Sayfa 1208/1312 İlkİlk ... 20870811081158119812061207120812091210121812581308 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 9,657 - 9,664 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku

daha geçen sene kendin yazdın. çıkan kiracının çöplerini temizlemekten bıktım diye

anca çöp toplarsın boyanı yaparsın... 50 bini elinin tersiyle itmişmiş.

yazmakla olsaydı.. sana neler tuttururdum ben burada.

işte laftasın anca ..

hadi moruk işin rast gele.

o yazı sana değildi zaten.. sazan
    allan bunak telsizi..

Ufak tefek tadilatlar benim zaten ustadan daha iyi yaptığım şeyler.
    Ustanın nazını çekene kadar kendim yapar bitiririm.
    Bunun maddiyatla alakası yok.
    Evimde bir oda atölyedir. Tavana kadar alet edevat dolu. Her işimi kendim yaparım.

Ayrıca ne yapmamı bekliyorsun yani, sırf sen inanmıyorsun diye gidip boş dairelerin videosunu mu çekeyim?
    Şuursuza bakın ya, gazına gelsek bizi ağaca çıkartacak.

Sen köşede içmeye devam et. Lafa karışma. Karışınca saçmalıyorsun.

@thron boş konutlar illaki var..

onlar genelikle kara para aklama .. veya stockculardan ibaret.

nadirde olsa yine var.. ama % 20 yi geçtiğini sanmıyorum. 1 -2 dairesi olupta kiraya vermeyen.

+ bu kiralık olayını yazlığı olanlarla karıştırmamak lazım. yani içinde değil.

benimde yazlık var neden kiraya vereyimki baksan boş duruyor sözde. iyide ben senenin 3 aylık kısmını orada geçiriyorum

veya akrabalarım eşim dostuma anahtarı veriyorum şimdi bu ev baksan boş resmiyette.

onlarıda ayrı tutmak lazım
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

djoz moruk beni kafaya takmışsın sen
    kalan ömrünü bunlarla geçirme al 50 bin kiranı yat mis gibi

senin ruhsağlığının iyi olmadını burada kaç kere söyledim. istanbul depremi gündem olduğunda resmen dedin benim evimde telsiz bile var bana bişey olmaz diye.

o gün sana lafı çaktım hala çıkaramadın gireni.

hadi yallah traaaam. ben senin yazılarını bile alıntı yapmıyorum okumaya değmez çünkü. bana sürekli yanıt vermeyi bırak kendini rezil ediyorsun anca.

bu ülkede kayıt dışılık % 70 lerde..

bu ne demek biraz düşünün.

şu saatten sonra ikikere düşünün.

5. Burada adım soyadım belli olmadığı için forumda mal varlığımı üstün körü açıklıyorum normalde açıklamam. Çok yakın dostum olacaksa anca..

Neyse Yakın zamanda iki yakın arkadaşıma konut yatırımlarım olduğunu ve boş tuttuğumu söyledim.

Memur olan arkadaşım samimiyetimiz olduğundan dolayı "Abi kafayı mı yedin? Niye boş tutuyorsun? her ay X kadar kira parası çöpe gidiyor evi boşu boşuna çürütüyorsun" dedi. Benim ticaretten anlamadığımı kibarca ima etti.
    Bu arkadaş memur emeklisi 2 defa ticari şirket batırdı

Diğer samimi olduğum arkadaş ise laz müteahhit. bu arkadaşla çok samimi değilim. son 2 yılda konuta sardığımdan olsa gerek dost sohbetlerinde kendisiyle yakınlık kurdum hayat görüşümüz benimle 180 derece zıt ama sahadan gelme sıfırdan yükselme birisi. Kendisine yukarıdaki memur arkadaşıma söylediğimin aynısını söyledim. bana söylediği söz. "Sen bu işi biliyorsun.. bir kaç yıl önce 6 bin lira kira iyi para deyip evleri kiraya verdim şimdi 25 bin lira kirası" dedi... "Bu süreçte en iyisi boş bırakmak akıllıca karar vermişsin" dedi...

Tabii ki genelleme yapmak çok doğru değil ama Memur arkadaşlarım alınmayın, ekonomiden maalesef anlamıyorsunuz...

Bir de baba parası yiyenler, kendi elleriyle sıfırdan yükselemeyenler ticaretten anlamıyorlar

-------------
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir
    Son düzenleme : vivatrader; 09-08-2023 saat: 15:55.
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

californiada ki zenginlerin kafası veya babadan zengin olanların kafası farklı çalışıyor demek ki.

birtane elbiseye 200 300 bin dolar verebiliyorlar.

7. "Domuzla güreşme üzerine pislik sıçrar. Sen bundan hoşlanmazsın ama domuzun çok hoşuna gider" -Çin atasözü

Ben genelde sosyal medyada bu düsturu ilke edinirim kendime. Aslında herkesin anlayacağı dilden konuşurum, sokaklardan geldim ama yukarıdaki Çin atasözüne binaen herkesle güreşmiyorum. Sizlerin de kulağına küpe olsun. Herkesle güreşmeyin...

Selamlar...

----------
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

aynen öyle

tr tercümesi.

zengin malı züğürdün çenesi diye bizdeki atalar çevirisini yapmış yukardakinin

veya kedi ciğer olayı vsvs..

ah bu atalarımız...

djoz sazanı

bak üzerine alınması gereken nasıl alındı

telsiz yaw.

Sayfa 1208/1312 İlkİlk ... 20870811081158119812061207120812091210121812581308 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •