Sayfa 204/1312 İlkİlk ... 1041541942022032042052062142543047041204 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 1,625 - 1,632 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Bu arada eski sahibine tekrar satarsa muvazalı satış olur o olmaz,çıkan kiracı gene davayı kazanır.Bu arada evini muvazalı sattığın adamı da çok iyi seçmek lazım,insan evden de olabilir,yaşanmış pek çok örnek var o konuda))))))))))
    hocam bunu da araştırdım tahliye davasında net yargıtay kararı var; muvazalı satış konusu tahliyeyi durdurmuyor, kiracı size çok takıksa onun için ayrı dava açıp satışı iptal ettirebiliyor (çok zor ama ihtimal) ama o arada kiracı tahliye edilmiş oluyor.

diğer güven v.s. konularda haklısınız.

Yargıtay iktisap ve işyeri ihtiyacı sebebiyle kiral*****n tahliyesi istemine ilişkin bir davada davalı kiracının muvazaalı satış iddiasının tahliye davasında ileri sürülemeyeceğine karar vermiştir[92]. Aynı şekilde Yargıtay bir başka kararında da satışta muvazaa iddiasının tahliye davasında dinlenilme olanağı olmadığına hükmetmiştir[93]
    Y.6.H.D. 20.6.2013 – 2013/8885 E. 2013/10777 K.

Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    hocam bunu da araştırdım tahliye davasında net yargıtay kararı var; muvazalı satış konusu tahliyeyi durdurmuyor, kiracı size çok takıksa onun için ayrı dava açıp satışı iptal ettirebiliyor (çok zor ama ihtimal) ama o arada kiracı tahliye edilmiş oluyor.

diğer güven v.s. konularda haklısınız.

Y.6.H.D. 20.6.2013 – 2013/8885 E. 2013/10777 K.
    Sn finans o kiracı isterse o satışı iptal ettirir ve sizden tazminat alır,ama yıllar sürer o kadar uğraşır mı,bence uğraşmaz da gene de belli olmaz çeşit çeşit insan var))))))))

Ha ben yapsam o işi kesinlikle eminim bu işle uğraşan bir kiracıya denk gelirim,öyle de şanslıyımdır sn finans mt)))))))))))

Zaten sizin verdiğiniz yargıtay kararı tahliye davası için verilmiş bir karar,ev tahliye bile edilmemiş tahliyeden sonra evi muvazalı satın alan ben oturacağım diyor evi boşaltıyor ama kiraya zaten veremez kendi de oturmayıp ilk sahibine sattığı durumda bu çok ama çok şaibeli bir iş olur hiç bir hakim bunu yemez sn finans,ha bu arada ev tahliye edilmiş olur dediğiniz gibi.Ama kiracı dişliyse bu daha ilk raund olmuş olur o maç 12 raund bile sürebilir)))))))

5.  Alıntı Originally Posted by Tasarrufcu Yazıyı Oku
    Kimse yaşadığı yerde huzursuz olmak istemez.
    Huzursuzluk genel anlamda arttı yükselen kiralar yüzünden. Adam diyelimki içinde kiracısı olan bir evi oturma amacıyla aldı ve kiracıyı çıkarmak istiyor... Tamamen yasal olmasına rağmen kiracı için yine sıkıntılı bir süreç. 2000tl 'ye (atıyorum) oturduğu evin emsalleri son 1 senede 3- 3.5bin olduysa buyur buradan yak. Kiracının mental durumu zayıf olabilir, herkesin çelik gibi sinirleri yok. Öyle olunca normalde bulunmaması gereken davranışlarda bulunabilir, şiddet göstermek dahil.

Yani ideali tabii ki karşılıklı anlayış göstererek tatlı dil ile çözmek olayları ama mekan Türkiye olunca işler hep öyle gitmiyor.

Kiralar böyle yükselmemiş olsa dersin ki ne olacak buradan çıkar başka yere girer. Taşınma masrafını da koyarım cebine iki tarafın da canı sıkılmasın. Çoğu hemen kabul eder (di), ama şimdi öyle olmaz.

6. Ülke ülke değil ki oğlanı devlet okuluna yazdiracagiz bağış bağış diye tutturdular dönemlik 600 TL.. haraç odeyecegiz ya arkadaşlar bunları nereye şikayet edeceğiz nasıl olacak bu işler. Birde ilk okul başlayınca 3000_5000 TL ler devreye giriyor bölgesinde bulundum okulda öğretmen seçmek için galiba bağış az yaparsan en kotu diye tabir edilen öğretmene veriyorlarmis.. Ya bu nasıl bir iş Allah aşkına bunlara bir çözüm yok mu?

"Başarı için ömürlerinin bir bölümünü bedel olarak ödemeyenler, başarısızlığın bedelini bir ömür boyu öderler."

7.  Alıntı Originally Posted by temel analizci Yazıyı Oku
    Ülke ülke değil ki oğlanı devlet okuluna yazdiracagiz bağış bağış diye tutturdular dönemlik 600 TL.. haraç odeyecegiz ya arkadaşlar bunları nereye şikayet edeceğiz nasıl olacak bu işler. Birde ilk okul başlayınca 3000_5000 TL ler devreye giriyor bölgesinde bulundum okulda öğretmen seçmek için galiba bağış az yaparsan en kotu diye tabir edilen öğretmene veriyorlarmis.. Ya bu nasıl bir iş Allah aşkına bunlara bir çözüm yok mu?

"Başarı için ömürlerinin bir bölümünü bedel olarak ödemeyenler, başarısızlığın bedelini bir ömür boyu öderler."
    Çözümü çok basit.

Daha çok para vereceksiniz, özel okula göndereceksiniz çocuğu.

:D

8.  Alıntı Originally Posted by temel analizci Yazıyı Oku
    Ülke ülke değil ki oğlanı devlet okuluna yazdiracagiz bağış bağış diye tutturdular dönemlik 600 TL.. haraç odeyecegiz ya arkadaşlar bunları nereye şikayet edeceğiz nasıl olacak bu işler. Birde ilk okul başlayınca 3000_5000 TL ler devreye giriyor bölgesinde bulundum okulda öğretmen seçmek için galiba bağış az yaparsan en kotu diye tabir edilen öğretmene veriyorlarmis.. Ya bu nasıl bir iş Allah aşkına bunlara bir çözüm yok mu?

Bizim buralarda siyasi, bürokratik tanıdıkları olan veliler okul idarelerini okadar çok bunaltılarki. Parayla bile öğretmen seçemiyorsun. Okul idareleri noter eşliğinde kura ile öğretmenleri belirliyor.

Bizde zamanında biraz bağışla öğretmen seçtik. Çok da iyi yapmışız, çocuğunun gelecegini düşünen velilerden oluşan güzel bir sınıf oluşuyor.

Sayfa 204/1312 İlkİlk ... 1041541942022032042052062142543047041204 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •