Sayfa 7/1312 İlkİlk ... 5678917571075071007 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 49 - 56 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    8 senedir bu başlığa yazıyorum hala evim yok Yenisine de yazalım ev alınca yazmayı keseceğim inşallah.

Yaklaşık 1 aydır Hoşuma giden evlere kafamdaki fiyatı yazıp geçiyorum mesaj olarak, olumlu dönen olmadı henüz
    Kafanızdaki fiyat ile etiket fiyatı arasındaki fark oransal olarak ortalama ne seviyededir?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

2.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Kafanızdaki fiyat ile etiket fiyatı arasındaki fark oransal olarak ortalama ne seviyededir?
    %20 - %25 kaldı kafamdaki rakamlara. O nedenle tekliflere başladım şimdiye kadar fark %40 ve üstüydü.

Farkın azalmasında etmenler:
    Kiraların artması
    Ev fiyatlarının yataya bağlaması

Borsadan da iyi kötü güzel rakamlar yakaladık, oturacağım evi artık almak istiyorum nasipse.

3.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    8 senedir bu başlığa yazıyorum hala evim yok Yenisine de yazalım ev alınca yazmayı keseceğim inşallah.

Yaklaşık 1 aydır Hoşuma giden evlere kafamdaki fiyatı yazıp geçiyorum mesaj olarak, olumlu dönen olmadı henüz
    sn. nosfecagri,
    sizin şansızlığınız ankara da yaşamanız sanırım, İstanbul az veya çok piyasalarda olan gelişmeleri yansıtıyor, bir semtte olmasa başkasında fırsat veriyor.
    ankarada üç beş semt var herkes bir şekilde devletten avantalandığı için piyasa koşulları geçerli değil.

4. Yıl sonuna doğru bahsettiğiniz fark kapanabilir.
    %15 kapanmış.
    Fiyatların yıl sonuna kadar yatay seyredebileceğini düşünürsek %15 daha kapanmış olur adınıza.
    Ytd
     Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    %20 - %25 kaldı kafamdaki rakamlara. O nedenle tekliflere başladım şimdiye kadar fark %40 ve üstüydü.

Farkın azalmasında etmenler:
    Kiraların artması
    Ev fiyatlarının yataya bağlaması

Borsadan da iyi kötü güzel rakamlar yakaladık, oturacağım evi artık almak istiyorum nasipse.

5. SIFIR DENİZ MANZARALI KİRA GETİRİSİ YÜKSEK KAÇIRILMAYACAK DAİRE Sahibinden.com ilan no : 901035477 secer yıldız emlak

Yukardaki ilanı okuyunca kan beynime sıçradı. Ben normal yolda bile yürürken aman başıma bir şey gelmesin diye pür dikkat olurken, adamların gözü dönmüş resmen. YALOVA gibi bir yerde daire satan emlakçı ; yapılan yolsuzluğu marifetmiş gibi alenen yazmaktan korkmuyor. Ya zır cahil ya da arkasını çok sağlama almış.

Bu ilanı Belediyeye şikayet etmek istediğimde ; iletişim- ulaşım- bize yazın vb. tüm kanalların çalışmadığını gördüm. Yani Belediye de '' vatandaşım beni uğraştırma '' modunda sanırım. Bugün ihbar -şikayetimi resmi olarak yaptım bakalım ne olacak ..

6. Ankara da ben de 1 yılı geçti daire bakıyorum. Beğendiğim yerler olduğunda sıkı sıkı araştırıyorum. Ama hiç fiyat- eder durumu olmadı. Fiyatı çok uygun , yeri tam aradığım gibi olan 3 daire çıktı. Onlarında ya arsa paylarında üç kağıt ya tapu kayıtlarıyla iskan belgeleri farklıydı. Sonuncusu ise Belediyenin arsasına yapılmış 12 şer katlı bloklar halen mahkemedeymiş. Emlakçıya sorsanız , tam kelepirmiş. Acelemiz yok. Kaçan zaten kaçtı, önümüzdeki fırsatlara bakacağız.

7. Ben, Mersin'de nezih bir semtte site içerisinde 4 .kat bir daire sordum,brüt 170 m2 ,içi eski,banyo ve tuvalet fena değil, ama geri kalan herşey yenilenmesi lazım. 330 bin istedi en son. Emlakçı arkadaşa sordum sen olsan verir miydin bu 330 u?Ben vermezdim dedi.Sence ne kadar eder burası diye sordum, 230-245 arası dedi.Eee dedim 330 nedir?Bana falanca yerde bundan küçük yere 320 bine sattık ,dedi......Kıstasları bu şekilde.Ha bu arada kiraya vermek için alacaktık,kira getirisi 1000-1100 civarı.

8.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Günün haberi naci ağbaldan geldi. Faizler yakın zamanda düşmeyecek.
    rasyonel bir dünyada bu emlak fiyatlarının düşmesine, borcu kredi ile çevirenleri gayrimenkul satmaya motive edebilir. Forumdaşlar siz ne dersiniz

Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal, "Faiz indirimini uzun süre gündemimize almamız mümkün görünmüyor" ifadelerini kullandı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Bir gecede değişir düşüncesi, daha önce de gördük.

Sayfa 7/1312 İlkİlk ... 5678917571075071007 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •