Sayfa 1135/1312 İlkİlk ... 13563510351085112511331134113511361137114511851235 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 9,073 - 9,080 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

tdk ya göre

vergi tanımının anlamı

vergi

1. isim Kamu hizmetlerine harcanmak üzere hükûmetin veya yerel yönetimlerin yasalara göre herkesten doğrudan doğruya veya bazı malların fiyatlarının üstüne koyarak dolaylı yoldan topladığı para:

boldlar çokomelli. olan şeyler.

anlayana tabii....

anlamayan için

sen yasadan haber ver padişahım

1 değil 1000 koyalım üstüne.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

2.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    yani

silke silke

ödeyecez o kirayı birlikte inşeallah..

konut öyle pis konu ki long olmaya vicdanım elvermiyor. Short olmaya mantığım.

O yüzden bizden ailecek konut flat tarla long baba herkes kendi bildiği gibi devam etsin

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    konut öyle pis konu ki long olmaya vicdanım elvermiyor. Short olmaya mantığım.

O yüzden bizden ailecek konut flat tarla long baba herkes kendi bildiği gibi devam etsin
    70 tane evi veya göktelen sahini olan insanlar için bu vergiler zaten çerez parası

hedef kitle belli.. o nedenle.

konut fiyat artışı ve ihiyacı falan bu şekilde düzelmez.

bu zihniyet bizim kaderimizde var. silemesin nosfe
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

4. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

5.  Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    Buna Cengiz, Colin, Limak Kalyon, Rönesans ne derkine ben Altan Elması iki hafta önce dinledim hiç memnun değildi herhalde artık Cayman adalarında inşaata devam eder Suryapı ile.

Ben de şahsen çok korktum hemen evi yok pahasına satacam dedim evde önce oğluma sordum alırmısın diye alıyım dedi, birikmiş biraz parası varmış üstüne taksit yapacam.

Bir de

Yeni çözüm üretilmiş işte detaylar
    Bakanlıklara ve CumhurbaÅŸkanlığı’na sunulan modelle 3 yılda 500 bin kiralık konut üretilebileceÄŸi belirtiliyor. Zirvede, yeni modelle ilgili bilgi veren GYODER BaÅŸkanı Mehmet Kalyoncu, Türkiye’de ruhsat sayılarının son 3-4 yılda yüzde 30 azaldığını, kendilerinin de, bu noktada üretimin önündeki engelleri bertaraf etmek için harekete geçtiÄŸini söyledi.

Pandemi koÅŸulları nedeniyle bu konudaki reflekslerinin yavaÅŸladığını dile getiren Kalyoncu, bu yılın ocak ayında EriÅŸilebilir Konut Komitesi kurduklarını söyledi. Kalyoncu, içinde ekonomist, finans uzmanı, mimar, kamu yerel yöneticileri, yapı malzemecisi ve emlakçıların yer aldığı kümelenme ile arsanın üretimde yüzde 50 olan payını sıfırlamayı planladıklarını anlattı. Halihazırda sektörün tıkanmış durumda olduÄŸunu belirten Kalyoncu, “Dünyanın hiçbir ülkesinde böyle bir model yok. Biz geliÅŸtirdiÄŸimiz modelle geliÅŸtirme sürecinde arsa payını sıfıra indiriyoruz. Böylece maliyeti yarıya indiriyoruz. Böylece fonlama ve mortgage tarafındaki kaynak maliyetini yarıya indiriyoruz. EÄŸer gerekirse Merkez Bankası’nın fonlama maliyetini yarıya indiriyoruz” dedi. Bunun ancak devletin arsaların bu amaçla kullanmasıyla mümkün olacağını vurgulayan Kalyoncu, bu konudaki önerilerini mart ayında Bakan Murat Kurum ve Nureddin Nebati’ye, bir ay önce de CumhurbaÅŸkanı Yardımcısı’na sunduklarını, bu hafta cuma günü de CumhurbaÅŸkanlığı Finans Ofisi’yle görüşmelerinin olacağını bildirdi.

3+1 DAÄ°RENÄ°N KÄ°RASI 4 BÄ°N TL OLACAK
    Modelde kiralık konut üretiminin planladığını kaydeden Kalyoncu, “Sektörümüzün kapasitesinin ÅŸu anda yüzde 60’ı atıl durumda. Böylece özel sektörde kamuyla birlikte konut üretebilir. Model gerçekleÅŸirse ilk 3 yılda 500 bin kiralık sosyal konut üretilebilir. Burada bir kira sınırı olacak. Kentlere göre bir tavan sınırı olacak ve bunun üzerine çıkılamayacak. Kiralama fiyatları da karı koca çalışana göre planladık. ÖrneÄŸin 3+1 bir dairenin kirası 4 bin TL olacak ve 3 ila 4 yıl gibi uzun sürelerle konutlar kiralanacak” dedi.

KENDÄ°NÄ° 15 YILDA AMORTÄ° EDECEK
    Bu modelde konutların kira geliriyle kendini 15 yıl gibi sürelerle amorti edebileceÄŸini kaydeden Kalyoncu şöyle konuÅŸtu: “Devlet arsalarını ekonomiye kazandırmış oluyor, sektördeki atıl kapasiteyi kullanmış oluyoruz, ÅŸu anda ihtiyaç olan eriÅŸilebilir konut problemini çözmüş oluyoruz ve aslında devletin de bu süreler bittiÄŸinde elinde yönetebileceÄŸi bir konut stoku oluÅŸuyor.
    Ben bu haberi dinledim. 15 yıl geri dönüşlü kiraya endeksli inşaatlar için finansmanı kim sağlayacak ? Bu kısımı merak ediyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone 20 aracılığıyla gönderildi

6. Turizmde tehlike çanları çalıyor:
    "Geçen yıl 1500 euro olan tatil bedelleri bu yıl 2200-2300 euro. Yabancı turistin geliri %50 artmadı, gelmiyorlar" "Temmuz ayında sezonun ortasında Bodrum'da büyük otellerde doluluk %50'lere, küçük otellerde %40'lara kadar düştü. Bayramda %90 doluluğu yakalamışlardı."
    https://www.youtube.com/watch?v=fExQ31VQ6Pc
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Ben bu haberi dinledim. 15 yıl geri dönüşlü kiraya endeksli inşaatlar için finansmanı kim sağlayacak ? Bu kısımı merak ediyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone 20 aracılığıyla gönderildi
    Çok doğru dediniz ben de aynı şeyi düşündüm ama neyseki hemen cevap bulabildim şöyleki,

2 . Ev vergisi, 2. Araba vergisi, 1 defaya mahsus kiralık ev için telekom vergisi, 1 defaya mahsus 2 kez emlak vergisi 1 defaya mahsus pardon 2. defa ya mahsus MTV ek vergisi, benzine, sigaraya, rakıya, kolaya ek ÖTV vergisi, Pasaport harcının 10 k ya çıkması ülkeden çıkışta havalimanı ek vergisi ülkeye girişte havalimanı ek vergisi, uçakta cam kenarında oturma vergisi, köprü ve otoyol ücretlerine ek vergi, geçen den 10 geçmeyenden 100 vergisi......
    No animal will sleep in a bed /with a sheet. Duyda sakın inanma .

8. Türkiye/Nüfus (1980) 44,09 milyon
    İstanbul 1980 nüfus 4,5milyon %10

Türkiye/Nüfus (2023) 85,3 milyon
    İstanbul 2023 nüfus 16 milyon %18

Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Sayfa 1135/1312 İlkİlk ... 13563510351085112511331134113511361137114511851235 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •