Sayfa 155/1312 İlkİlk ... 551051451531541551561571652052556551155 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 1,233 - 1,240 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Artık az çocuk, çekirdek aile yapısı dikkate alındığında 2+1 daire makul. Ayrıca ileride olası güvenlik problemleri için güvenlikli sitede olması da makul. Yuksek enflasyon döneminde yuksek kredili konut coook makul zannımca. Hayırlı olsun

2.  Alıntı Originally Posted by Cezer Yazıyı Oku
    Artık az çocuk, çekirdek aile yapısı dikkate alındığında 2+1 daire makul. Ayrıca ileride olası güvenlik problemleri için güvenlikli sitede olması da makul. Yuksek enflasyon döneminde yuksek kredili konut coook makul zannımca. Hayırlı olsun
    cevap yazan ve mesaj atan herkese teşekkürler.

öncelikle devlet değil özel sektör lojmanına gideceğiz. orada yaşarken bir mülkümüz olsun istiyorum.

maalesef kısa vadede nitelikli konutlarda yeni bir sıçrama dalgası bekliyorum.

artık mültecinin olmadığı yer altın değerinde olacak.

düşündüğüm yer bahçeşehir bölgesi, tamamen site yapılaşması, aidatlar uçuk, ulaşım çok zor.

bu bölgeye sadece zengin araplar geliyor çöp mülteciler şimdilik yok.

Haber doğru ise ki altı kaynaktan doğrulattık demiş Reuters, o vakit bir-iki konutu göze kestirip faizlerin düşmesini beklemek en mantıklı iş olacak. Faiz düşer düşmez alınmazsa zararlı çıkılır tabii. Ancak faizlerin uzun bir süre 0.64 gibi bir seviyeye düşebileceğine ihtimal vermiyorum.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

4. Geçen yılki "tarihin en ucuz kredileri" bana kalırsa yapılan bir hata idi. Bunun özel şartlarla sınırlandırılması gerekirdi. Piyasaya bol para girdi, sonucu enflasyon ve dövizde artış olarak yansıdı.

Bu ucuz kredilerin bankalara etkisini irdelemek için borsada işlem gören Halkbank'a bakacak olursak;

2020 ilk 3 aylık 825 milyon TL olan karlılık, 2021 ilk 3 ayında 59 milyon TL'ye düşmüştür. Enflasyonu da göz önüne alırsak 1 milyar TL'ye yakın kar açıklaması beklenirdi.

Bir daha böyle kredileri vermek demek devletin aşırı para basması demektir.

Aşırı para basıldığında mevduat faizleri enflasyonun oldukça altında kalır. Döviz biraz gecikmeli olarak buna cevap verir ve en geç 5 ay içinde tarihi rekorlara ulaşır. Hiper enflasyona gideriz.

Geçen yılki gibi çok düşük faizli krediler gelecek dedikodularının, temmuzda azalan konut satışlarına biraz hareket getirme amaçlı olarak yapıldığı düşünülebilir.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

5. Benzer bir faiz kampanyası olursa, konut fiyatları faiz avantajını ortadan kaldıracak şekilde artabilir. Zaten tüfe üfeye doğru yol alacak ise cari oranlar bile avantajlı olur mu gelecekte...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Şişli-İstanbul
    Gönderi
    1,657
    kamuflajlı afgan askerlerinin zeytinburnu sahilde dolaştığı, izmit'te bir genç kızın önce taciz edilip sonra başının bir afgan tarafından taşla ezildiği bir ülkede istersen faizi 0 yap, konut falan alınmaz, yatırım da yapılmaz. milyonlarca adamı nasıl temizleyeceksin abi? daha pkk'yı 40 yıldır bitiremeyen adamlar milyonlarca potansiyel el-kaide, el-nusra'yı nasıl temizleyecek?

halk okumayı bilmeyip sadece tv'de izlediği şeylere inandığı için bu olayların olmamış gibi takılıyor. çok uzun zamandır kafalar kumun içinde, herkes rantım bozulmasın derdinde.

7. Konut fiyatları yükseliş trendini bozmayacağını düşünüyorum.
    %10-15 iskonto ile konut bulan, bence bu kredi oranlarına rağmen ileriki dönem için karlı çıkar
    Ytd

Sayfa 155/1312 İlkİlk ... 551051451531541551561571652052556551155 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •