Sayfa 1310/1312 İlkİlk ... 31081012101260130013081309131013111312 SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 10,473 - 10,480 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by Yıldız Tozu Yazıyı Oku
    Hafta sonu bir abimizle görüştüm.kendisi emlak danışmanı ve başka işlerle de uğraşıyor. Onun aktardığına göre belirli zamanlarda grüştükleri bankalar oluyormuş. Kredi ile satış veya başka nedenlerle. Bana söylediği yakın zamanda %1.2 lik kredi çıkması bekleniyormuş.
    Yakın zaman dediği en az 2 ayı vardır. Bende emlak sitelerinden ilanlara bakıp favoriledim bir kaç tane. Bütçeme uygun.

Peki kredi çıktığı anda bu fiyatların üzerine % kaç zam gelir tahmini? Bütçeyi buna göre kurayım diye düşündüm. Şimdi ne düşünsek boş. Ozamanki fiyat önemli nede olsa. tahmni ne kadar artar
    %1.2 faizli kredi evi olmayanlar icin cikacak birde 180 ay veya 120 ay odemelere bakarsaniz cok yuksek rakamlar cikiyor. Kim ayda 50 bin lira verebilir mesela?

O yuzden cok az insan faydalanabilecek. Bu yuzdende ev fiyatlarini etkilemez cunku talep olmaz

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
     Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    %1.2 faizli kredi evi olmayanlar icin cikacak birde 180 ay veya 120 ay odemelere bakarsaniz cok yuksek rakamlar cikiyor. Kim ayda 50 bin lira verebilir mesela?

O yuzden cok az insan faydalanabilecek. Bu yuzdende ev fiyatlarini etkilemez cunku talep olmaz
    %1,20 kredi çıksın.
    Bak nasıl izdiham oluyor.
    Hiper enflasyon ortamında, imkansız, olmamalı zaten.

Marketlerde, açılışlarda yapılan izdihamları geçer.

Ama olsa bile, adrese teslim olur.
    Sadece yandaşlara.
    Onlardan olmayanlar, bazı ufak tefek kriterlere toslar.

3. Kredi kampanyası çıktığı gün evsahipleri fiyatları yukarı çeker zaten...

Onlar da bekliyorlardır bu kampanyayı...

CPH1941 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku

Aynen talep olmaz o nedenle hemen çıkarsınlar beklemeye gerek yok. Ne kadar hızlı o kadar iyi

Tapatalk kullanarak iPhone 20 aracılığıyla gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Buna benzer hesabı alman hisse forumunda yazdım ev almıcaksınızda ormanda mı yatacaksınız hanslar diye sildiler
    Almanyada da evler euro bazında 2020 fiyatlarına geriledi gyo şirketleri bugüne kadar ucuz kredilerle finansa ettikleri için yüklü borclanmıs şimdi borcu döndermek adına elden cıkartmaya calısıyorlar 85bin küsür çogunlugu daire konut adamlar elden çıkartmaya calısıyor 1 yılda 2000kadar satabildiler.
    Hissesi 2021 zirvesinden %80 düştü sene başından beri %50 yaptı ama güzel borcu var hala.. orada işler bizden farklı yürüyor heralde enflasyon artınca
    YTD

M2 bazında fiyatlar. Haziran 2020 1070€ , şimdi 1100€
    Avrupada peşin parayla ev alan bireysel yatırımcı var mıdır ?

Tapatalk kullanarak iPhone 20 aracılığıyla gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by izmut Yazıyı Oku
    %1,20 kredi çıksın.
    Bak nasıl izdiham oluyor.
    Hiper enflasyon ortamında, imkansız, olmamalı zaten.

Marketlerde, açılışlarda yapılan izdihamları geçer.

Ama olsa bile, adrese teslim olur.
    Sadece yandaşlara.
    Onlardan olmayanlar, bazı ufak tefek kriterlere toslar.
     Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Kredi kampanyası çıktığı gün evsahipleri fiyatları yukarı çeker zaten...

Onlar da bekliyorlardır bu kampanyayı...

CPH1941 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Ankara çubuk - pursaklar bölgesinde 10 gündür dolaşıyorum. Emlakçılar resmen tröst oluşturmuşlar. Müşteri haberi almış '' kardeş benim dairenin fiyatını 200 bin indir hemen satalım. Diğer taraftan kazanacağım parayı kaçırmak istemiyorum '' dediğinde emlakçı '' Yahu , senin moralini kim bozdu. Delimisin sen . Bak 1 ay içinde krediler çıkacak bırak 200 indirmeyi en az 400 koyacağız. Bu kadar sabırsız olmayın vb. '' diyerek adamı gönderiyor.

Başka bir daire satan adamla parkta dinlenirken karşılaştık ve sohbet açıldı. Meşhur cemaatin üyesiymiş. Onlara da seçimden hemen sonra büyük bir döviz kazancı haberi gelmiş. Ev- araba işi bitiyor. Nisanda elinde dövizi olan yaşayacak diyor.

Yani sokak hareketli. Herkes bir yerlerden bir şeyler duyuyor. Anlamlandırmaya , teyit ettirmeye çalışıyor. Sürüden kopmadan vaziyeti idare ediyorlar.

7. "Git mahkemeye ver" deyip eve ucuza çöken kiracılara kötü haber

Ev sahipleri artık kiracı adayından "DAVA GEÇMİŞİ" isteyecek.
    Eski ev sahibini süründürenler, yeni ev ararken kendileri sürünecek.

Alçaklara kar yağıyor üşümedin mi?
    Sen bu işin sonunu düşünmedin mi?

https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.

8.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    "Git mahkemeye ver" deyip eve ucuza çöken kiracılara kötü haber

Ev sahipleri artık kiracı adayından "DAVA GEÇMİŞİ" isteyecek.
    Eski ev sahibini süründürenler, yeni ev ararken kendileri sürünecek.

Alçaklara kar yağıyor üşümedin mi?
    Sen bu işin sonunu düşünmedin mi?

Davalar hızlı çözülüp sonuçlanmadığı sürece bir faydası olmaz.

En güzeli evi dükkanı kelepir al boş dursun sonra temiz para sat karını realize et.

Türkiyede mevcut mafya şartlarında ev dükkan alıp kurumsal olmayan kiracıya veren bence belasını arıyordur. Hukuk hızlı işlemiyor.

Bu sebeple zenginler benim tanıdıklarım asla eve dükkana birinci el kurumsal olmayan kiracı almıyorlar (franchise işletmeleri bile kiracı almıyorlar, direk kurum kendisi olacak). Evi zaten asla kiraya vermiyorlar boş bekletiyorlar.

Boş dursun daha iyi, bir de kiracı pisliği ile mafya ile mi uğraşayım diyorlar ki kesinlikle haklılar.

Al sat, boş dursun, alıcı gelince verirsin, malın durduğu yerde değer kazanıyor, kiracı ile uğraşmaya kesinlikle değmez.

Sayfa 1310/1312 İlkİlk ... 31081012101260130013081309131013111312 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •