Sayfa 503/1312 İlkİlk ... 34034534935015025035045055135536031003 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 4,017 - 4,024 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. İmzaladığı şeyin tahliye taahhütnamesi olduğunu düşünmüş.

Yani okumuş. Ve tahliye taahhütnamesini imzalamış.

Tahliye taahhütnamesi olduğunu bile bile şu an rayiç kirası 10bin TL olan dairede 3100TL'den oturayım devam edeyim, kanuni hakkım bu demiş. Ruhsatlı silahını da vurgulayarak dile getirmiş. Ya bununla suç işlenirse ne yaparım demiş. Ne yapacak gidecek silahım kayboldu diye dilekçesini verecek.

Bu işin sonucu ne çıkacak bakalım...
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by Sağsalim Yazıyı Oku
    mevzuatı oku kulaktan dolma bilgilerle gelme bana.. evin demirbaşından mal sahibi sorumludur. kiracı kombiyi kasten bozacak hali yok! Mal sahibi kirasını alırken neyin karşılığında aldığını bilsin 4 duvara kimse o kiraları vermiyor!
    Bence millete akıl vereceğine sen okuduğunu iyi anlamaya çalış.
    Ben zaten "ödemeyeceğim" gibi bir şey yazmamışım.
    Düğmesini çevirmediğim kombilerin arızasını ödüyorum, ama birileri gelip bana yamyam diyor yazmışım.
    Her türlü masraf bana, fakat yamyam olan ben.

Alıntı Originally Posted by Sağsalim Yazıyı Oku
    tabi bunu da aynı semtte başka konutun yoksa yaparsın
    Aynı semtte kirada birçok konutum var ama oturduğum ev bana ait değil. O yüzden istediğim kiracıya bunu yaparım.
    Kanunları bilen tek sen değilsin.

Alıntı Originally Posted by Sağsalim Yazıyı Oku

öyle evi verdim kirama bakayım olmuyor eve gidersin kapı pencere bulamazsın sonra...
    Zihniyeti görüyor musunuz beyler?
    İşte benim eleştidiğim kiracı profili.

Yoksa iyi niyetli kiracıyla ne alıp veremdiğim olsun?
    Allah böyle bela tiplerden korusun herkesi.

3.  Alıntı Originally Posted by izmut Yazıyı Oku
    Sevgili kiracılar
    Ev kiralarken imzaladığınız her şeyi dikkatli okuyun, öyle imzalayın.
    Adam, daha eve yerleşmeden, tahliye sözleşmesine, bütün eşyalarımı alıp çıktım diye imzalamış. Farkında değil.
    11 aydır mahkemelerde sürünüyor.
    Ruhsatlı silahını bile alamamış.

Böyle aşağılık ev sahipleri de var.

https://www.izmirpress.com/sanssiz-k...uk-mucadelesi/
    Büyük ihtimal ev eşyalı olduğundan batak kiracılar kolayca kaçıp gidiyordu. Teoride bir sözleşme sona ermeden başka bir sözleşme yapamadığınız için yasal süreci beklemeniz gerekiyordu.
    Kalan kısmı için yorum yapamayacağım zira karşı tarafın argümanları haberde yok.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. Tahliye sözleşmelerinin geçerli olmadığını okumuştum bir yerlerde. Kiracı bana zorla imzalattılar diyebiliyormuş mahkemede.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

5. Esasında tüm sorun tüfe oranlarının düşük açıklanmasından çıkıyor. Adam yıllarca kredi borcu ödeyerek 2 bin tl emekli maaşına takviye olsun diye ev alıyor. Herkes gününü gün ederken o borç ödüyor ve enayi yerine konuluyor. Sonra, kiraya verdiği konutun kira geliri kuşa dönüyor ve gerçekten de enayi durumuna düşüyor.

Hissettiğimiz enflasyon % 150 iken, kira gelirine % 30 artış yapmak, sen kira geliri elde etme demektir aslında. Ev fiyatları artışı da aslında doğru değil. Çünkü insanların evlerinin değeri reelde dolar karşısında düştü.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by Purplelake Yazıyı Oku
    Esasında tüm sorun tüfe oranlarının düşük açıklanmasından çıkıyor. Adam yıllarca kredi borcu ödeyerek 2 bin tl emekli maaşına takviye olsun diye ev alıyor. Herkes gününü gün ederken o borç ödüyor ve enayi yerine konuluyor. Sonra, kiraya verdiği konutun kira geliri kuşa dönüyor ve gerçekten de enayi durumuna düşüyor.

Hissettiğimiz enflasyon % 150 iken, kira gelirine % 30 artış yapmak, sen kira geliri elde etme demektir aslında. Ev fiyatları artışı da aslında doğru değil. Çünkü insanların evlerinin değeri reelde dolar karşısında düştü.
    Serbest piyasada "kira artış oranı" denen gudubet bir saçmalık olur mu? Sen pırasa alırken yıllık "pırasa artış oranı"na göre mi alıyorsun. Kira işi rıza işidir. Maalesef memlekette her şey kiracıdan yana o yüzden fazla fazla ev alıp kiracı derdi ile amortismanla akanla kokanla uğraşmak yoruyor insanı. Borsada "düzenli temettü" kültürü yerleşse ve firmalar güven verse bir Allah'ın kulu kira geliri için ev almaz.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

7. Kira artış oranı en azından yıllık tüfe oranında olması gerekir.

8. valla yakında miras yazlık satılacak..oradan gelen para ile ve mevcutta elimde olanla bir ev alayım..artanıylada bir ev daha alırım..kiraya veririm.. temmuz da da emekli oluyorum .eşimde emeli oldu. 3 emekli maaşı bize yeter diyordum ki..sağsalimi okuyunca yatırımlık ev almaktan vazgeçtim.. başımı sokacak daha derli toplu bir ev al artarsa arabanı yenile koy bankaya güncel konjektür neyi gerektiriyorsa o yatırım aracına yatır ... bak keyfine diyesim geldi...2018 temmuzda oturdugum eve geçtim o zaman dolar 3,90 esagari ücret 2080 tl ..ben 1900 lira kiraya geçtim...ödedigim kira 500 dolardı...asgari ücretin bir tık altı idi ..şu an dolarla hesap edersek 170 dolar yapıyor .yaaa kazançlar o kadar artmadı ki deniyorsa...asgari ücret oranında artsa kira benim 4000 lira ödemem gerekiyor. ama halen 2500 ödüyorum...eee bu adamın o zaman 100 bin dolar olan evi 50 bin dolara düşmedigine göre neyin laf kalabalıgını yapacagım..adam ne derse kabul edecegim...yok zalim ev sahibi deme luksum yok...alsancagın göbeginde oturuyorum..eşim hergün fuarda sporunu yapıyor...akşam el ele tutuşup alıp kamp sandalyemizi milletin arabasına binip eglenmek için geldigi kordana ben yürüyerek çıkyıorum..izmirin en iyi pastanesi reyhana yürüyerek gidip..oradan mustafabeye gidip iki french conection içip ..trafik cevirmesine yakalanırmıyım endişem olmadan içkimi içebiliyorum...pazargünleri havra sokagına yürüyüp ..oradan kızlaragası hanına gidip ömer aga da türk kahvemizi içiyoruz..şimdi butun bu konfor için adam bana dese 2500 den 4500 dese ..ee hain ev sahibi mi demeliyim. ya bu parayı ödeyecegim..yada 3000 liraya gidip örnekköyde yeni yapılan binalardan birine taşınacagım..ama bu seferde akşam saat 9 dan sonra sokaklar sokak köpeklerine kalacak...evden dışarı çıkmaya korkacagım...ev fiyatları yuksek olunca haliyle kiralarda yuksek oluyor..ama bunun sebebi ev sahipleri degil ..devlet devletligin yapsa ...kamu personeli için toki benzeri yerlerde lojman yapsa en azından memurların bir kısmına...ögenci populasyounun bol oldugu yerlerde örnegin bornova buca da ..mevcut kyk yurt sayısını iki katına çıkarsa ...tayinle gelmiş memur ve ögrenci en azından kiralık ev talebi yaratmasa ..sınrı güveligini saglasa bu kadar göçemen gelmese ..ve bunlarda bir talep yaratmasa nomal sartlarda ev fiyatları artmaz..çünkü normalde nüfüs artışımız durmak üzere...

Sayfa 503/1312 İlkİlk ... 34034534935015025035045055135536031003 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •