Sayfa 639/1312 İlkİlk ... 1395395896296376386396406416496897391139 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 5,105 - 5,112 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

Ev fiyatları son 3 yılda %400-600artarken kiralar en fazla %250-300arttı. Bende ev fiyatlarına göre kiraların düşük kaldığı kanaatindeyim. Ama artmasada iyi olur. Gelir kiralar kadarda artmadı
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

2. Devlet mülkiyet hakkını ve serbest piyasayı kaldırdı, ülkede zaten anayasal haklar da baskı altında, yargı desen zaten tüm bunları iktidar için meşrulaştırdı. Mevla beterinden saklasın ama gelecek umut vadetmiyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    4,514
    Bu forumda yazan çizen arkadaşların ,belli ki çoğunun tuzu kuru..!!
    Kimisi İstanbulu Nev York ile eşit tutuyor,kimisi milyonluk krediden bahsediyor..
    Ülke nüfusunun yüzde kaçı kamu da,yüzde kaçı konfeksiyon , kafeterya,otel,işçisi.?
    5500 TL maaşla çalışan bir kişiye,bankalar kaç TL kredi veriyor.?
    Beş yüz bin TL,bir milyon TL krediyi 60 yaşındaki emekli bir vatandaş alabiliyor mu.?
    Bana bunları, ülkenin gerçeklerini, madalyonun öteki yüzünü anlatın..
    +İstanbul'da yaşamak neden pahalı olmalı.. Özelliği nedir.?
    En lüküs sayılan Kadıköy, Nişantaşı, Bahçeşehir, Ataşehir,beton yığınından ,curcunadan başka nesi var.?
    Evlerin ùstünde helikopter pisti,etrafında meyve ağaçları,burnunuza çiçek kokusu gelen bahçesi mi var .?
    Akşam karanlığından,sabah aydınlığına kadar sokaklarda, caddelerde rahat rahat gezebiliyormusunuz.?
    3-5 tane yıkık dökük harabe tarihi surları, ortasından akan denizi var diye , İstanbulu da, fiyatlarını da abartmayın..

4. En düşük maaşlar şöyle oldu:
    Öğretmen maaşı 12.276TL
    Genel müdür 29.804TL
    Uzman doktor 18.853TL (nöbetler ve döner sermaye ile 25binleri bulur)
    Hemşire 11.828TL
    Avukat 15.485TL
    Polis memuru 13.747TL
    Memur emeklisi(en düşük) 6.078TL

Özel sektör maaşları da bu zamları takip edecektir.

Enflasyonist ortamda, enflasyonsuz ortama göre hane gelirinin daha fazlası kiraya gider. Zamanla herkes alışacak yüksek kiralara.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    En düşük maaşlar şöyle oldu:
    Öğretmen maaşı 12.276TL
    Genel müdür 29.804TL
    Uzman doktor 18.853TL (nöbetler ve döner sermaye ile 25binleri bulur)
    Hemşire 11.828TL
    Avukat 15.485TL
    Polis memuru 13.747TL
    Memur emeklisi(en düşük) 6.078TL

Özel sektör maaşları da bu zamları takip edecektir.

Enflasyonist ortamda, enflasyonsuz ortama göre hane gelirinin daha fazlası kiraya gider. Zamanla herkes alışacak yüksek kiralara.
    Bu dediğiniz maaşlar1 in 4 ündeki memurlar için. Bu rakamlar o ünvandaki en üst alınacak rakamlar. Daha düşükte alan çoktur.
    Yoksa yeni başlayan memurun maaşı 9 un 1 inde başlıyorsa 9.500 civarıdır.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Apr 2022
    İkamet
    adana
    Gönderi
    6,091
     Alıntı Originally Posted by Kar_Adam Yazıyı Oku
    Kimisi İstanbulu Nev York ile eşit tutuyor,kimisi milyonluk krediden bahsediyor..
    Ülke nüfusunun yüzde kaçı kamu da,yüzde kaçı konfeksiyon , kafeterya,otel,işçisi.?
    Beş yüz bin TL,bir milyon TL krediyi 60 yaşındaki emekli bir vatandaş alabiliyor mu.?
    En lüküs sayılan Kadıköy, Nişantaşı, Bahçeşehir, Ataşehir,beton yığınından ,curcunadan başka nesi var.?
    Evlerin ùstünde helikopter pisti,etrafında meyve ağaçları,burnunuza çiçek kokusu gelen bahçesi mi var .?
    Akşam karanlığından,sabah aydınlığına kadar sokaklarda, caddelerde rahat rahat gezebiliyormusunuz.?
    3-5 tane yıkık dökük harabe tarihi surları, ortasından akan denizi var diye , İstanbulu da, fiyatlarını da abartmayın..
    Şile nin yüzde 79 u ormandır.istanbul un toplamda ormanlık alanı yüzde 49 dur.

Ben şile nin bir köyündenim 7 göbek .yaş 49.
    Benim zamanımda taşdelen e gelmeden başlardı şile ormanları.(şile ye giderken)
    Çoğunlukla azar azar bazı yıllar hoyratca kesilerek maşallah ömerli ye kadar geldi şehirliler.

Birde diğer çelişki .... ömerli de lüx konut alınıyor.ikamet ediliyor.Sohbetelrde yok ağaç böyle yok yeşil mahvoldu.Yeşili düşünen lütfen o arazilerin 30 yıl önceki fotoğraflarına lütfen baksın.

O ağaç ı zamanında kesen tarla açanla - ormaniçi projelerde sorgulamadan yer alanları bir tutamam tabiki ama yinede az çok payları var gibi

Neyse aynen devam. kesilsin ormanlar belki bir nebze metrekare birim fiyatlarını düşürürsünüz.

not:Yeşil sever( doğa beni aşar) olarak her bulduğum yerde yazıyorum kusuruma bakmayınız. Rahatsız ettim özür dilerim.

y.t.d

7.  Alıntı Originally Posted by Kar_Adam Yazıyı Oku
    Ben de "falanca otomobil neden pahalı, alt tarafı teneke, vatandaş bunu nasıl alacak" falan desem ucuzlar mı?
    Ucuzlamaz.
    Zaten talep de fazlasıyla var. Ben akşama kadar "teneke" desem fiyatı 1 TL bile düşmez.
    Velev ki gerçekten teneke olsun, talep varsa olay bitmiştir.

İstanbula bu fiyatlardan talep var mı? Var.
    O zaman boşuna kendinizi yormayın.

Ek: Amsterdamda kanalların suyu leş gibi, pariste trafik felç, metrosu da sidik kokuyor. Ama bir "detroit" olmadıkları sürece fiyatların düşmesi mümkün görünmüyor.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

8.  Alıntı Originally Posted by Tasarrufcu Yazıyı Oku
    Şuan hakkaniyet ölçüsünde düşünürseniz, temmuz ayında zam dönemi gelen bir konut için zam oranı kaç olmalı ?
    Sayın Ressam'ın aklındaki adaletli zam oranını ben de çok merak ediyorum.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Sayfa 639/1312 İlkİlk ... 1395395896296376386396406416496897391139 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •