Sayfa 1155/1312 İlkİlk ... 15565510551105114511531154115511561157116512051255 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 9,233 - 9,240 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Abdullah efendi covid sıvılama öncesi neler neler söyledi ama nedense tam da sıvılama esnasında pasifist kaldı ortalıktan kayboldu. Neden? Çünkü akp hükümeti sıvılama politikasında küreselci cepheden yana tavır aldı da ondan...

Aynı şekilde pandemi esnasında sürekli milleti köye göç edin tarzında videolar çektirdi. hatta beyaz yakalılara "ekmeseniz de bir ayağınız toprakta olsun tarla alın" minvalinde videolar çekti. sonra ne mi oldu? Geçenlerde ekilmeyen tarlalardan, boş tarlalardan vergi alınmalı şeklinde video çekti...

Yetmedi boş evlere vergi verilsin dedi...

Fikirler ayrı ama en kritik anlardaki uygulamalar her nedense düşman diye gösterdiği küreselcilerin işine gelen uygulamalar...

Bu arada 20 li yaşlardeyken çalıştığım bir şirket bize NLP kursuna göndermişti. Orada NLP yi anlatırken insan beynine 1 yanlışı geçirmek isterseniz önce karşınızdakine 9 tane doğru bilgi verin otomatik olarak istediğiniz 1 yanlışı araya kaynatıp ikna edebilirsiniz tarzdaydı.. nedense aklıma geldi...

-----
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir
    Abdullah Çiftçi aşının zorunlu olduğu zamanda benim dinlediğim bir konuşmasında "bana çok soruluyor ama ben aşı olmadım ve asla olmayacağım" diye net kesin konuşmuştu. Bizzat dinlemiştim o konuşmasını.

Tarla alın, Altın dedi ve onu dinleyenler zengin oldu.

2.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Avrupa'ya giden ile bize gelen malın aynı olup olmadığını kim onaylayacak?

"Evet iki ürün de aynıdır biz kefiliz"

diyen bir otoriteye ne oranda güvenebilirsiniz?

Milyon tane falso var. Ben de olmadım aşı.

1-2 sene Schengen bölgesine aşısızları almıyorlardı, şimdi soran eden yok, taktılar "R" ye.
    Aşı bulanlar türk. Türk olmasa neler neler denecek daha.

Sent from my SM-S908E using Tapatalk

3. Sorgulamak güzeldir ancak sorgularken fazla paranoyak olmamak lazım. Test edilebilen bilgiye bu olmaz diye yaklaşmamak gerekir. Elbette yeteri kadar test edildikten sonra inanırsın yinede aksi bir sonuç ortaya çıkarsa vazgeçersin.

Aşılara karşı olmak bana göre kendini akıllı hissetme, farklı görme, bakın ben bu zokayı yemiyorum çok zekiyim dürtüsünden başka bişey değil. Daha geçenlerde genç mimar kuduzdan öldü. Muhtemelen geç yada eksik aşılandığı için öldü. KOvid aşısı türkiyede ve dünyada binlerce insanın hayatını kurtarmıştır. Tüik in ölüm istatistiklerine bakın 2016-2019 arasında yılda ortalama 425bin kişi ölürken 2020 de 509bin 2021de 566bin kişi ölüyor. 2022 de düşüşe geçiyor ve 506bin kişi ölüyor. Aşı olmasaydı bu ölümler muhtemel çok daha fazla olacaktı.

Bir diğeri mülksüzleşme kentten köye göç vs bunlarda boş laflar. Kimsenin böyle planları olamaz. Tek bir yapının planı var oda popülist devlet adamları ve onların yancısı bürokratlar. Onların da tek gayesi hortumu kendilerine çevirmek. Serbest piyasaya müdahale edip oyun kurallarını aptalca değiştirerek rant elde etmek. Bizim gibi dünya üzerinde onlarca devlet var. Başkaları bizi sömürdüğü için değil biz aptal olduğumuz için gelişemiyoruz. Hindistanı ingiltere sömürdüğü için geri kalmadı zaten çok geriydi aksine ingiltere oldukça medenileştirdi devlet olmalarını sağladı. Elbette ticaret yaptı para kazandı amacıda buydu. İngiltire hindistana hiç uğramasaydı emin olun şuan hindistanın yerinde afrikadaki gibi irili ufaklı bir sürü devlet olurdu şuanki hindistandan da daha fakir olurlardı. Ama bizim gibi ülkeler sever böyle muhabbetleri. Biz gelişirdik ama onlar bizi sömürdü. Bizim hiç hatamız yok. 100 yıldır bağımsız şekilde yönetiliyoruz hala daha başkaları bizi sömürdü ondan gelişemedik muhabbetleri yapıyoruz.

Bizi sömüren tek bir yapı var oda özgürlüğü adaleti serbest piyasayı benimsemeyen yöneticilerimiz ve bu kavramların değerini bilmeyen cahil yurttaşlarımız. BU kısır bi döngü ve kırılması çok zor.

Ayrıca dünya üzerinde tam kontrolü sağlamış mutlak bir güç aile sermaye vs yok olamaz. En baskın karekter abd şimdilik. Dünyaya yön veren devletler zenginler vs var ama yönün ne tarafa gideceğini onlarda bilemez.

4.  Alıntı Originally Posted by mavi1610mavi Yazıyı Oku
    Sorgulamak güzeldir ancak sorgularken fazla paranoyak olmamak lazım. Test edilebilen bilgiye bu olmaz diye yaklaşmamak gerekir. Elbette yeteri kadar test edildikten sonra inanırsın yinede aksi bir sonuç ortaya çıkarsa vazgeçersin.

Aşılara karşı olmak bana göre kendini akıllı hissetme, farklı görme, bakın ben bu zokayı yemiyorum çok zekiyim dürtüsünden başka bişey değil. Daha geçenlerde genç mimar kuduzdan öldü. Muhtemelen geç yada eksik aşılandığı için öldü. KOvid aşısı türkiyede ve dünyada binlerce insanın hayatını kurtarmıştır. Tüik in ölüm istatistiklerine bakın 2016-2019 arasında yılda ortalama 425bin kişi ölürken 2020 de 509bin 2021de 566bin kişi ölüyor. 2022 de düşüşe geçiyor ve 506bin kişi ölüyor. Aşı olmasaydı bu ölümler muhtemel çok daha fazla olacaktı.

Bir diğeri mülksüzleşme kentten köye göç vs bunlarda boş laflar. Kimsenin böyle planları olamaz. Tek bir yapının planı var oda popülist devlet adamları ve onların yancısı bürokratlar. Onların da tek gayesi hortumu kendilerine çevirmek. Serbest piyasaya müdahale edip oyun kurallarını aptalca değiştirerek rant elde etmek. Bizim gibi dünya üzerinde onlarca devlet var. Başkaları bizi sömürdüğü için değil biz aptal olduğumuz için gelişemiyoruz. Hindistanı ingiltere sömürdüğü için geri kalmadı zaten çok geriydi aksine ingiltere oldukça medenileştirdi devlet olmalarını sağladı. Elbette ticaret yaptı para kazandı amacıda buydu. İngiltire hindistana hiç uğramasaydı emin olun şuan hindistanın yerinde afrikadaki gibi irili ufaklı bir sürü devlet olurdu şuanki hindistandan da daha fakir olurlardı. Ama bizim gibi ülkeler sever böyle muhabbetleri. Biz gelişirdik ama onlar bizi sömürdü. Bizim hiç hatamız yok. 100 yıldır bağımsız şekilde yönetiliyoruz hala daha başkaları bizi sömürdü ondan gelişemedik muhabbetleri yapıyoruz.

Bizi sömüren tek bir yapı var oda özgürlüğü adaleti serbest piyasayı benimsemeyen yöneticilerimiz ve bu kavramların değerini bilmeyen cahil yurttaşlarımız. BU kısır bi döngü ve kırılması çok zor.

Ayrıca dünya üzerinde tam kontrolü sağlamış mutlak bir güç aile sermaye vs yok olamaz. En baskın karekter abd şimdilik. Dünyaya yön veren devletler zenginler vs var ama yönün ne tarafa gideceğini onlarda bilemez.
    Cavidden ölüm nedenleri belli, yanlış tedavi, korku, Açık havaya çıkamama,psikolojik baskılar, yaşlıların yalnızlaştırılması vs. Covidin bir gripten daha fazla öldürücülüğü olmadığı iş işten geçtikten sonra gün yüzüne çıkarıldı.
    Dünyada herhangi bir kurumun benim sağlığımı düşündüğünü düşünmüyorum. Her örgüt sağlık üzerinden kendi amaçlarını gerçekleştirme derdinde. Çünkü en kolayı bu. Bu kadar yan etkisi olan ve içerisinde başka nelerin olup olmadığı belli olmayan bir sıvıyı milyon dolar verseniz insanlar olmaz ama korkutursanız, kendi isteğiyle kuyruğa geçer.
    Bu anlatılanlara eskiden komplo teorisi derdim ama herşey gözümün önünde olup bitince teorisi falan kalmıyor.

Sent from my 2109119DG using Tapatalk

5.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Böyle herkese çabucak bir şeyler yaptırılmaya kalkıldığında o işi hep en sona bırakırım. O yasa, müfredat, yönetmelik ne haltsa hep son dakikada iptal olur oradan buradan döner.

En önden koşarak gidenler de yolundukları ile kalırlar. Sadece aşı için konuşmuyorum, Türkiye'de yaşanan herşey için aynısı geçerli.

Şimdi Otomobil için ek MTV var mesela, Ağustos'un son gününe kadar ödemem.

Asıl olması gereken hiç ödememek ama o kadarını yapamam sanırım nihayetinde sağlığım söz konusu değil. Hiç ödemeyenler büyük ihtimalle yine karlı çıkacaklar
    Haziranda muayene yaptırdım. Bir dahaki muayeneye kadar hiç birşey ödemeyi düşünmüyorum.

Sent from my 2109119DG using Tapatalk

Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    https://finans.mynet.com/haber/detay...-dolar/468590/

Kiralardan sonra yeni kriz! Birçok yerde aidatlar kiraları geçti.

Önümüzdeki dönede çok konuşulacak bir konu.
    hep yazıyoruz

yazacazda

anlayana kadar

economi 101 : pohun değeri bile aynı oranda artıyorsa..kazanan yoktur.

Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

7.  Alıntı Originally Posted by mavi1610mavi Yazıyı Oku
    Sorgulamak güzeldir ancak sorgularken fazla paranoyak olmamak lazım. Test edilebilen bilgiye bu olmaz diye yaklaşmamak gerekir. Elbette yeteri kadar test edildikten sonra inanırsın yinede aksi bir sonuç ortaya çıkarsa vazgeçersin.

Hayatın akışında yarı rastlantısal gidip duruyoruz işte. Tolstoy'un Savaş ve Barış'ı aslında tam olarak şu soru üzerineydi: tarihin akışı üzerinde ne kadar kontrol sahibiyiz?

Bu wef mef new world order zırvalayanların 3-4 sene bile departmanlaşmış bir şirkette çalışmadığına eminim. Sadece 1 insanın dahil olduğu senaryolarda bile mikro ölçekte "planlama" korkunç derecede zordur. Planladım, öngördüm sanarsınız.

Devasa işlemci güçlerine de sahip olsanız insan ve toplum faktörünü simule edemezsiniz.

8. WEF'e hangi şirketler üyeymiş bir bakarsanız, gücün büyük kısmının nerede toplandığını görürsünüz.

ytd

Sayfa 1155/1312 İlkİlk ... 15565510551105114511531154115511561157116512051255 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •