Sayfa 699/1312 İlkİlk ... 1995996496896976986997007017097497991199 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 5,585 - 5,592 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

görükle civarından 26 adet ( üstüne biraz ekleyip ) daire almayı planlıyorum

zamana yayıp

Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Bugün Etimesgutta 5 emlakçı 2 avukat ziyaret ettim. Kiracının sıkıntılı olması nedeniyle tahliyesinin en seri ve kesin nasıl yapılacağını tartıştık. Bir çok tecrübeler yaşamışlar fakat hiç erkeksiz sadece kadın kiracı ile sorun yaşamamışlar. Emlakçının birisi , Ben al-satçılara burayı 3-5 günde satarım ama piyasasının 50-75 bin altına gider. Daireyi hiç görmeden alacaklar oluyor dedi.

Avukatlar ise ; Kontratı imzalayan kiracının Adrese dayalı sistemden bu dairede oturmadığını ama elk - su aboneliklerinin halen üzerinde olduğunu, artık başka şehirde yaşadığının ispat edilebileceğini bu yöntemle - haksız işgal nedeniyle tahliye - davası açılması gerektiğini söyledi. Tahmini bu tip davalar 8-10 ayda bitiyor dedi. 8 bin ücret + 2 bin dava masrafları olmak üzere 10 bine biter dedi. 50-75 bin zararına satmak yerine dava yolunu tercih edecek birader.

Bu notu buraya özellikle yazdım ki, başına gelen arkadaşlara yardımcı olsun.
     Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Teşekkürler. Bizim büyükler uğraşıyor asansör vs ihtiyaç nedeniyle geçen sene nisan gibi kiracıya söylediler ekime kadar çıkabilirseniz taşınıcaz diye Kiracı bu sene haziran sonuna kadar süre istedi ok dediler. Haziran sonu geçti şimdi ev bulamıyorum diye çıkmıyor. Tahliye vs yazı gitti. Ev varda aslında aynı yerde ödediği kiranın 3-4 katı. Yavaştan olay sürtüşmeye gidiyor.

Ev bulamama argümanına karşı Ben evleri swap yapmayı teklif et dedim babama aynı semt olduğu için iki evin eşyaları iki ayrı kamyonla eşlenik taşınsa biter heralde bir günde. Abonelik değiş tokuşu nasıl olur onu bilemedim.
    --geçenlerde kiracılı evimi sattım...satmadan önce kiracıya, evi göstermede-resim çektirmede güçlük çıkarmayın, eğer satarsam, kiraya taşınacağınız evinizdeki kira farkını kira sözleşmemiz bitinceye kadar ben ödeyeceğim dedim; istemeyerek de olsa kabul etmek zorunda kaldı...3 ay için bana 16 bin TL maliyeti olacak...

--kendinizi iyi niyet ile kiracı yerine koyarsanız, bir çözüm geliştirmek mümkün..

--her şeyin bir bedeli olacak...

--satmasaydım... 2 milyonluk evi yeni kira artışı ile 2 bin TL kiraya verecektim...bunun da 1.5-2 ayını devlet vergi olarak alacaktı...bu zulüme katlanmak zor olduğu için sattım..

şu saatten sonra kiracılı ev satmak yada almak mı ??

aman kalsın.

boş ev alın alacaksanız

5.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    geçen hafta itibariyle 85 K ya babam dan aldığım villayı 14 M ile verdim.

eee bi hayılırlı olsun alırım

tüm masraflar alıcıya ait olmak üzere almancıya.

Tebrikler muazzam bir kar olmuş. 70bin dolara almışsınız 750bin dolara satmışsınız. Konut fiyat endeksine dolar bazlı baktığımda ortalama bir daire 33 dolardan 27 dolara düşmüş bu süre içerisinde. Sizin tam tersi dolar bazlı 10 kat getiri olmuş. Konut seçerkende hisse gibi düşünmek lazım. Endeks geri kalsada doğru hisseyi seçersen endeksi 10 a katlayabilirsin. Durum her yerde aynı demekki.

Alıntı Originally Posted by mavi1610mavi Yazıyı Oku
    Tebrikler muazzam bir kar olmuş. 70bin dolara almışsınız 750bin dolara satmışsınız. Konut fiyat endeksine dolar bazlı baktığımda ortalama bir daire 33 dolardan 27 dolara düşmüş bu süre içerisinde. Sizin tam tersi dolar bazlı 10 kat getiri olmuş. Konut seçerkende hisse gibi düşünmek lazım. Endeks geri kalsada doğru hisseyi seçersen endeksi 10 a katlayabilirsin. Durum her yerde aynı demekki.
    herzaman yazdım burda

konutu konutla değerlendireceksin

ne varsa egede var diyede çok yazdık. vs vs

oturduğun ev kar etmez. ona muhtaçsın . yoksa ben 10 sene önce buzdolabı almıştım şimdi satsam şu fiyat

bla bla bla

e sat yenisi al

sıkıyo bu demesinler diye söyleyim

egede çok yerden örnek verebilirim.

pandemiden sonra özelikle villa müstakil özelikle denize nazır villa fiyatlarına bakın ne demek istediğimi anlarsınız

bizimki babadan kalma koop. hali ile eski ama yer olarak muazzam. geçmişte yüzüne bakmazlardı bu koyların.

şimdi sadece daha uzak mesafelerdeki arsaları 4 5 milyon

türklere satmak zaten mümkün değil.

8. 500 bin arsa 500 bin inşaat yaptık dayıma. 2020 başladık geçen sene bitirdik. Emekli oldu yerlesti aynen Marmara denize sıfır köyde villa da değil koy evi yani 900 m2 arsa 150 m2 ev.

15 milyona hemen alayım diye İstanbullular gelip zorla almaya çalışıyor ilan yok bir şey yok satılık değil.

Birebir şahidim.
     Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    sıkıyo bu demesinler diye söyleyim

egede çok yerden örnek verebilirim.

pandemiden sonra özelikle villa müstakil özelikle denize nazır villa fiyatlarına bakın ne demek istediğimi anlarsınız

bizimki babadan kalma koop. hali ile eski ama yer olarak muazzam. geçmişte yüzüne bakmazlardı bu koyların.

şimdi sadece daha uzak mesafelerdeki arsaları 4 5 milyon

türklere satmak zaten mümkün değil.

Sayfa 699/1312 İlkİlk ... 1995996496896976986997007017097497991199 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •