Sayfa 207/1312 İlkİlk ... 1071571972052062072082092172573077071207 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 1,649 - 1,656 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Kiralar devlete bildirildiyse kolay. Kaçak göçek işler yapıldıysa evet o da zora girer.

O yüzden vergi ödemekten kaçmayın ki devlete işiniz düştüğünde kafayı duvarlara vurmayın.

Kiracıyı devlete bildirmezsen hakim nereden bilecek gerçekten 10 sene oturup oturmadığını?
    Evet zor 50 bin TL ödeyen bir kiracısı vardı bir amcanın kiraci stopaj ödemeyemim bey amca 850 TL olsun dedi ok dedi .

Kiracı öldü karısı yaklaşık 5-6 sene 850 TL den başlayarak ödedi elden vermedi .

Mahkeme sürerken sattı daha fazla dükkanı uğraşamadı 380-400 kilo civarı altına .

Mahkemede bu kirayı alıyorsunuz zaten neden çıksın diye hiç kabul etmemişti .

Ana cadddenin başında bu olur mu diye bilirkişi göndermeye bile çok sonra karar vermiş

2. Yaw hacı abi senin mesajlarda da genelde hep bi uçuk kaçıklık var, yazmayım diyorum dayanamadım artık. Hayal gücün mü çok geniş anlamadım.

50 bin TL kira rayici olan yeri adam niye 850 TL göstersin gerizekalı mı bu Diğer yandan, 400 kilo altına sattı diyorsun, 400 kilo altının kaç para yaptığını hesaplamadan yazdın sanırım Ben söyleyeyim 200 milyon TL yapıyor. 200 milyonluk yerin kirası 50 bin TL olur mu yaw

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Evet zor 50 bin TL ödeyen bir kiracısı vardı bir amcanın kiraci stopaj ödemeyemim bey amca 850 TL olsun dedi ok dedi .

Kiracı öldü karısı yaklaşık 5-6 sene 850 TL den başlayarak ödedi elden vermedi .

Mahkeme sürerken sattı daha fazla dükkanı uğraşamadı 380-400 kilo civarı altına .

Mahkemede bu kirayı alıyorsunuz zaten neden çıksın diye hiç kabul etmemişti .

Ana cadddenin başında bu olur mu diye bilirkişi göndermeye bile çok sonra karar vermiş

3. 333 yıl yapıyor çarpanı. Bana biraz pahalı gibi geldi. Bence alan kişi kazık yemiş. İstanbul ortalaması 200 yıl civarı değil miydi?

4. Şaka olarak yazdınız sanırım bunları

Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    333 yıl yapıyor çarpanı. Bana biraz pahalı gibi geldi. Bence alan kişi kazık yemiş. İstanbul ortalaması 200 yıl civarı değil miydi?

5. Kiracı ev sahibi çatışması, ne ev sahibine yarar ne kiracıya. İki tarafta birbirinin hukukuna saygı duyarsa gül gibi geçinirler

6. Altın ralli yapmamıştı pandemi öncesi idi sattığında zaten ilk salgında vefat etti .

100 milyondan düşüktü sanırım diye duymuştum

Senede 6 kilo idi sanırım altın veriyordu elden anlaştığı kira öyle idi .

Eldeni öyle neden yapmış bilmiyorum yufka yüreğinden sanırım

7. hkm hocam yanlis bilgi, 10 yil dolduran kiraci sebepsiz sekilde tahliye davasi ile cikaribilir.(pratikte 11-12 yil olmasi lazim)

5 yil doldurdugunda ise 6. ve sonraki yillari icin kira uyarlama davasi acilabilir.

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    On yıldan sonra da kiracıyı çıkartamazsın.benim bildiğim on yıl kira tespiti acısından önemli yani onuncu yılda kira artışı yaparken enflasyondan bağımsız emsal evlere uygun bir kira istemi hakkı doğuyor.yasal enflasyon oranında artışı yapıp kiralarini düzenli yatıran kiracı çıkarılamaz
    .bizim kanunları yazan adamın sanırım evi yoktu kiracıydi.ikinci konu da müteahit arsa sahibi maketten ev alanlar konusu bu üçlü arasında da tüm kanunlar arsa sahibini korur.garip ama bizim hukuki sistem arsa sahibini korur evsahibini korumaz.

Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    hkm hocam yanlis bilgi, 10 yil dolduran kiraci sebepsiz sekilde tahliye davasi ile cikaribilir.(pratikte 11-12 yil olmasi lazim)

5 yil doldurdugunda ise 6. ve sonraki yillari icin kira uyarlama davasi acilabilir.
    Evet sn finans mt ben de emin olamadığımdan araştırdım,işin aslı şöyleymiş,misal 5 yıllık sözleşme yaptın artı on yıl ekle 15 yıl sonra ,üç yıllık yaptınsa artı on yıl yani 13 yıl sonra üç ay önceden ihtar çekerek sebepsiz çıkartabiliyormuşsun.Genelde sözleşmeler yıllık yapıldığından pratikte 11 yıl sonra çıkarabilirsin demektir.

Sayfa 207/1312 İlkİlk ... 1071571972052062072082092172573077071207 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •