Sayfa 344/1312 İlkİlk ... 244294334342343344345346354394444844 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 2,745 - 2,752 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

Hayır bozmaz.

2. Ev fiyatları TL bazında zor düşer. Enflasyon böyle iken o iş zor.

Venezuela'nın borsası gibi olabilir durumlar. Özgür Demirtaş anlatıyordu videonun birinde. Venezuela'nın borsası bolivar bazında 25 kat değerlenirken dolar bazında 10'da 1'ine mi ne inmiş.

Bist de 10 senedir TL bazında artıyor ama 2013'teki fiyatının dolar bazında 3'te 1'inin altında.

Yukarıda birisi aynı dönem için ev fiyatlarına da örnek vermiş. O da bist'in bu grafiği ile uyuşuyor. (2013-2021)

Evi ne zaman aldığınız, nereden aldığınız, kaça aldığınız çok önemli bu karşılaştırmaları yaparken. Güney ve Ege'deki yazlıklar sanki daha bir iyi tutundu İstanbul'daki konutlara göre.

2018'de dolar tepedeyken ev alan birinin hesabı ile 2015-2016'da alan birinin hesabı çok farklı sonuçlar verir. Aldığınız evde oturacaksanız zaten hesaba kitaba gerek yok. O yatırım değil ihtiyaçtır. Onun değeri ölçülemez.

Bizim hukuki sistem tamamen kiracı lehinedir.Eve bir kez girin gerisi kolay.Ha illegal işleri bilemem tabi,her iki tarafa da tavsiye etmem.

4.  Alıntı Originally Posted by Vob24 Yazıyı Oku
    bu alintiladigim yazi bana yazilmasa da dayanamadim sonunda...

keyifle okudugum su konunun geldigi hale bak....burada herkes fikrini yazar dogru ya da yanlis... tartisilir, konusulur

ama bu nasil bir uslup???

once farkli fikirlere acik olmayi, dinlemeyi, uslubuyla tartismayi, muzakere etmeyi ogrenmen lazim

herkes fikrini soyler, mantikli bulursun ,alir cebine koyarsin. bulmazsin okur gecersin
    Sabah bir yazi yazdim, arkasindan bana laf atildi, at yalani sike.yim inani yazan var yukarda, bana karsi.....
    Benim fikrime bunlar yazilabilir ama siz benim yazima dayanamadiniz demek.....

Valla yazdigin yaziyi ....yim hocam ozaman...

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. ....

6.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Ev fiyatlarının ne zaman düşeceğini öngörüyorsunuz ? Yani şuan ki fiyattan 1- 2 sene sonra asagimi düşecek .yoksa misal 5 sene hiç fiyat artmayip ucuz gibi mi gelecek ..mb nin 1000 puan faiz artırabileceği ihtimalini mi düşünüyorsunuz.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ev fiyatlari düsecek diye yazdigimi nerden cikardiniz ???

Türkiyede ev fiyatlarinin TL bazinda düşmeyecegini öğrendik, ama dolar bazinda düşüyor, düşmüyor diyorsaniz oda sizin düşünceniz....

Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Eski kanun değiştimi? satış sözleşmeyi bozuyordu .artı neden 3 sene sürsün ben aldığım evde oturacaksam dava aç hadi 2 aya gün versin velev ki bı duruşma daha uzasın 6 ayda bitmesi lazım değil mi

Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    )))))))))))Ciddimisiniz sn r.lucas.Ne mutlu size,eminim hiç mahkemelere işiniz düşmemiş sizin.Ne güzel keşke ben de sizin gibi olabilseydim.

8.  Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Sabah bir yazi yazdim, arkasindan bana laf atildi, at yalani sike.yim inani yazan var yukarda, bana karsi.....
    Benim fikrime bunlar yazilabilir ama siz benim yazima dayanamadiniz demek.....

Valla yazdigin yaziyi ....yim hocam ozaman...

hocam biri sana yanlis yapti diye, benzer bir hatayi senin de yapman gerekmiyor. sen bunlari yazdin diye ben bir benzerini yazmayacagim, sadece uyarmak istedim seni, sende bir farkindalik yaratmak istedim

olgunluk, karakter bu gibi durumlarda ortaya cikiyor

keskin sirke kupune zarar, sakin kalmak onemli

sirkete alacagimiz tepe yoneticilere "assessment" yapiyoruz, bunu amerkan sirketleri 10 yillar once savasa gidecek generallerine, tepe yoneticilerine yapmaya baslamislar. sirf bu tip sikintili hareketleri yakalamak, profilini cikarmak, baski/stress altinda davranislarini olcmek icin, karakterlerini analiz etmek icin

hedefleri olan tepe yonetici olmak isteyen biriysen, is hayatinda bile sorun olur bu tarz yaklasimin olaylara

dip not: IK ci degilim

Sayfa 344/1312 İlkİlk ... 244294334342343344345346354394444844 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •