Sayfa 543/1312 İlkİlk ... 434434935335415425435445455535936431043 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 4,337 - 4,344 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Twitter da emlak fiyatlari hakkinda tonla yazi var paylasiyor insanlar

Alttaki yorumlari okuyorum aynen soyle

Aylik birikimim 30 bin lira ben bile ev alamiyorum

Aylik kenara attigim para ayda 20 bin lira ben bile ev alamiyorum vs vs vs

Bende merak ettim bu insanlara ozelden yazdim kardes siz ne is yapiyorsunuzda ayda 30 bin lira kenara atabiliyorsunuz

Cevap

Abi ben Irlanda da kuaforum TL ye cevirince 30 bin lira kolay

Iyide neden Turkiyeden ev almaya kalkiyorsun?

Abi Turkiye bir cennet Irlanda bes para etmez bir yer

Ee biraz daha biriktir 2-3 sene sonra alirsin

Yok abi Bodrumda bakiyorum 100 bin dolarlik yer 120 bin dolar oluyor 500 bin dolarlik yer 550 bin dolar oluyor ben yetisemiyorum hicbir sey alamiyorum. Turkiyede yasayanlar nasil aliyor hakkaten anlayamiyorum.
    --------------------

Yorumu sizlere birakiyorum

2. Serbest piyasaya ne kadar karışırsanız, o kadar çok problem çıkar. Faize karıştınız. Sonuç ortada, yüksek enflasyon, değersiz TL.

Evi 2 ile sınırlarsanız, sınırlanmayan herhangi bir üründe fahiş fiyat olur. Mesela araba, arsa, devremülk v.s. fark etmez.

Suni olarak yapılacak her düzeltme, başka bir yerde bozulmaya neden olur.

Kısa vadede Çözüm basit. Ev alana ucuz kredi verme. 1.29 yerine 3.29 yap. Bakalım ne oluyor?

3. Sorsak, Kuzey Kore, Küba ve Çin'e laf eden insanlarımız, konu geldiğinde o ülkelerden beter sınırlama politikaları üretiyorlar. Komunizme karşı olup, komunizmi seviyorlar. (bir çok konuda böyle).

Borsaya da yabancı yatırımcı gelmesin, BoA defol diyorlardı. Sonuç ortada.

4. benzine 1 yılda tam %220 zam gelmiş olacak son zamla. matematik bilmeyenler için; 3.2 katına çıkmış olacak.
    simit bile 5tl olmuş, hala konut ve kiralar pahalı diyen varsa otursun düşünsün.

konut, o şu bu pahalı değil, TL = ÇÖP

5.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    benzine 1 yılda tam %220 zam gelmiş olacak son zamla. matematik bilmeyenler için; 3.2 katına çıkmış olacak.
    simit bile 5tl olmuş, hala konut ve kiralar pahalı diyen varsa otursun düşünsün.

konut, o şu bu pahalı değil, TL = ÇÖP
    hocam daha Temmuz ayında memur/emekli maaş zamları yapılacak,
    seçim öncesi EYT çıkacak,
    onlarca alakasız konuda seçim yatırımı olarak para dağıtılacak.
    binlerce alakasız memur alımı yapılacak.

KKM denen çalışan saatli bombayı saymıyorum.
    Süper Bono denen olası atom bombası heybede zaten.

o zaman ne diyeceğiz TL ye.

6. Eskiden erkeğe maaşı sorulmaz derlerdi. Son 5 yıldır her gün televizyonların konusu asgari ücret ve memur - emekli maaşına yapılacak zam. Takvim gazetesini geçtiler. Yahu zam yapılır geçer. Ama patronlar piyasaya algıyı pompalayarak fiyatları çıldırtıyorlar.

7.  Alıntı Originally Posted by varsayım Yazıyı Oku

Kısa vadede Çözüm basit. Ev alana ucuz kredi verme. 1.29 yerine 3.29 yap. Bakalım ne oluyor?
    Kredili alımlar fiyatları oluşturuyor. Peşin alıcılar peşinden sürükleniyor.

Mevduat faizleri enflasyonun üzerinde %5 getiri sağlarsa konuta yatırım amaçlı talep azalır.

Bu arada sıfır konut üreticilerine önemli destekler verilerek üretim hızlandırılır ve arzın çoğalması sağlanabilir. Kentsel dönüşümün hızlandırılması da önemli bir girişim olur.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

8. Yapılacak çok şey var. Ama yapmak isteyen var mı?
    Bugün maliyetleri çıkardık şirkette. Üretim maliyetlerimiz 1 ayda (BAKIN 1 AYDA) %18-22 arasında yükselmiş.
    Bir ayda üretim maliyeti %20 yükseliyor ise, 3milyonluk ev, 3,6milyon olması da normal maalesef...

Sayfa 543/1312 İlkİlk ... 434434935335415425435445455535936431043 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •