Sayfa 157/1312 İlkİlk ... 571071471551561571581591672072576571157 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 1,249 - 1,256 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Ödedi, ödemedi, ödedi ama ampülleri söktü kornişleri kırdı. Neler neler yazılmış.

Millet korkuyor Afganlar geliyor Aganistan olacağız diye ama başlıktaki manzara oraya yıllar öncesinden vardığımızı gösteriyor.

Sadece kiracı tarafı değil, ev sahibi tarafında da rezillik paçalardan akıyor.

2. Ülkenin doğası en güzel yerleri günlerdir cayır cayır yanıyor. Ne ekipman yeterli, ne de doğru düzgün bir organizasyon var çünkü kimse olduğu yere liyakatle gelmemiş. Yarın kül olan ormanların yerlerine zevkle beton dökülmeyeceği garantisi yok. Güvercinlik'te 10 sene önce gözümüzün içine bakarak bakanın verdiği sözleri hala unutmadım, şimdi orada 3 otel var...

Böyle bir ortamda bu ülkede gayrımenkul yatırımı yapmak deliliktir artık.

Bir de anlamadığım Abd'de böyle yangınlar gibi olağanüstü durumlar olduğunda binlerce asker hemen sahaya iniyor ve çalışmalar hem yardımcı oluyor hem de yönetiyor. Bizim yönetim kadrosu ya iş bilmezliğinden yada asker alerjisinden ötürü adamları kışladan çıkarttırmıyor.

3.  Alıntı Originally Posted by efet Yazıyı Oku
    Ülkenin doğası en güzel yerleri günlerdir cayır cayır yanıyor. Ne ekipman yeterli, ne de doğru düzgün bir organizasyon var çünkü kimse olduğu yere liyakatle gelmemiş. Yarın kül olan ormanların yerlerine zevkle beton dökülmeyeceği garantisi yok. Güvercinlik'te 10 sene önce gözümüzün içine bakarak bakanın verdiği sözleri hala unutmadım, şimdi orada 3 otel var...

Bir de anlamadığım Abd'de böyle yangınlar gibi olağanüstü durumlar olduğunda binlerce asker hemen sahaya iniyor ve çalışmalar hem yardımcı oluyor hem de yönetiyor. Bizim yönetim kadrosu ya iş bilmezliğinden yada asker alerjisinden ötürü adamları kışladan çıkarttırmıyor.
    Gecen senelerde 2018 de
    ABD'nin California eyaletindeki yangının, Eylül ayına kadar söndürülmesinin beklenmediği açıklandı.

Eyalet, tarihinin kayda geçen en büyük yangınıyla karşı karşıya.

Mendocino Complex olarak bilinen yangında şimdiye kadar 117 bin 639 hektarlık bir alanın kül oldu. Bu, neredeyse Los Angeles kentinin büyüklüğü kadar.

İki ayrı yangından oluşan Mendocino Complex, ABD Başkanı Donald Trump'ın eyalette "büyük afet" ilan etmesine yol açan sekiz yangının en büyüğü.

California Orman Koruma ve Yangın Departmanı, yangının ancak 3'te 1'inin kontrol altına alındığını açıkladı.
    Kendi kusurunuzun hamalıyken
    Başkalarının kusurunu kınamayın...

Alıntı Originally Posted by METEHAN Yazıyı Oku
    Gecen senelerde 2018 de
    ABD'nin California eyaletindeki yangının, Eylül ayına kadar söndürülmesinin beklenmediği açıklandı.

Eyalet, tarihinin kayda geçen en büyük yangınıyla karşı karşıya.

Mendocino Complex olarak bilinen yangında şimdiye kadar 117 bin 639 hektarlık bir alanın kül oldu. Bu, neredeyse Los Angeles kentinin büyüklüğü kadar.

İki ayrı yangından oluşan Mendocino Complex, ABD Başkanı Donald Trump'ın eyalette "büyük afet" ilan etmesine yol açan sekiz yangının en büyüğü.

California Orman Koruma ve Yangın Departmanı, yangının ancak 3'te 1'inin kontrol altına alındığını açıkladı.
    Yani dünyanın heryerinde böyle yangınlar oluyor gibi mi.Amerikada kaç uçakla müdahale edildi acaba.

5. Asker kalmadı ki, ordu büyük oranda profesyonel oldu 6 aylık er anca nöbet tutar 15 - 18 aylık asker olacak yüz binlerce o zaman gönderirsiniz yangına vs..

Şimdi olan personelin böyle bir uzmanlığı da, yüksek sayısı da, ilgili ekipmanı da yoksa doğal olarak bir şey yapmıyor, yine de istese illa ki asker bir şeyler yapabilir tabi ki inşallah yaparlar çünkü yangınlar çok korkutucu. Şahan Gokbakar'in paylaştığı videolara baktım içim acıdı sinirden kafayı yemiş kendisi de ormanlar yanıyor hiç bir müdahale yok göz göre göre oksijenimiz nefesimiz yanıyor kahroldum iki gündür.
     Alıntı Originally Posted by efet Yazıyı Oku
    Ülkenin doğası en güzel yerleri günlerdir cayır cayır yanıyor. Ne ekipman yeterli, ne de doğru düzgün bir organizasyon var çünkü kimse olduğu yere liyakatle gelmemiş. Yarın kül olan ormanların yerlerine zevkle beton dökülmeyeceği garantisi yok. Güvercinlik'te 10 sene önce gözümüzün içine bakarak bakanın verdiği sözleri hala unutmadım, şimdi orada 3 otel var...

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. https://firms2.modaps.eosdis.nasa.go...;@23.7,38.9,7z

https://tr.euronews.com/2021/08/01/i...ucadele-ediyor

İtalya'nın güney bölgeleri orman yangınlarıyla mücadele ediyor
    euronews • Son güncelleme: 01/08/2021

https://www.ntv.com.tr/galeri/dunya/...OEadSfL4I6I5SQ

Avustralya'daki yangınlar 240 gün sonra söndü
    Avustralya'nın Yeni Güney Galler eyaletinde kontrol edilemeyen yangınlar tam 240 gün sonra söndü. Yangında 28 insan ölürken bir milyardan fazla canlı yok oldu. 3 binden fazla ev de hasar gördü.

7. https://tr.euronews.com/2020/08/23/d...felaket-ilan-e

Eyalette 400 bin hektar alan kül olurken, 14 binden fazla itfaiyeci 585 noktada çıkan yangınları kontrol altına almaya çalışıyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Şişli-İstanbul
    Gönderi
    1,651
    ülke baştan aşağı bitik durumda olduğu için artık krizlere müdahalelerde acziyet iyice ortaya çıkıyor. (kafaya çay atmaya devam)

büyük istanbul depremi'ne çok fazla bir süre kalmadı. maazallah o gün geldiğinde dış müdahaleye çok açık hale geliriz. egemenliğimiz bile tehlike altına girebilir. milyonlarca afgan suriyeli yağmacı ile işler çok zor. herkes bir kriz senaryosu oluşturup bireysel silahlanma bile düşünmeli.

Sayfa 157/1312 İlkİlk ... 571071471551561571581591672072576571157 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •