Sayfa 1235/1312 İlkİlk ... 2357351135118512251233123412351236123712451285 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 9,873 - 9,880 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

2. https://www.ekonomim.com/kose-yazisi...cakildi/704462

Hazır Betonun (C35) 1 Metreküp fiyatı 1 Ocak 2022’de 606 lirayken 5 Temmuz 2023’te 2.025 lira olmuş. Fiyat yüzde 234 yükselmiş. Çimentonun 1 ton fiyatı ise aynı tarihler itibariyle 660 liradan 1.700 liraya yükselmiş. Artış, yüzde 158.

Bütün bunları konuştuktan sonra tabii ki Ahmet Çelik’e çimento, beton ve agreganın inşaat maliyetindeki payını da sordum. Yanıtı şöyle oldu: “Çimento, beton agrega yüzde 10, demir yüzde 10, işçilik yüzde 10 gibi düşünebiliriz. Bunların toplamı yüzde 30 ila 35 arasında oynar. Yüzde 50 gibi arsa maliyeti olunca, yüzde 10 gibi görünen bir maliyetin toplam inşaattaki payını ikiyle çarpmak gerekir.”

Tapatalk kullanarak iPhone 20 aracılığıyla gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Bu ülkede en son planlı yerleşim alanı Ataköy de yapıldı. Başka bilen varsa yazın.

Denize yakın yerlere denize dik yüksek, arkasına alçak binalar, yeşillikler vs vs. Denizden gelen havayı içeri kesmeyecek şekilde yapılan bu denize dik binaların önüne, bunlar geldı orta dünyanın kale surlarını inşa ettiler. Hemde kumsalın üstüne. Artık hava akımı falan yok. Surları geçerse belki.

Açin googledan bakın o resimden farkı yok. Ataköy 5. kısıma kadar olan yerler. O iki resmin yan yana oalnını göreceksiniz.

4.  Alıntı Originally Posted by tcspirit Yazıyı Oku
    Bu ülkede en son planlı yerleşim alanı Ataköy de yapıldı. Başka bilen varsa yazın.
    İşlerine gelmez!

Booking.com'u yasakladıklarında Setur'un müdürü sevinç çığlıkları atıyordu.

Taksiciler uber'i istemez.

Yaz yaz bitmez !
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

5.  Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    https://www.ekonomim.com/kose-yazisi...cakildi/704462

Hazır Betonun (C35) 1 Metreküp fiyatı 1 Ocak 2022’de 606 lirayken 5 Temmuz 2023’te 2.025 lira olmuş. Fiyat yüzde 234 yükselmiş. Çimentonun 1 ton fiyatı ise aynı tarihler itibariyle 660 liradan 1.700 liraya yükselmiş. Artış, yüzde 158.

Bütün bunları konuştuktan sonra tabii ki Ahmet Çelik’e çimento, beton ve agreganın inşaat maliyetindeki payını da sordum. Yanıtı şöyle oldu: “Çimento, beton agrega yüzde 10, demir yüzde 10, işçilik yüzde 10 gibi düşünebiliriz. Bunların toplamı yüzde 30 ila 35 arasında oynar. Yüzde 50 gibi arsa maliyeti olunca, yüzde 10 gibi görünen bir maliyetin toplam inşaattaki payını ikiyle çarpmak gerekir.â€

Tapatalk kullanarak iPhone 20 aracılığıyla gönderildi

Bu ülkede kime sorsanız '' maliyetler çok arttı Abi....'' diye yakınır. Aslında kartopu etkisi var. Açgözlülük tüm ülkeyi sarmış. Amcam küçük bir ilçedeki çimento fabrikasının müdürü. Hammadde dedikleri malzeme resmen beleş sayılır. Sadece kaz- taşı- işle. İşçi maliyeti diğer söktörlere göre normal. Çevre köylerde sigortasız veya mevsimlik ucuza çalışacak binlerce insan var.

Tüm güçlüler organize olduklarından fiyatı aşağı çekenin donunu aşağı çekerler. Devlet dediğimiz aygıt yine insanlar eliyle iş gördüğünden sonuç ortada. Televizyonlarda sürekli şu nedenle şunlarda zam bekleniyor diye halk hazırlanıyor ve sürü halinde o maddelere saldırıyoruz. Böylece işletmeler stok eritiyor, çarklar dönüyor. Alanlar ucuza kapattık !! diye, satanlar da iyi kazıkladık diye memnun.

6. Marketlerde pirinçlerin son kullanım tarihleri bitenleri toplayarak yeniden yeni ambalajla 2 yıl ömrü uzatılıyor. Hemen hemen her şey böyle. Geçen 3 harflinin kırmızısından 30 luk koli yumurta aldım. Son kullanım tarihine daha 20 gün vardı. Evde bir açtım LEŞ kokusu sardı mutfağı. Fişini orada yırtmıştım ama anında 200 metre uzaktaki mağazaya götürdüm ve uzattım. Hiç itiraz etmeden parayı iade ettiler.

Son kullanım tarihi yaklaşan bazı ihtiyarları da iade etme şansımız olmalı.

7. Benzine de litrede 1.55 TL zam geliyormuş...
    50 litrelik depoda 75 TL kâr Bugün alırsan...

CPH1941 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Gönderi
    Yeni Tweetleri göster
    Sohbet
    Etkili Haber
    @etkilihaber
    Kira davaları patladı: Ankara'da sulh hukuk mahkemesi dava yoğunluğu nedeniyle kira davalarında ilk duruşma gününü 15 ay sonraya vermeye başladı.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 1235/1312 İlkİlk ... 2357351135118512251233123412351236123712451285 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •