Sayfa 654/1312 İlkİlk ... 1545546046446526536546556566647047541154 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 5,225 - 5,232 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku
    Daha 2-3 yıl önce Ali Ağaoğlu'nun bile zorda olduğuna, borçlarını karşılamak için lüks arabalarını sattığına dair haberleri ne çabuk unuttunuz?
    2 yıldır uygulanan olağandışı düşük faizle varlık fiyatları ile şişti, müteahhitler de kurtarıldı. Konut fiyatlarındaki yükselmenin normal olduğunu sanıp, bu durumun böyle devam edeceğini sananlar var.
    kısmen dogru..durgunluk anlarında kriz anlarında likitte kalmak isteyenler olabilir...o yüzden ev fiyatları kısmen gevşeyebilir..ama kısmen ..3,5 milyonluk ev fiyatı 3,25 ye iner en fazla...kredi faizlerine gtirilen kısıtlamalar.. talebi dizginledi..bir nebze..ama ev fiyatlarında asırı düşüş beklemiyorum.. ama yukselecegini de beklemiyorum artık...mevcuttaki satılıklar kiralıga döner...diyelim ki sizin satılıkta eviniz var ve ederi 4 milyon..biri geldi dedi ki 2,5 milyon vereyim..aaa resesyona giriyoruz piyasa durulacak..ben bunu zaten 5 sene önce 600 bin e ealmıştım dermisiniz..çünkü sattıgınız zaman 2,5 milyonu baglayacagınız herhangi bir enstruman kalmadı..gidip kkm yaptınız..paranız degerini korudu sadece ..ama evi satmaktan vazgecip kiraya erdiginiz zaman bir kira geliri elde etmeye başlamış olursunuz...haa derseniz ki rasyonel ekonomi politakaları uygulanmaya başlanacak...yani resmi enflasyon %78 banka faizie %85 olursa.. o zaman.. sizin dediginiz gerçekleşebilir..çünkü artık tr de çok fazla gayrimenkul zengini var..10+ üstü tapuya sahip kişi çok..bunu makul seviye olan 2-3 e çekip geri kalanları satamya başlarlarsa o zaman düşer...ama bu hükümetle %85-90 faiz olmaz ..ben kendi çevremden biliyorum...izmirde köklü sanayici ailelerinden biri..babalar ölünce bir yegen fabirkada ki paylarına karşilik gayrimenkul verilmişti. klasör klasör tapu taşındı ayrılan kardeşe...her klasörede en az 10-15 gayrmenul vaardi..oyle 300-400 gayrimenkulu olan kişiler..likite geçmeye kalkarlarsa o zaman düşer.. ama likite geçmeleri için czip bir alternatifin olması lazım...

2. Topiğin ters indikatörleri meydana çıktığına göre rahat olun arakadaşlar. Alabildiğiniz kadar ev alın

Sent from my 2109119DG using Tapatalk

Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku
    2 hafta önce Türkiye'de toplam kiralık konut sayısı 80.000 lerde idi, bugün 89.449 olmuş. Bu gidişle satılamayan konutların bir kısmı daha kiralığa çıkacak.
    yanlış hesap üniversiteler kapandı öğrenci evleri boşaldı tayin zamanı memurlar evleri, boşalltmaya başladı 2 ay sonra o rakamlara yeniden bak
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,934
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,934
    Ülkeler Gökdelen İnşa Etmeyi Neden Bırakıyor ?

https://www.youtube.com/watch?v=sT43F3hmkew
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by cemsoy35 Yazıyı Oku
    kısmen dogru..durgunluk anlarında kriz anlarında likitte kalmak isteyenler olabilir...o yüzden ev fiyatları kısmen gevşeyebilir..ama kısmen ..3,5 milyonluk ev fiyatı 3,25 ye iner en fazla...kredi faizlerine gtirilen kısıtlamalar.. talebi dizginledi..bir nebze..ama ev fiyatlarında asırı düşüş beklemiyorum.. ama yukselecegini de beklemiyorum artık...mevcuttaki satılıklar kiralıga döner...diyelim ki sizin satılıkta eviniz var ve ederi 4 milyon..biri geldi dedi ki 2,5 milyon vereyim..aaa resesyona giriyoruz piyasa durulacak..ben bunu zaten 5 sene önce 600 bin e ealmıştım dermisiniz..çünkü sattıgınız zaman 2,5 milyonu baglayacagınız herhangi bir enstruman kalmadı..gidip kkm yaptınız..paranız degerini korudu sadece ..ama evi satmaktan vazgecip kiraya erdiginiz zaman bir kira geliri elde etmeye başlamış olursunuz...haa derseniz ki rasyonel ekonomi politakaları uygulanmaya başlanacak...yani resmi enflasyon %78 banka faizie %85 olursa.. o zaman.. sizin dediginiz gerçekleşebilir..çünkü artık tr de çok fazla gayrimenkul zengini var..10+ üstü tapuya sahip kişi çok..bunu makul seviye olan 2-3 e çekip geri kalanları satamya başlarlarsa o zaman düşer...ama bu hükümetle %85-90 faiz olmaz ..ben kendi çevremden biliyorum...izmirde köklü sanayici ailelerinden biri..babalar ölünce bir yegen fabirkada ki paylarına karşilik gayrimenkul verilmişti. klasör klasör tapu taşındı ayrılan kardeşe...her klasörede en az 10-15 gayrmenul vaardi..oyle 300-400 gayrimenkulu olan kişiler..likite geçmeye kalkarlarsa o zaman düşer.. ama likite geçmeleri için czip bir alternatifin olması lazım...
    Özetle siz diyorsunuz ki: TR de konut sahipleri zaten aşırı zengin, paraya ihtiyaçları yok onun için ellerindeki malı ucuza satmazlar.
    Ben de diyorum ki: Gayrimenkul zengini konutunu satmasa bile bundan sonra ilave konut talebinde bulunmayacak bu nedenle talep düştüğü için fiyatlar da düşecek, en azından dolar bazında düşecek.
    Enflasyon hızla yükselirken herkes panik halde mala saldırdı. Dar gelirli evine 3-5 teneke yağ aldı, orta gelirli araba aldı, yüksek gelirli de konut aldı. Bu durum böyle devam etmeyecek, bu bir tahmin değil, devam etmesi mümkün olmadığı için devam etmeyecek.
    Bu arada insanlar konutu satıp ille de TL faize koymak zorunda değil, son dönemde bankaların dolara %5-6 faiz verdiği konuşuluyor.

7.  Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku
    Özetle siz diyorsunuz ki: TR de konut sahipleri zaten aşırı zengin, paraya ihtiyaçları yok onun için ellerindeki malı ucuza satmazlar.
    Ben de diyorum ki: Gayrimenkul zengini konutunu satmasa bile bundan sonra ilave konut talebinde bulunmayacak bu nedenle talep düştüğü için fiyatlar da düşecek, en azından dolar bazında düşecek.
    Enflasyon hızla yükselirken herkes panik halde mala saldırdı. Dar gelirli evine 3-5 teneke yağ aldı, orta gelirli araba aldı, yüksek gelirli de konut aldı. Bu durum böyle devam etmeyecek, bu bir tahmin değil, devam etmesi mümkün olmadığı için devam etmeyecek.
    Bu arada insanlar konutu satıp ille de TL faize koymak zorunda değil, son dönemde bankaların dolara %5-6 faiz verdiği konuşuluyor.
    yerine risksiz cazip bir teklif gelirse satmayı düşünerler diyorum..ben ev sahibi olsam evimi satıp dolara geçeyim ..dolar faizi alayım diye evimi satmam...bir dolar düşeblir...ikincisi ülkede döviz kıtlıgı var..hükümet dedidi ki bankadaki dolarlarınızı 18 den tl ye cevirdim derse ..böyle riskler varken neden satsın..verir kiraya ..heray alır kirasını.. aldıgı kirları dolar olarak biriktirir.. dediginiz durgunluktan dolayı talebin kesilmesinden dolayı sadece fiyat atış hızı yavaşlar yada durur.. ki şu an yaşadıgımız bu..ama karşiliginda cazip birşey olmalı ki insanlar satsın..

8.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    parayı kasap hayrimi basıyor cahil...

paramın fotosunu koysam küçük dilini yutarsın...

bu sadece bir iş için bozdurduğum para...

ben burda devamlı para basıldıgına vurgu yaptım...

senin gibi kompleksli vizyonsuz biri paranın miktarına bakar...

başkasıda merkezin devamlı para basmasına...

haftalık merkez verilerini inceliyormusun?

m3 para arzı m1 para arzı ne oldu biliyor musun?

tüm dünya parasal sıkılaşmaya giderken bizim genişlememizi biliyor musun?

bu cahillikle o ne dersin ama senle polemiğe girilmez...

Gıcır para (para emisyonu, tedavüldeki para) ile M1, M2, M3 para arzının ile hiç ilgisi olmadığını bilmiyorsun, bilmediğini de bilmiyorsun, cahil cesareti zirve yapmış. Bu konuları öğrenmeden bana cevap yazma.

Sayfa 654/1312 İlkİlk ... 1545546046446526536546556566647047541154 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •