Sayfa 588/1312 İlkİlk ... 884885385785865875885895905986386881088 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 4,697 - 4,704 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Hah işte, diğer muhteşem öngörü sahibi arkadaş da geldi

Alıntı Originally Posted by Cilginfenci Yazıyı Oku
    Bence yatırımları tek yönlü değil her yerde bir miktar olmalı. Konut, döviz, emtia, yabancı fonlar, yurt dışı borsa, eurobond benim sahip olduğum varlıklar. Piyasada biri çökerken diğer coşuyor. Bu krediler ve enflasyon olduğu sürece maaşlarımız artmasa bile ev fiyatları artmaya devam edecektir. Bir an önce evlerinizi alıp ailenizi güvenceye alın.

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Sn. Vivatreader pozisyon için tebrik ederim. Ama yalan yok çok itici tarzınız oluyor malda iken de malda değilken de

Alınca çok övüyor/ satınca çok çakıyorsunuz

Bence hala ihtiyaç fazlası ev fazladır. Hipere girsek, gıda şirketleri derim. Bakın aefes, tukas, bizim, bntas şeklinde isterseniz tam ev aldığınız tarihte size karşı portfoy yapayım. Bir 3 sene sonra veya ev pozunu kapattığınız zaman yazalım, kıyas yapalım hangisi ne getirmiş.

Tam tarihe bakıp kıyası başlatabilirim isterseniz

Ne kadar dezavantajlı olduğumu, evi Antalya gibi bir yerde aldığınızı da biliyorum ve ben de gerçekten iyi bir poz olduğuna inanıyorum; ama ev almakla borsa arasında kalıp böyle bir portfoy yapmıştım o zamanlar ( evim var yatırım için) ve samimi olarak sonucu merak ediyorum.

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    130 m2 evi satılığa çıkardım...bölge emlak endeksine göre 2.795.000 ediyor... 1.900.000 e vereceğim...15 gündür arayan yok..

ben aldıktan sonra şu kadar değerlendi...bu kadar arttı...kağıt üzerinde...reelde gerçekleşmiyor...

3. Sn. ft-2, o nedenle Sn. Vivatrader pozisyonu kapattığı zaman benim poz. Da kapansın diye kıyas yapalım istiyorum.

Benim genel olarak menkul piyasalar ile ilgili sevdiğim şey esneklik ve anında poz kapatma.

Geçen sene yurt dışı düşüncem yoktu mesela.

Ama şu an haymana'da yaşıyorum. Kaplıcaları ile meşhur. Yani insan yaşadığı yerde kira vermemeli evet doğru ama fazlası çok anlamlı mi emin değilim. Belki memlekette bir ev? Onu da büyüklerim yapmışlar çok şükür...

Mesela arazi neden düşünülmüyor? Tarım arazileri de çok değerli ve değerlemede hala çok ucuz bence. Gibi gibi.
     Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    130 m2 evi satılığa çıkardım...bölge emlak endeksine göre 2.795.000 ediyor... 1.900.000 e vereceğim...15 gündür arayan yok..

ben aldıktan sonra şu kadar değerlendi...bu kadar arttı...kağıt üzerinde...reelde gerçekleşmiyor...
    SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku

Bolge emlak endeksi yaniltir, ayni sokaktaki iki proje veya ayni binadaki daire tipi bile fiyati fatkettiriyor. Su ortamda satilik daireyi 15 gundur kimse aramiyorsa ya fiyat cok pahalidir ya da pazarlamada bi sorun vardir.

Alıntı Originally Posted by ahmet306 Yazıyı Oku
    Bolge emlak endeksi yaniltir, ayni sokaktaki iki proje veya ayni binadaki daire tipi bile fiyati fatkettiriyor. Su ortamda satilik daireyi 15 gundur kimse aramiyorsa ya fiyat cok pahalidir ya da pazarlamada bi sorun vardir.
    --bir sorun yok....2. ele talep yok...

--emlakçıya kiraya verirken hızlı satmam lazım, cari fiyatların yüzde 10-15 altına ilana koy dedim..geçenlerde aradım niye gitmiyor diye..faizler yüksek...yeni binalara talep var 2. ele yok dedi

6.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku

Tok saticilarin koyduklari fiyata bakmayacaksiniz bir anlami yok

Paraya ihtiyaci olan saticinin kactan satiliga cikardigi onemlidir. Yani bu durumda gercek fiyat 1900,000 nin altinda bir yer

7.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --bir sorun yok....2. ele talep yok...
    bunun sebebi nedir?

neden insanlar sifir daire bakiyor? Konut kredisi 2. ele verilmiyormu?

Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    bunun sebebi nedir?

neden insanlar sifir daire bakiyor? Konut kredisi 2. ele verilmiyormu?
    faiz yüksek...

Sayfa 588/1312 İlkİlk ... 884885385785865875885895905986386881088 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •