Sayfa 707/1312 İlkİlk ... 2076076576977057067077087097177578071207 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 5,649 - 5,656 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by e.yegen Yazıyı Oku
    2011 yılında ev alırken taksi plakası sıfır ev parası idi 220 bin TL şimdide aynı 2 mily şartlar her Zaman değişiyor pandemiden önce emlak bedava imiş şimdi 5 e katladı
    Çıkanı hep çıkacak, düşeni hep düşecek zannetmek gibi bir gafletimiz var.
    Yeterince ucuzladı alayım, veya yeterince pahalandı satayım diyemiyoruz bir türlü.

Böyle olmaması gerektiğini ben hata yapa yapa öğrendim.
    Bu yüzden, şu anda harika yatırım aracı gibi görünen altın'ın bile bir gün terse dönebileceğinden şüpheleniyorum.

Terazinin emlak tarafına bakacak olursak, pandeminin ilk başında buraya "cesareti olan şu an ev alabilir" yazmıştım. Alan olduysa yaşadı.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    4,514
     Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Taksi plakası normalde en kötü 6-7 kilo altın etmesi gerek.
    Az önce baktım galerinin alışı 3.950 satışı 4.150
    Kirası da ayrı komik.
    Asgari ücretin 5.500 olduğu ortamda taksi plakasına brüt 12.500 TL kira mı olurmuş? Vergiyi muhasebeyi ıvırı zıvırı düş, temiz 10 bin lira zor kalıyor. Şaka gibi.

Gurbetçilerin gözü aydın. Ucuz ucuz toplasınlar.
    Siz öyle zannedin..!!
    Arkadaşım,takside şoförlük yapıyor. Mal sahibine 12 saat ( gündüz ) için temiz 400 TL ödüyor..kazası ,yakıtı vesairesi şoföre ait..400 TL de gece çalışan diğer şoför ödüyor,ettimi 800 TL.?
    Ayda yapar 24.000 TL Bu da minimum olanı.Mavi renk Turizim taksitleri ayrı fiyat,ayrı konu...Nerede var böyle ballı kazanç..?
    Siz hiç,Fatura fiş kesen,vergi ödeyen minibüsçü taksici gördünüz mü.?
    Taksi plakası için,o fiyatlar bile fahiş, abartı..

3.  Alıntı Originally Posted by Kar_Adam Yazıyı Oku
    Siz öyle zannedin..!!
    Arkadaşım,takside şoförlük yapıyor. Mal sahibine 12 saat ( gündüz ) için temiz 400 TL ödüyor..kazası ,yakıtı vesairesi şoföre ait..400 TL de gece çalışan diğer şoför ödüyor,ettimi 800 TL.?
    Ayda yapar 24.000 TL Bu da minimum olanı.Mavi renk Turizim taksitleri ayrı fiyat,ayrı konu...Nerede var böyle ballı kazanç..?
    Siz hiç,Fatura fiş kesen,vergi ödeyen minibüsçü taksici gördünüz mü.?
    Taksi plakası için,o fiyatlar bile fahiş, abartı..
    Benim bahsettiğim plaka kirasıydı.
    Sizin bahsettiğiniz şey plaka arabayla birlikte işletilince elde edilen rakam.
    O şekilde işletenin eline çok para geçiyormuş gibi görünür, ama turşusu çıkan eski arabayı 5 yılda bir yenilemenin maliyetini de o kazançtan düşmek gerek. Ayrıca arabayı işleten kişi kaza veya arıza durumlarında aracın yatmasıyla oluşan kayıbı da üstlenmiş olur.
    Taksilerin aşırı pahalı olan trafik sigortası bedeli de yine o kazançtan karşılanır. Vs. Vs.
    Yılda 100-150 bin km yapan taksilerin sırf lastik maliyeti bile ciddi bir rakam.
    Hiç bir iş göründüğü gibi değildir.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

4. Karşı komşu sahibinden fiyatlarının 1.5 milyon altına koymasına rağmen acil satmak istemesine 1 aydır satamadı

5.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Karşı komşu sahibinden fiyatlarının 1.5 milyon altına koymasına rağmen acil satmak istemesine 1 aydır satamadı
    Aynısı benim sitede var. Emsallerinin 1,5-2 milyon altına yazan adam da satamadı satamıyor.

6.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Benim bahsettiğim plaka kirasıydı.
    Sizin bahsettiğiniz şey plaka arabayla birlikte işletilince elde edilen rakam.
    O şekilde işletenin eline çok para geçiyormuş gibi görünür, ama turşusu çıkan eski arabayı 5 yılda bir yenilemenin maliyetini de o kazançtan düşmek gerek. Ayrıca arabayı işleten kişi kaza veya arıza durumlarında aracın yatmasıyla oluşan kayıbı da üstlenmiş olur.
    Taksilerin aşırı pahalı olan trafik sigortası bedeli de yine o kazançtan karşılanır. Vs. Vs.
    Yılda 100-150 bin km yapan taksilerin sırf lastik maliyeti bile ciddi bir rakam.
    Hiç bir iş göründüğü gibi değildir.
    Taksilerin nereden baksanız dörtte üçü fiat markadır. Çünkü hem yürütülmesi hem de bakımı ve yedek parçası ve işçiliği en az olandır. Bence biraz abartmış olabilirsiniz.

Millet eylülü bekliyor. Reis toki üzerinden ucuz ev yaptıracak diye bekleşiyor millet
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

10 bin lira zor kaliyorsa neden plakanin kendisi 6-7 milyon etsin
     Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Taksi plakası normalde en kötü 6-7 kilo altın etmesi gerek.
    Az önce baktım galerinin alışı 3.950 satışı 4.150
    Kirası da ayrı komik.
    Asgari ücretin 5.500 olduğu ortamda taksi plakasına brüt 12.500 TL kira mı olurmuş? Vergiyi muhasebeyi ıvırı zıvırı düş, temiz 10 bin lira zor kalıyor. Şaka gibi.

Gurbetçilerin gözü aydın. Ucuz ucuz toplasınlar.
    M2101K6G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 707/1312 İlkİlk ... 2076076576977057067077087097177578071207 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •