Sayfa 258/1312 İlkİlk ... 1582082482562572582592602683083587581258 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 2,057 - 2,064 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Öyle böyle deniyor .İstanbul'un bir ilcesinde 3+1 160 net metrekare temiz binada 1.500 TL ye kiracı zor buldu bir arkadaşım 94 yapımı bir bina ..( Nete emlakciya cama vs.ilan vermedi.. eşe dosta sadece tanıdığa haber ucurma yöntemiyle) yine isim icabı bir kişiye daha sordum 4 Yaş bina . merkezi 3+1 2.000 e vermiş .nerede bu 5 10 binler ..yahut site degil diye herhalde. Sitelerd ki evler daha bı ucuk rakamlara gidiyor sanki

Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,008
    Total bi zenginlesme olmadan ne ev fiyatlari kalici olarak artar ne de kiralar diyorum.
    Uzun vadede bizde emlak dolari veya altini gecemiyor.
    Nereden mi biliyorum?
    30 senede 4-5 ev aldim, oturdum, sattim, degistirdim v.s
    Kirayi kim odeyecek?
    Halkimiz..
    Peki onun geliri reel olarak artiyor mu?

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,008
    3-5 senelik dalgalanmalara, dongulere takilmayin.
    Oturacaksaniz yeterli bi eviniz olsun, abartmadan.
    Gerisini uretken yatirimlara koyun.
    Hanima ve baldiza buyuklerinden 3 tane ucuz daire kaldi miras.
    Toplasan 4 mio TL etmez hepsi.
    Hepsini nakte cevirip eurobond alacaklar.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Yatırım için ev almak zor iştir.Kiracısı olanlar bunu çok iyi bilir.Yahu adama uyduruk evini 5000 lira kira ile iteledin.E ilk 6 ayı da peşin aldın.Sonra adam başladı kirayı ödememeye ne yapacaksın.Hak hukuk falan diyen olursa cevap vermeye bile gerek görmem,hukuki sisteme git hakkını bir ev sahibi olarak ara da bak başına ne geliyor.Biz de kira hukukunu yazan hocaların hepsi bence idealist evleri olmayan gariban hocalarmış,herşeyi ama herşeyi kiracı lehine yazmışlar))))))) Ev sahibi bir halt yiyemiyor maalesef,yediği kazıkla kalıyor.Bu dediğim olayın yaşanmışı bend e var,bana evi sattırdı sahtekar bir kiracı,hem de kiralar o zaman çok makuldu. .Ha oturacağın ev başka, ilk evini alan adam hesap yapmayacak,o başka bir şey,onu yapmanın mantığını anlarım.Kiracı olmak istemeyeni anlarım,bu ayrı konu,ama yatırım için ev falan alınmaz.Kiracısı ayrı dert,kayda girdiğin için artık devletin seni her kalemde yolması ayrı dert.Her yıl emlak vergisi,gelir vergisi,temizlik vergisi,evin amortismanı,yıpranması,alırken vergi ödenmesi,satarken bir daha ödenmesi sanki devlete vergi aktarma mekanizması.Devlet biraz da ondan çok ev satılsın istiyor,oh valla habire vergi topla ,sen her satıştan yüzde 4 alacak kadar o eve ne hizmet götürüyorsun ki.Bence ev işi boş iş.

--oturmak için de ev alınmaz...çünkü komşunun-komşularının kim olduğunu bilmiyor ve seçemiyorsun...

---kiracı olunca özgürsün...

6.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Eurobond da yazilan cizilen rakamlarin hepsi dogru ama maalesef vergi yuku cok buyuk. O yuzden eurobond da net getiriye bakmak lazim. Bu yuzden bir cok yatirimci girmiyor o ise

Evde ise ilk 5 yil sifir vergi.
    Evde ise ilk 5 yıl sıfır vergiyi bilmiyordum.

Bugün tapu kaydına göre resmi olarak 1 milyona daire alıp gelecek hafta 5 milyona satarsam sıfır vergi mi ödüyorum?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

5 yıldan sonra sıfır vergi.

8. Diyelim ki ben evi 1 e aldım 2 yıl sonra 3 e sattım. Ve beyanlarimida doğru verdim. Bunu biri mi arastiryor vergi vermem gerektigini yoksa direkt sistemden beni buluyorlar mi?

***Albaraka; faizsiz kazanc

Sayfa 258/1312 İlkİlk ... 1582082482562572582592602683083587581258 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •