Sayfa 591/1312 İlkİlk ... 914915415815895905915925936016416911091 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 4,721 - 4,728 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Merhaba,

Genellikle durumu olanlar para verip bu işleri yaptırır veya kendi yapar. Durumu olmayan ise ortaga verir ortak olan kişiler bu işleri sizin için yapar. O zaman geliriniz düşer ama masrafınız sıfır olur, 350 gibi gelir olur icarda.

Benim geçen sene baktığım mevki Bala idi.

Ancak şu an 2m ye 250 dönüm tek tapu göremedim- millet de uyanmış tabi 3m civarına yürümüş fiyatlar.

Traktör çok büyük avantaj. Birkaç ekipman ile fazlasına gerek yok diyebilirim, çok büyük çiftçide biçer döver de olur sene boyu farklı yerlere gönderip çalıştırır. Her is gibi ne kadar uğraşırsan o kadar ekmek kısacası.

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Arkadaşımın yem dükkanı var. Buğdayı parakende 8-9 tl den satıyor.

Hocam yanlış anlamanızı istemem. Sanırım memur bir aileden geliyorsunuz ve maaşlı çalışıyorsunuz. Kısa bir süre öncede yurt dışına taşınmıştınız. (Türkiyede çay bile 4-5 tl oldu)

250 dönüm araziye bakmak için güçlü bir traktör lazım.Traktör fiyatlarına bakın derim. Ayrıca ekipmanlarda çok sağlam gerekecektir.

Davulınnsesi uzaktan çok güzel duyulur.

SM-S908E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Yok, çiftçi bir aileden geliyorum, bundan fazla miktara bir de parçalı tarım yapıyoruz, dediğiniz doğru bilmeyen için çok zor iş ama mesela 3 milyon verip ev alıyorsun, öbür tarafta 3 milyona 250.000 m2 arazi alıyorsun, ilginç sadece dikkat çekmek istedim.
     Alıntı Originally Posted by 1event Yazıyı Oku
    Arkadaşımın yem dükkanı var. Buğdayı parakende 8-9 tl den satıyor.

Hocam yanlış anlamanızı istemem. Sanırım memur bir aileden geliyorsunuz ve maaşlı çalışıyorsunuz. Kısa bir süre öncede yurt dışına taşınmıştınız. (Türkiyede çay bile 4-5 tl oldu)

250 dönüm araziye bakmak için güçlü bir traktör lazım.Traktör fiyatlarına bakın derim. Ayrıca ekipmanlarda çok sağlam gerekecektir.

Davulınnsesi uzaktan çok güzel duyulur.

SM-S908E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --etik olmaz...
    Neden etik olmasın, merak etmeyin, bu sayfada pahalıya mal alan çıkmaz, herkes piyasanın kurdu olmuş.

Çekinmeyin, paylaşın, biz de eder mi etmez mi o kadar yorum yapalım

Bu arada emlakçının Allah bir lafına inanırım, başka lafına inanmam...fiyat düşüşü yapın diye moralinizi bozmak için 50 hikaye anlatabilir.

Not: Bu arada illikit enstrüman olduğu için ben de konut alım satımına sıcak bakmıyorum...arsa-tarla-konut alıp uzun yıllar tutacaksan mantıklı, uzun vadede enf. karşı korur...ama alayım 6 ay sonra satayım zor iş..sabah akşam bu işlerle uğraşan, emlakçı türevi kişiler belki yapabilir, ama beyaz yaka profili olan birileri için kolay değil bu işler.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

4. Sn Nosfecagri, belki biliyorsunuzdur ama devletin arazi ve traktör için avantajlı kredileri mevcut.
    Yalnız o bölgede arazi fiyatları çok uygunmuş
    Tarlaların verimsizliğinden mi yoksa talebin az olmasından mı ?

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Yok, çiftçi bir aileden geliyorum, bundan fazla miktara bir de parçalı tarım yapıyoruz, dediğiniz doğru bilmeyen için çok zor iş ama mesela 3 milyon verip ev alıyorsun, öbür tarafta 3 milyona 250.000 m2 arazi alıyorsun, ilginç sadece dikkat çekmek istedim.

5. Geçen yıl kredi ile traktör aldık amcama. Gerçekten koşulları uygun. Ama o kredileri artik vermiyorlar. Cok zor kosullari. Amacım konuya farklı bir bakış açısı getirmek idi değilse 7 yaşından beri traktör kullanıyorum Anadolu comari derken şaka yapmıyorum ama geçen seneye kadar kimse suratına bakmazdı çiftçilerin. Bence kalıcı olarak değişecek artık bu durum.

Bala bölgesi çok uygun değil mi? Ankaraya ulaşımı da çok rahat. Örnektir, başkası kochisar der başkası Konya der Anadolu'da tarladan bol bir şey yok.

Bir de anı anlatayım konu kapansın. 15 yaşında iken rahmetli dedem kochisar da tuz Gölü yakın 2000 dönüm tek parça tarla icar aldı.

O bölge insanı çiftçilik bilmiyor. Verim almamış 200 250 kg almış.

Dedem buraya bir baktı bir çalıştı tam 600 kg verim aldık. Kaç kamyon hesap edin! Ofis parayı veremedi!

Ne oldu derseniz pavyonlarda sagolsun yedi aptal akrabalar ( kardesleri, çocukları ) paraları. O kadar kızıyorum ki keşke o yaşlarda şimdiki tasarruf bilincim ile yetişkin olsa idim dedem tek kalmış anlıyorum şimdi onu. O hep alalım biriktirelim kafasında idi ama yiyici olunca ailede o aile ayar tutmuyor işte. Yine çok şükür bizler iyi kötü idare ediyoruz ama diğerleri sefil durumda malesef. İç Anadolu çoğu böyledir.

Alıntı Originally Posted by Tasarrufcu Yazıyı Oku
    Sn Nosfecagri, belki biliyorsunuzdur ama devletin arazi ve traktör için avantajlı kredileri mevcut.
    Yalnız o bölgede arazi fiyatları çok uygunmuş
    Tarlaların verimsizliğinden mi yoksa talebin az olmasından mı ?

6.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Merhaba,

Genellikle durumu olanlar para verip bu işleri yaptırır veya kendi yapar. Durumu olmayan ise ortaga verir ortak olan kişiler bu işleri sizin için yapar. O zaman geliriniz düşer ama masrafınız sıfır olur, 350 gibi gelir olur icarda.

Benim geçen sene baktığım mevki Bala idi.

Ancak şu an 2m ye 250 dönüm tek tapu göremedim- millet de uyanmış tabi 3m civarına yürümüş fiyatlar.

Traktör çok büyük avantaj. Birkaç ekipman ile fazlasına gerek yok diyebilirim, çok büyük çiftçide biçer döver de olur sene boyu farklı yerlere gönderip çalıştırır. Her is gibi ne kadar uğraşırsan o kadar ekmek kısacası.

İcar 350 az değil mi dönüme 1.25 çuval un teklif ediyorlar genelde .

Oda 750-900 arası fiyatı olur minimum

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Neden etik olmasın, merak etmeyin, bu sayfada pahalıya mal alan çıkmaz, herkes piyasanın kurdu olmuş.

Çekinmeyin, paylaşın, biz de eder mi etmez mi o kadar yorum yapalım

Bu arada emlakçının Allah bir lafına inanırım, başka lafına inanmam...fiyat düşüşü yapın diye moralinizi bozmak için 50 hikaye anlatabilir.

Not: Bu arada illikit enstrüman olduğu için ben de konut alım satımına sıcak bakmıyorum...arsa-tarla-konut alıp uzun yıllar tutacaksan mantıklı, uzun vadede enf. karşı korur...ama alayım 6 ay sonra satayım zor iş..sabah akşam bu işlerle uğraşan, emlakçı türevi kişiler belki yapabilir, ama beyaz yaka profili olan birileri için kolay değil bu işler.
    --satmak için dolambaçlı yollara başvurduğumu düşünecek çoğu...ne gereği var...

--inanan inanır, inanmayan inanmaz....

--yerli de para yok...parası olan da bu yüksek fiyatlardan almaz...bana göre...

8. Cok uzatmayalım yani ana fikir alternatifler anlamında idi çok şahsi şeye döndü trolledik zaten emlak topikini
     Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    İcar 350 az değil mi dönüme 1.25 çuval un teklif ediyorlar genelde .

Oda 750-900 arası fiyatı olur minimum

Sayfa 591/1312 İlkİlk ... 914915415815895905915925936016416911091 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •