Sayfa 1258/1312 İlkİlk ... 2587581158120812481256125712581259126012681308 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 10,057 - 10,064 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    airbnb yi de yasaklarlar sonunda herhalde. aynen überi, paypalı, booking.com u yasakladıkları gibi.
    Haftaya Yunanistana gidiyorum, otelleri booking den ayarladım, Türkiye'de pansiyonda kalacağım fiyatlara otel ayarladım.
    Yasaklayamazlar... Şuan hem İstanbulda hem de ege sahillerinde bazı şirketler çok ciddi mal toplamaya çalıştığı iddia ediliyor

Mal toplayanlar da önce medya kanallarıyla Ucuz numaralarla korku salmaya çalışırlar

booking kapatıldı çünkü içinde haksız rekabetle otel pazarlanabiliyordu ama airbnb de otel yok sadece konut var... Airbnb zaten hem hostları hem de ev sahiplerini bulunduğunuz ülke kurallarına göre işlem yapacaksınız diyor. O yüzden En yasakçı ülkede bile airbnb kullanabiliyorsunuz.

Malları toplayınca önce kendileri airbnb yaparlar merak etme...

-----
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

2.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Sen yabancı değilsin sana Enflasyon eğitiminde indirim yaparız hocam.

3. İzmir Buca da 3 aydır takip ettiğim 2 mahallede yerinde gezmek üzere Salı- çarşamba ve perşembe günlerimi ayırdım. İnternetteki ilanların en az 10 da 6 sı sahte. Tıpkı , Karadenizde Şahin - atmaca avına benziyor. 4 emlakçı ile papaz oldum. Polis tutanaklarıyla savcılığa '' basın yoluyla sahte ilan vererek nitelikli dolandırıcılık '' ihbarı yaptım. Ancak ispatı çok zor. Meşakkatlı. Onlarda bunu bildiklerinden at koşturuyorlar. Oysa , her ilçenin yerel kolluğuna yetki verseler bu adamları ilanın ertesi gün yakalarlar.

Samimi olarak genç bir emlakçı yamağı bir kaç oyunlarını anlattı. Mesela, en şahane resimleri koyarak çok cezbedici fiyatla ilan giriliyor, İl dışından telefonla arayanlara uzun uzun övülüyor. Adam Gümüşhaneden , artvinden otobüse binerek dünya yol geliyor. Büroya yorgun- uykusuz ulaşıyor. Adama '' kusura bakma size bahsettiğimiz daireyi arkadaş dün satarak kaporasını almış. Size falanca daireyi verelim'' deniyor. Mal sahibi diye başka bir büro elemanı getiriliyor. Pazarlık yapılıyor. Adama sözde güzel indirim yapılıyor. Kapora alınıyor. Ertesi gün tapuya gidilecek ya birden ev sahibi kaporayla kaçmış oluyor.

Ne hikayeler.....

4.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Yasaklayamazlar... Şuan hem İstanbulda hem de ege sahillerinde bazı şirketler çok ciddi mal toplamaya çalıştığı iddia ediliyor

Mal toplayanlar da önce medya kanallarıyla Ucuz numaralarla korku salmaya çalışırlar

booking kapatıldı çünkü içinde haksız rekabetle otel pazarlanabiliyordu ama airbnb de otel yok sadece konut var... Airbnb zaten hem hostları hem de ev sahiplerini bulunduğunuz ülke kurallarına göre işlem yapacaksınız diyor. O yüzden En yasakçı ülkede bile airbnb kullanabiliyorsunuz.

Malları toplayınca önce kendileri airbnb yaparlar merak etme...

-----
    Airbnb TR de vergi veriyormu?

Vermiyorsa al sana kapatmak icin gerekce

5.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Bu arada Venezuela demişken aklıma geldi bazı arkadaşlar Venezuela Arjantin gibi olacağımızı iddia ediyorlar ama paylaşımlarına bakıyorum "Ev alacağıma eurobond alır her 6 ayda bir eurobond faizi yerim" diyorlar.

Arkadaşım Venezuela ve Arjantin'de eurobond yatırımı yapanlara sor bakalım ödemelerini alabilmişler mi?

Kendinle çelişen çok kişi var... Ama en azından Arjantin'de Buenos Aires şehrinde şuan 2+1, 100 metrekare apartman dairesinin ortalama satış fiyatı :243.936 dolar.
    KAYNAK: https://www.numbeo.com/cost-of-living/in/Buenos-Aires
    Yani Bu ülkelerde konut sahibi birikimini en azından kaybetmemiş...

Arjandin'de KKM yatırımı yapan da zarar etmiş, eurobond yatırımı yapan da.. Venezuelayı hiç sormayın zaten

Dediğim gibi inşallah benzemeyiz ama benzeyeceğimizi söyleyip de eurobond yatırımı önerenler ağır saçmalıyorlar

-------
    Eurobond alanlarin cogunun haberi yok yillik 150 bin lira gelirden sonra vergi %40

Adamlarin haberi yok

6. Konutçuların hesapları Şahan ile aynı düzeyde )))

https://www.youtube.com/watch?v=p-0NK7bv6EI
    Yazdıklarım kendi görüşümdür, Yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    İzmir Buca da 3 aydır takip ettiğim 2 mahallede yerinde gezmek üzere Salı- çarşamba ve perşembe günlerimi ayırdım. İnternetteki ilanların en az 10 da 6 sı sahte. Tıpkı , Karadenizde Şahin - atmaca avına benziyor. 4 emlakçı ile papaz oldum. Polis tutanaklarıyla savcılığa '' basın yoluyla sahte ilan vererek nitelikli dolandırıcılık '' ihbarı yaptım. Ancak ispatı çok zor. Meşakkatlı. Onlarda bunu bildiklerinden at koşturuyorlar. Oysa , her ilçenin yerel kolluğuna yetki verseler bu adamları ilanın ertesi gün yakalarlar.

Samimi olarak genç bir emlakçı yamağı bir kaç oyunlarını anlattı. Mesela, en şahane resimleri koyarak çok cezbedici fiyatla ilan giriliyor, İl dışından telefonla arayanlara uzun uzun övülüyor. Adam Gümüşhaneden , artvinden otobüse binerek dünya yol geliyor. Büroya yorgun- uykusuz ulaşıyor. Adama '' kusura bakma size bahsettiğimiz daireyi arkadaş dün satarak kaporasını almış. Size falanca daireyi verelim'' deniyor. Mal sahibi diye başka bir büro elemanı getiriliyor. Pazarlık yapılıyor. Adama sözde güzel indirim yapılıyor. Kapora alınıyor. Ertesi gün tapuya gidilecek ya birden ev sahibi kaporayla kaçmış oluyor.

Ne hikayeler.....
    izmir çingeneleri başka bir alem...

Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

8.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Eurobond alanlarin cogunun haberi yok yillik 150 bin lira gelirden sonra vergi %40

Adamlarin haberi yok
    Bıyıklı yabancı olursan sıfır vergi.

Sabancılar Eczacıbaşılar Koçlar boşuna Malta vatandaşı olmadılar. Hepsi bıyıklı yabancı. Bıyıklı yabancıya Eurobond ta vergi yok.

Ama sorsan hepsi demokrat atatürkçü sosyalist.

Türkiye de adı görüntüde Türk gibi olan ama kökü Türk olmayan kişiler var.

Bozuk dolaylı vergi sistemi yüzünden Türkiye işini bilen zenginler için cennet. Dolaylı vergi sistemi düzelene kadar ekonomi adam olmaz. Bizim vergilerde dolaylı vergi oranı %70. Avrupa da Amerika da %20. Bizi bu sebeple Avrupa Birliğine de almıyorlar. Dolaylı vergiyi azalt kayıtlı ekonomiye geç diyorlar. Geçmiyoruz. Onlar da bizi Avrupa Birliğine almıyorlar. Bekliyoruz boşuna.

Sabancı Ailesi üyeleri Malta vatandaşlığına geçti

https://www.sozcu.com.tr/2019/ekonom...gecti-2970560/

Sayfa 1258/1312 İlkİlk ... 2587581158120812481256125712581259126012681308 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •