Sayfa 49/1312 İlkİlk ... 39474849505159991495491049 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 385 - 392 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Dostum en büyük sensin.
    Biz garibanlar o kadarını beceremiyoruz.

Alıntı Originally Posted by Cilginfenci Yazıyı Oku
    2 masa 1 sandalye olan şirketelere yatırım yaparsan her daim batmaya mahkumsun. Finansal piyasalarda risk ve getiri en yüksek olan araç borsadır. Gençken borsada takılırım. Yaşlanınca faiz alırım. Hiç bir hisseye nikah kıymıyorum. Yeterli karı görünce reel varlıklara yatırdım. Fakat türkiyede bu ekonomi bu faiz oranları ve kur riski varken ev alarak kazanamazsın. Suan evi satmak istesen %20 aşağıdan versen satamazsın. Ama likit varlıklar her zman daha iyidir.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,930
    Konut fiyatlarında hızlı artış!

https://www.finansgundem.com/haber/k...-artis/1556441
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Konut fiyatlarında hızlı artış!

https://www.finansgundem.com/haber/k...-artis/1556441
    % 30 artış tam da "halkın enflasyon oranı"na denk geliyor.

İnsanlar artık "talep olsun veya olmasın, bundan aşağı vermem, enflasyona göre de güncellerim" modunda.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

4. Son 2 yılda konut artış %40 iline göre %70 in üzerinde. Krediyle alanlar çoktan faizi çıkarıp şimdiden kara bile geçti. Risksiz bu kadar getirisi olan ne var söyleyinde bilelim. Para oldukça konut alacaksın bu ülkede.

F5121 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bu arada bu başlıkta hisse yatırımını genel olarak çok riskli bulanlar olabilir...ben onlardan değilim..hatta beyaz yaka başlıklarında, genç arkadaşlara, gerçek reel portföy büyümesinin hisse yatırımlarıyla olabilecğini anlatıyorum.

Ancak son dönemde ne idüğü belirsiz, orta halli bakkal kadar cirosu olan batık firmaların hissesi 5-10 katına çıktı...bu nedenle özellikle bist50 dışında çok dikkatli olmak lazım..temel olarak bulunduğu fiyatı hiç de hak etmeyen şirketler var, bunlar saatli bomba misali, saati gelince birilerinin elinde patlayacaklar. gerçi artık bist50 de bile büyük speklerin saçma yerlere taşıdığı hisseler var...bu nedenle artık çok dikkatli olmak, temel olarak aşırı pahalı hisselrden uzak durmak lazım.
    Çürük binalarin 600 700bin ettigi ulkede batık şirketletlerin kagitlarinin primlenmesi neden riskli olsun.
    Cok olsa para sifirlanir, can yerinde kalir.

Öbürunde paranla aldigin mezarin icinde geberip gidiyorsun....

Bknz : Son izmir depremi

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Söz konusu olay mezarda oturmaksa, kirada oturarak mezarın içinde oturmaktan kurtulmuş mu oluyoruz?
    Mezarla mezar olmayan arasındaki farkı ev sahibi olmakla olmamak mı belirliyor?
    Tutarsız bir cevap

Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Çürük binalarin 600 700bin ettigi ulkede batık şirketletlerin kagitlarinin primlenmesi neden riskli olsun.
    Cok olsa para sifirlanir, can yerinde kalir.

Öbürunde paranla aldigin mezarin icinde geberip gidiyorsun....

Bknz : Son izmir depremi

7.  Alıntı Originally Posted by Tasarrufcu Yazıyı Oku
    Söz konusu olay mezarda oturmaksa, kirada oturarak mezarın içinde oturmaktan kurtulmuş mu oluyoruz?
    Mezarla mezar olmayan arasındaki farkı ev sahibi olmakla olmamak mı belirliyor?
    Tutarsız bir cevap
    Ülkedeki dengesiz fiyatlamalari karamizaha benzer biseyle anlatayim istedim de , yeri degilmiş kusura bakmayin

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,930
     Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    % 30 artış tam da "halkın enflasyon oranı"na denk geliyor.

İnsanlar artık "talep olsun veya olmasın, bundan aşağı vermem, enflasyona göre de güncellerim" modunda.
    Bu veri önümüzdeki Temmuz ve Ağustos aylarında açıklanınca muhtemelen %70-80 gibi bir rakam görürüz geçen yıl Haziran ayında faizlerin düşürülüp sonrasında ev fiyatlarının zirve yapmasının etkisiyle...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 49/1312 İlkİlk ... 39474849505159991495491049 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •