Sayfa 561/1312 İlkİlk ... 614615115515595605615625635716116611061 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 4,481 - 4,488 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Hane halkı sayısı düşüyor, Suriyeliler olmasa nüfüs düşüyor, şu an nüfüs değişim oranı 1,7 yani 20 evlenirken doğan çocuk sayısı 17
    Kısacası çocuklarınız bizler gibi ev sahibi olma derdini çok çekmeyecek, kalan mirasın üzerine biraz koyarak ev sahibi olabilecek.
    Bunu etrafınıza bakacakta rahatça görebilirsiniz, 1-2 çocuklu ailelerin çoğunda 1 veya 2 ev zaten var, ama iyi ama kötü
    Yıllardır inşaata dayalı büyüyen ekonomi yeni çözüm bulunmazsa ilerde çökeceği muhakkak, gelişmiş ülkelerdeki durum bizde de olacak, ilerde inşaata dayalı bir ekonomi olmayacak

Benim ev derdim yok, yanlış anlaşılmasın yazdıklarım. Arsam var projem çıktı inşaata başlıyorum, maliyetler eskiye göre 4-5 kat artmış olsada 30-40 yıllık harabelere para ödemeyeceğim, sıfır daire diye müteahhitlere de kazıklanmayacağım, ev yaptırana kadar da kamu lojmanında oturuyorum sorunum yok

Ben ev sahibi de değilim, kiracı da değilim. Geçmiş zamanda ikisini de oldum, ne ev sahibiyle sorun yaşadım, ne kiracıyla. Mesele ev sahibi ve kiracı kendini birbirinin yerine koyunca çözülüyor, ama sadece kendini düşünen ev sahibi ve kiracı karşı karşıya gelirse tek yol mahkeme

Kiracıyada, ev sahiplerine de bu zor dönemde sabır diliyorum

2. Kentsel dönüşüm için2+1 daire 800 bin isteniyor ilçe Bahçelievler

3.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Kentsel dönüşüm için2+1 daire 800 bin isteniyor ilçe Bahçelievler
    Demek ki arsa rantı yiyen canavar arsa sahipleri (!) olmasa, evler direkt 800 bin TL.
    Mesela şehrin merkezinden devlet uçsuz bucaksız arazileri bedava dağıtsa (öyle bir arazi var mı ki merkezde) her asgari ücretli vatandaş 800 bin gibi "komik" rakamlara ev sahibi olabilirmiş.
    Zaten 800 bin neye vermiyoruz ki?
    Şu an ev fiyatlarından ve kiralarından şikayet eden herkesin cebinde 800 bin vardır zaten.
    800 Pahalı gelirse vuracan devletin sopasını betoncuya, fayansçıya, demirciye, kapıcıya pencereciye,
    hooop düşer maliyet 100 bine.
    Bir sopa daha vurdun mu şaaaak daireler 50 bin.

Bakın devlet gücünü ve süper matematik bilgimi kullanarak iki dakikada nasıl çözdüm ev problemini?

Bu yöntemle bir sopa da oto galericilere vuracaksın, şaaak ertesi gün tüm fakirlerin altında ferrari..

Bu ekonomi bilgimle tam zimbabve diktatörü olacak adamım yeminle.
    Tarihte bu tür şeyler deneyen yığınla süper zekaIı diktatör var.
    Bir de işte bizim forumda uçuk fantezileri olan birkaç kişi.
    En aptalın bile anlayacağı şekilde yazılmış. Forumcak tıklayalım, okuyalım, öğrenelim >> https://t24.com.tr/yazarlar/baris-so...n-tarihi,20586
    Son düzenleme : djoz; 24-05-2022 saat: 23:05.

4.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Kentsel dönüşüm için2+1 daire 800 bin isteniyor ilçe Bahçelievler
    Kentsel dönüşüm mü aman uzak durun mütahit otoparka inen asansör koymuş iniyorsun 4 duvar asansör dışında çıkışı olmayan hücreye meğer depo diye başkasına satmış evin salonunun duvarında ortada camsız bir vasistas pencere dışarı görülmüyor açıyorsun aşağıdaki pide fırınının aliminyum bacası karşında mutfak amerikan tipi bir tek tesisat! bulaşık makinası mı koyacaksın çamaşır makinesi mi evde başka tesisat yok balkona klima tesisatı koymuş kuruldumu balkonda ayakta bile duramazsın 800 az istemiş 1000 istiyor niçin mi karşısındaki iki binanın arasındaki açıklıktan dere görülüyor muş kesinlikle bu fiyat eder alsanda almasanda eder her dişsiz atın bir kör alıcısı vardır sonuçta bu arada el-it site birde aylık aidatı yakıt dışında 1000 tl bulunur bulunur kör alıcı bulunur 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

5.  Alıntı Originally Posted by Tasarrufcu Yazıyı Oku
    Çok değil 2-3 sene önce, kiracılığın çok karlı olduğu ile ilgili yazışmalar vardı. O gün kiracılığı öven kişiler bugün kiralara sınırlama hatta ev sahiplerine çeşitli yaptırımlar istiyor.
    İlginç bit durum
    Kısa ve öz tespit.
    Üzerine eklenecek bir tek kelime yok.
    Sadece bu doğru sözler arada kaynamasın ve herkes görsün diye alıntı yaptım.

6.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    hocam esnaf iş yapsın mantığı ile ekonomik gelişim refah falan olmaz.

esnaf dediğin adam üretim yapmayan adamdır.

ülkeye liyakat ve üretim ile ülkeye yeni para sokacak bir model lazım.

esnaf mantığı ile içeride para döndürmek boş iş.
    Hocam ben alıntı yaptığınız üyeye katılıyorum.
    Emeklisi şusu busu memleketine dönmezse, orada iş yapamayan esnaf da tası tarağı toplar istanbula gelir.

Ev bulamayınca da barınma hakkı zart zurt diye bir ton bıdı bıdı eder.
    Barınamayan gitsin abi.
    Markette insanlar meyve seçerken duyuyorum "fiyatlar amma yüksek, bizim memlekette bunlar dalında çürüyor" diyorlar.
    Git abi orada yaşa o zaman.
    O meyve buraya gelene kadar mazotu var, köprüsü var, otobanı var, aracısı var, market kirası ve eleman maaşları var.
    İstanbul dediğimiz böyle bir şey.
    Kimse kimseye bedava yaşam vaad etmedi. Yolun kenarına park etmek bile parayla.

Hem bahsettiğiniz üretimin olması için de insanların yerinde kalması gerekiyor.
    İstanbuldaki nüfusun önemli bir kısmı, yine istanbuldaki nüfusa hizmet ediyor.
    Dediğiniz gibi boş boş parayı döndürüyoruz aramızda.
    Starbuckstaki elemanın, isparkçının, getircinin, götürcünün "üretime" bir faydası yok.

Diyeceksiniz ki menleketinde kalsa tarım da kazandırmıyor ki.
    O zaman ev konusunda isyan etmek yerine tarım konusunda isyan etsinler abi.
    İstanbulda iş bulamamış isyan ediyor,
    ev bulamamş isyan ediyor.
    Abi burada senin hiç bir şeyin yok ki, sen buraya ait değilsin, ne bu ısrar?

7.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Hocam ben alıntı yaptığınız üyeye katılıyorum.
    Emeklisi şusu busu memleketine dönmezse, orada iş yapamayan esnaf da tası tarağı toplar istanbula gelir.

Ev bulamayınca da barınma hakkı zart zurt diye bir ton bıdı bıdı eder.
    Barınamayan gitsin abi.
    Markette insanlar meyve seçerken duyuyorum "fiyatlar amma yüksek, bizim memlekette bunlar dalında çürüyor" diyorlar.
    Git abi orada yaşa o zaman.
    O meyve buraya gelene kadar mazotu var, köprüsü var, otobanı var, aracısı var, market kirası ve eleman maaşları var.
    İstanbul dediğimiz böyle bir şey.
    Kimse kimseye bedava yaşam vaad etmedi. Yolun kenarına park etmek bile parayla.

Hem bahsettiğiniz üretimin olması için de insanların yerinde kalması gerekiyor.
    İstanbuldaki nüfusun önemli bir kısmı, yine istanbuldaki nüfusa hizmet ediyor.
    Dediğiniz gibi boş boş parayı döndürüyoruz aramızda.
    Starbuckstaki elemanın, isparkçının, getircinin, götürcünün "üretime" bir faydası yok.

Diyeceksiniz ki menleketinde kalsa tarım da kazandırmıyor ki.
    O zaman ev konusunda isyan etmek yerine tarım konusunda isyan etsinler abi.
    İstanbulda iş bulamamış isyan ediyor,
    ev bulamamş isyan ediyor.
    Abi burada senin hiç bir şeyin yok ki, sen buraya ait değilsin, ne bu ısrar?
    Senin bahsettiğin koltuktan kalkmadan telefonla aracılık yaparak para kazanma sevdası istanbul sevdasına gelince Türkiye ekonomisinin %65 i istanbulda dönüyor ülkelerin stratejik olarak müsaade etmemesi gereken bir durum istanbulda bir felaket oldu mu allah sonumuzu hayretsin türkiye ekonomisine ne olur kaç tane istanbul firmasının anadoluda yedek yönetim bürosu var senin kaldırım parkçısıda biter üfürükçüsü de kesinlikle istanbuldan gitsinler ama önce telefondan para kazanma sevdasında olan firmalar firmalar gitti mi çalışacak eleman beraberinde gider Mersin Akkuyu gibi kiralar 500 tl de gezerken 3000$ ı gördü Rus çalışanlara vermek için verdiler mi verdiler İstanbuldaki gibi ..😉😉

8. Burada bazı insanların hırsını ( kin derecesinde ) gördükçe kendi halime şükrediyorum. 3-4 tane kıytırık damı olanlar bile insanları aşağılamaya, sürgüne, açlığa layık görebiliyor. İyi ki bu tiplerin elinde süper marketler, holdingler vb. yok. ALLAH , dağına göre kış verir demiş atalarımız. ALLAH böyle tehlikeli bencil insanlardan korusun.

Kimse elindeki mala, paraya güvenerek karakterini zehirlemesin. En önemli şey akıl ve vücut sağlığıdır. Her şey 1 dakikada değişebilir. Ne insanlar geldi geçti..... İyilik, iyi düşünmek insanlara mahsustur ve kaybedilmemelidir. Yolda trafik kazası görüpte yardım etmeyen, kendisinin başına geldiğinde yardım beklemesin....

Bu form, şirazesinden kaymıştır. Artık keskin bıçak gibi önüne geleni doğruyorlar.....

Sayfa 561/1312 İlkİlk ... 614615115515595605615625635716116611061 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •