Sayfa 537/1312 İlkİlk ... 374374875275355365375385395475876371037 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 4,289 - 4,296 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by 1event Yazıyı Oku
    Yanlış anlaşılmasın bu yönteme karşıyım. Serbest piyasada herkes istediği fiyata satar. Çözümler çok anlık.
    Ya zaten boş muhabbet fiyatı artıran satıcı "kardeşim ben pazarlık payını yüksek tuttum bak tapuda kaça (rayiç bedel) satmisim ben vatan sevdalisiyim ucuza verdim sırf bu yüzden" der.

Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Bugün öğlen , show tv. de yayınlanan - Bir şansım olsa- proğramında otomobil satışında dolandırılan aile vardı. Sürekli bu tip olaylar oluyor. Oysa ; bir ilçe Tapu dairesinde onca memur çalışırken 2 tane de veznedar olsa paralar oraya bloke olsa.....

Noterde satış öncesi anlaşmalı bankaya paranın bloke şartı koysalar, satış evrakını sunarak bloke çözülse.... Çok zor işler mi , o kadar kolay ve güvenli bir ortam oluşur ki herkes rahat eder. Ama avukatlara, mahkemelere , polise iş kalmayabilir...
    Var zaten. Tapu takas sistemi. Sen sadece satış bedelini gerçek bedelinden gösterecekmisin ondan haber ver.

16th cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by temel analizci Yazıyı Oku
    Ya zaten boş muhabbet fiyatı artıran satıcı "kardeşim ben pazarlık payını yüksek tuttum bak tapuda kaça (rayiç bedel) satmisim ben vatan sevdalisiyim ucuza verdim sırf bu yüzden" der.
    Burda youtubeda ekşide twitterda insanları takip ederken kim fiyatlar satıcı yada ev sahibi yüzünden artıyor diyorsa hemen onu çöp tenekesine atıyorum. Bir şeyin fiyatını arz ve talebe göre sadece alıcılar belirler monopol ürünler hariç. Bu basit kuralı bilmeyen adamlar gelmiş akıl veriyor. Ülkenin bakanının bunu bilmediğinden değil siyaseten yaptığını düşünüyorum. Diğerleri niye yapıyor anlamıyorum. Trol diyecem değil bi taraftan hükümete saydırıyorr.

4.  Alıntı Originally Posted by regnar16 Yazıyı Oku
    Bugün piyasayı yoklamak için 4 ayrı emlakciyi gezdim. Aslında satici tarafıyim lakin alici gibi davrandım. İnternette 1 milyon olan evlerin aslinda 750 bin TL den el değiştirdiğini gördüm. Hatta az kalsın 750 bine yabancı emlakçı firmasından evi alıyordu hemen. Sarı site ile reel arasında %25 fark var. 30.000 Ereğli temettu hisse planlarım suya düştü an itibari ile
    İstanbulda hiç bu durumla karşılaşmadım, istisnalar hariç. neresiymiş %25 indirim yapılan şehir?

5.  Alıntı Originally Posted by mavi1610mavi Yazıyı Oku
    Burda youtubeda ekşide twitterda insanları takip ederken kim fiyatlar satıcı yada ev sahibi yüzünden artıyor diyorsa hemen onu çöp tenekesine atıyorum. Bir şeyin fiyatını arz ve talebe göre sadece alıcılar belirler monopol ürünler hariç. Bu basit kuralı bilmeyen adamlar gelmiş akıl veriyor. Ülkenin bakanının bunu bilmediğinden değil siyaseten yaptığını düşünüyorum. Diğerleri niye yapıyor anlamıyorum. Trol diyecem değil bi taraftan hükümete saydırıyorr.
    Ben muhalif kesimin şu anki kadar "sazanca" davrandığına hiç şahit olmamıştım.
    Plansızlıktan dolayı patates soğan yükselir, suç soğancınınmış gibi akp hükümeti soğan deposu basar.
    Saçma sapan ekonomik hamleler yüzünden enflasyon artar, akp hükümeti marketçileri suçlar.
    Şimdi hükümetin yabancıların emlak talebini coşturan hataları yüzünden "MUHALİFLER" akp hükümetini değil ev sahiplerini suçluyor.

Yani halk, yaşadığı sıkıntıdan dolayı yine halkı suçluyor.
    Kabahati hükümetin üzerinden alıp ev sahiplerine yıkıyor.

Kimin fikriyse tebrik ediyorum. Goebbels bile bu kadarını başaramazdı.

O kesime yıllarca "koyun" diyenler, şu an kendileri "sazan" gibi davranıyor.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

6. Bu arada kısmetse bu ay 2 daire satışa koyacağım.
    Şu an satma zamanı mı? Evet.
    Şu an alma zamanı mı? Ona da evet.
    Satan güzel fiyata satmış olur, nakiti cebine koyar.
    Alan düşük faizle almış olur, birkaç yıl sonra taksitleri çerez parasına düşer.
    Hugo Stinnes olmak ya da olmamak.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

7.  Alıntı Originally Posted by regnar16 Yazıyı Oku
    Bugün piyasayı yoklamak için 4 ayrı emlakciyi gezdim. Aslında satici tarafıyim lakin alici gibi davrandım. İnternette 1 milyon olan evlerin aslinda 750 bin TL den el değiştirdiğini gördüm. Hatta az kalsın 750 bine yabancı emlakçı firmasından evi alıyordu hemen. Sarı site ile reel arasında %25 fark var. 30.000 Ereğli temettu hisse planlarım suya düştü an itibari ile
    Ist and yakasinda 4-5 tane ilan paylasayim sizinle, bir tanesini bile %25 indirime ikna edebilirseniz hemen alacagim.

8.  Alıntı Originally Posted by 1event Yazıyı Oku
    Yanlış anlaşılmasın bu yönteme karşıyım. Serbest piyasada herkes istediği fiyata satar. Çözümler çok anlık.
    İsteyen istediği fiyata satıyor, ama tapuda yalanın dibi bulunuyor
    Adanan Kahveci gibi bi babayiğit gelse, bak kime ne kadar vergi borcu çıkıyor, devlet te biliyor dönen tezgahı ama sessiz oy kaygısından.
    Devleti kazıklarken zerre duyarlılığı olmayanlar, depremde,selde,yangında benim evim şu kadar ediyordu demeyecek, tapuda aldığın edindiğin fiyat belli

Sayfa 537/1312 İlkİlk ... 374374875275355365375385395475876371037 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •