Sayfa 698/1312 İlkİlk ... 1985986486886966976986997007087487981198 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 5,577 - 5,584 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Bugün Etimesgutta 5 emlakçı 2 avukat ziyaret ettim. Kiracının sıkıntılı olması nedeniyle tahliyesinin en seri ve kesin nasıl yapılacağını tartıştık. Bir çok tecrübeler yaşamışlar fakat hiç erkeksiz sadece kadın kiracı ile sorun yaşamamışlar. Emlakçının birisi , Ben al-satçılara burayı 3-5 günde satarım ama piyasasının 50-75 bin altına gider. Daireyi hiç görmeden alacaklar oluyor dedi.

Avukatlar ise ; Kontratı imzalayan kiracının Adrese dayalı sistemden bu dairede oturmadığını ama elk - su aboneliklerinin halen üzerinde olduğunu, artık başka şehirde yaşadığının ispat edilebileceğini bu yöntemle - haksız işgal nedeniyle tahliye - davası açılması gerektiğini söyledi. Tahmini bu tip davalar 8-10 ayda bitiyor dedi. 8 bin ücret + 2 bin dava masrafları olmak üzere 10 bine biter dedi. 50-75 bin zararına satmak yerine dava yolunu tercih edecek birader.

Bu notu buraya özellikle yazdım ki, başına gelen arkadaşlara yardımcı olsun.
    Bilgi için tşk.sn ressam
    istanbuldada tahliye avukat bedelleri 10-15 bin aralığında
    ayrıca il bazında barodan listeler incelendiğinde fiyat farklılıkları var.

2. Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

3. Teşekkürler. Bizim büyükler uğraşıyor asansör vs ihtiyaç nedeniyle geçen sene nisan gibi kiracıya söylediler ekime kadar çıkabilirseniz taşınıcaz diye Kiracı bu sene haziran sonuna kadar süre istedi ok dediler. Haziran sonu geçti şimdi ev bulamıyorum diye çıkmıyor. Tahliye vs yazı gitti. Ev varda aslında aynı yerde ödediği kiranın 3-4 katı. Yavaştan olay sürtüşmeye gidiyor.

Ev bulamama argümanına karşı Ben evleri swap yapmayı teklif et dedim babama aynı semt olduğu için iki evin eşyaları iki ayrı kamyonla eşlenik taşınsa biter heralde bir günde. Abonelik değiş tokuşu nasıl olur onu bilemedim.
     Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Bugün Etimesgutta 5 emlakçı 2 avukat ziyaret ettim. Kiracının sıkıntılı olması nedeniyle tahliyesinin en seri ve kesin nasıl yapılacağını tartıştık. Bir çok tecrübeler yaşamışlar fakat hiç erkeksiz sadece kadın kiracı ile sorun yaşamamışlar. Emlakçının birisi , Ben al-satçılara burayı 3-5 günde satarım ama piyasasının 50-75 bin altına gider. Daireyi hiç görmeden alacaklar oluyor dedi.

Avukatlar ise ; Kontratı imzalayan kiracının Adrese dayalı sistemden bu dairede oturmadığını ama elk - su aboneliklerinin halen üzerinde olduğunu, artık başka şehirde yaşadığının ispat edilebileceğini bu yöntemle - haksız işgal nedeniyle tahliye - davası açılması gerektiğini söyledi. Tahmini bu tip davalar 8-10 ayda bitiyor dedi. 8 bin ücret + 2 bin dava masrafları olmak üzere 10 bine biter dedi. 50-75 bin zararına satmak yerine dava yolunu tercih edecek birader.

Bu notu buraya özellikle yazdım ki, başına gelen arkadaşlara yardımcı olsun.

4. malum sitede istanbul istatiği

Emlak ,Konut

Satılık (128.845)

Kiralık (27.649)

Günlük Kiralık (5.169)

Devren Satılık Konut (1.409)

nufus nerdeyse YİRMİ MİLYON Olmuş , nerede kalacak bunca insan ?

tapu bilgileri devletin elinde , tapu bilgileri varsa kim tapu koleksiyyonu yapıyorsa ,kasten evini boş tutuyors bu çözülmeli.

kiralama işindeki vergi olayı yaz çiz yerine işyerindeki gibi stopaj yoluyla çözülenmeli.

bir an önce adam gibi kentsel dönüşüm işi kotarılmalı ...

5.  Alıntı Originally Posted by riko66 Yazıyı Oku

tapu bilgileri devletin elinde , tapu bilgileri varsa kim tapu koleksiyyonu yapıyorsa ,kasten evini boş tutuyors bu çözülmeli....
    Ben kasten boş tutuyorum. Problem nedir?
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

geçen hafta itibariyle 85 K ya babam dan aldığım villayı 14 M ile verdim.

eee bi hayılırlı olsun alırım

tüm masraflar alıcıya ait olmak üzere almancıya.

7.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    geçen hafta itibariyle 85 K ya babam dan aldığım villayı 14 M ile verdim.

eee bi hayılırlı olsun alırım

tüm masraflar alıcıya ait olmak üzere almancıya.

hayırlı olsun iyi para, alım tarihi nedir?

Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    hayırlı olsun iyi para, alım tarihi nedir?
    teşekkürler 14 sene oldu gibi

Sayfa 698/1312 İlkİlk ... 1985986486886966976986997007087487981198 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •