Sayfa 56/1312 İlkİlk ... 6465455565758661061565561056 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 441 - 448 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,931
     Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    Nasıl yani? Bir müteahhitle anlaşma yapılmadan siteyi niye yıktırmışlar
    Deprem riski için karot örneği alıp riskli çıkınca bütün site 1 ay içinde belediye zoruyla yıkıldı önceki sene eylüldeki depremden sonra...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Hocam ödediğiniz kira ve size özel indirimli satış fiyatı nedir?
    Ödediğim kira 1600 + 300 aidat . Satış rakamını söylemedi. Almaya niyetim olmadığından ben de heveslenmesin diye sormadım. Bu fiyata bu dairede oturmam ama özel durum nedeniyle ( 92 yaşındaki babama komşu site ) zorunlu oturuyorum. Hem kuzey cephe hem yaşlı bina.

Ama dedimya adam çok uyanık. Zaten çalıştığı kurum tamamen torpilliler kurumu. Demek ki bu dolar operasyonunu duymuş acil para lazımmış.

3.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Ödediğim kira 1600 + 300 aidat . Satış rakamını söylemedi. Almaya niyetim olmadığından ben de heveslenmesin diye sormadım. Bu fiyata bu dairede oturmam ama özel durum nedeniyle ( 92 yaşındaki babama komşu site ) zorunlu oturuyorum. Hem kuzey cephe hem yaşlı bina.

Ama dedimya adam çok uyanık. Zaten çalıştığı kurum tamamen torpilliler kurumu. Demek ki bu dolar operasyonunu duymuş acil para lazımmış.
    Cevabınız için teşekkür ederim.

Kira çarpanı İstanbul için Tüik gerçek kira değeri ile TCMB konut fiyat endeksindeki metre kare değeri ile baktığımızda 40 yıl seviyelerine geldi.. 2016 yılı yeniden yaşanıyor gibi... Tabi bu sefer Türkiye yalnız değil küresel konut fiyatlarında inanılmaz bir artış var..

Bakalım ekonomimiz ne gibi gelişmelere gebe...
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

4.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Cevabınız için teşekkür ederim.

Kira çarpanı İstanbul için Tüik gerçek kira değeri ile TCMB konut fiyat endeksindeki metre kare değeri ile baktığımızda 40 yıl seviyelerine geldi.. 2016 yılı yeniden yaşanıyor gibi... Tabi bu sefer Türkiye yalnız değil küresel konut fiyatlarında inanılmaz bir artış var..

Bakalım ekonomimiz ne gibi gelişmelere gebe...
    Tüik mi ?
    Konut fiyat endeksi mi ?

Herseyi yalan dolan olan bir ülkede bu kurumlarin verileriyle cebimizdeki parayi eşleştirmek büyük hata

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. faizler biraz düşse düşünüyorum aslında ama şimdi gözüm yemiyor pek

6.  Alıntı Originally Posted by antonlar Yazıyı Oku
    faizler biraz düşse düşünüyorum aslında ama şimdi gözüm yemiyor pek
    Faizler indigi anda simdi baktiginiz evler %20 zamlanmis olacak, o zaman ne düşüneceksiniz ?
    Gecmişten ders almak lazim...Alacaksan faizler inmeden alacaksin, yapilandirma ile pacayi kurtarabilirsen kurtarirsin yoksa herturlu öpüyorlar konut musterisini...

7. Şu saatten sonra kentsel dönüşüm vatandaş olarak yaptırılması kesinlikle gayrımümkün duruma düşmüştür...

Piyasa koşulları nedeniyle de mütahitler eskisi gibi oranlar teklif etmesi imkansızdır , bu nedenle de vatandaş -mütahitin bir noktada buluşabilmesi için emsal deperde ve kat artışı şart olmuştur...

aksi taktirde yıkıcı bir depremde neler olabileceğini düşünmek bile isetmiyorum...

Geçenlerde yanlış hatırlamıyorsam ,bakırköyde mi bir yerde "artı bir kat" izni çıktı , hemen birileri vay iş yine rant'a dönüştü diye yazıp çizdiler....

bu sötlemler ne kadar dpğru ne kadar yanlıl diye sorgularkene , tarım arzilerinin imara/süper ranta açılmasının engellemesi gerektiğini unutmamaları gerekeir ikazını yapmak istertim...

8.  Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Tüik mi ?
    Konut fiyat endeksi mi ?

Herseyi yalan dolan olan bir ülkede bu kurumlarin verileriyle cebimizdeki parayi eşleştirmek büyük hata

Kurumlara güven konusunda çok haklısınız. Maalesef tek veri orada ve sadece veri kaynağımı paylaşmak adına yazdım.
    Diğer konularda fikrim az çok bellidir...
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Sayfa 56/1312 İlkİlk ... 6465455565758661061565561056 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •