Sayfa 716/1312 İlkİlk ... 2166166667067147157167177187267668161216 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 5,721 - 5,728 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by Cezer Yazıyı Oku
    Sayın cunartesi71 mahallenin itibar ettiği lafı dinlenen (!) bir ağır abi gitsin bir konuşsun, yaptığının yanlış olduğunu pandomim eşliğinde ifade etsin.
    Bir arkadaşım, çok daha fazlasını hakeden birini itince, adam düşüp kafasını kaldırımın kenarına çarpıp, kafatası kırığı sonucu ölüm tehlikesi geçirince aylarca hapis yatmıştı. Aylarca psikopatların arasında yaşamanın yanısıra, işinden gücünden oldu, hastane masrafları, mahkeme masrafları derken, zararı çok büyük oldu. Davadan vazgeçmeleri için ailesine para bile vermek durumunda kaldı. Kendini savunan için bile böyle ağır sonuçlar doğururken, böyle birşeyi tavsiye etmem. Böyle işleri profesyonellere devredenler de kendini haraca bağlanmış bulabiliyor. Adalet yerini bulsa dahi, bulana kadar, hakkını arayana maliyeti büyük oluyor. Hal böyle olunca, eğer birinin resmi bir geliri yoksa,üzerine evi otomobili yoksa, kimse bana dokunamaz diye yaşayabiliyor. Mesela nasılolsa emekli maaşına haciz konulamıyor diyerek, kredi kartını bilerek ödemeyen emekli, bankanın gücünden dahi çekinmiyor.
    Böyle bir kesim varken, dürüst öğrenci veya emekli ise kiralık ev bulmakta zorlanıyor.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by cumartesi71 Yazıyı Oku
    Bahsettiğiniz bir eşkiya da annemin başında var. . Evi kendimiz yazlık olarak kullanmak istiyoruz ama adam,mahkemede görüşürüz diyor.,,,,,,,,,
    ,,,,,

10 yılı geçtiği için dava açsak, 10 yıl boyunca her yıl ihtarname çekilmiş olması gerektiği gibi bir kanun karşıma çıkıyor.

10 yıl üzerindeki kiracı için tahliye davası kesin olarak kazanılır mı? Tecrübesi olan cevaplarsa sevinirim.
    hangi kanun ? kiraya verdiğin mülkü 10 yıl sonra tahliye ettirmek için daha bismillah kiraya verdiğinin birinci yılından itibaren her yıl kiracıya ihtarname mi çekeceksin ? nerde bu kanun ? bana pek mantıklı gelmedi. her yıl ihtarname gönder , kiracı hoppp ne oluyoruz der ... ne diyeceksin ? 10 yıl sonra seni çıkartmam kolay olsun diye yapıyorum ... kırmızı başlıklı kız masalındaki iyi niyetli kurt musun sen ? senin kolların niye bu kadar uzun anneanne ? - seni daha iyi kucaklamak için . avcı olmasaydı kırmızı başlıklı kızın hali nice olacağdı ? neticede tavşan ormanındaki yoldan ayrılmamalı.
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

3. Kanun dili normal vatandaş için karışık ve malesef her zaman kendi mantığımıza göre işlemiyor. Benim de anladığım 10 yıl sonrasında kayıtsız şartsız çıkmak zorunda.

Linkte siyah çerçevedeki kararı inceleyince, 14 yıllık kiracıyı tahliye edemediklerinden bahsediyor. Bir kanun maddesi net şekilde 10 yıllık kiracı tahliye edilebilir derken, başka bazı maddeler, ama şunun da olması lazım, bunun da olması lazım gibi şartlar ileri sürüyor. Avukatlar elbette hiçbir davanın sonucunun garantisini veremez, anca kendilerine düşen kısmını yaparlar, tek yol da güvenip denemek gibi görünüyor.

https://kulacoglu.av.tr/10-yili-gece...tahliye-davasi

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by cumartesi71 Yazıyı Oku
    Kanun dili normal vatandaş için karışık ve malesef her zaman kendi mantığımıza göre işlemiyor. Benim de anladığım 10 yıl sonrasında kayıtsız şartsız çıkmak zorunda.

Linkte siyah çerçevedeki kararı inceleyince, 14 yıllık kiracıyı tahliye edemediklerinden bahsediyor. Bir kanun maddesi net şekilde 10 yıllık kiracı tahliye edilebilir derken, başka bazı maddeler, ama şunun da olması lazım, bunun da olması lazım gibi şartlar ileri sürüyor. Avukatlar elbette hiçbir davanın sonucunun garantisini veremez, anca kendilerine düşen kısmını yaparlar, tek yol da güvenip denemek gibi görünüyor.

birden çok avukata danışmak lazım. bir de arada içtihatlar falan çıkıyor. mahkeme kararı bir üst mahkemeye taşınıyor itiraz oluyor falan filan şantirifinton , ondan sonra karar taşınan mahkeme bir önceki mahkemenin verdiği kararın aksi yönde karar alıyor . zaten mahkeme kararlarını doğru anlamak da sade yurttaş için kolay olmayabilir. reddin reddinin kabülüne bilmem ne , arada bir kesin kelimesi geçer , hah işte gayrimenkul davalarında '' kesin '' yazdı mı bir üst mahkeme yolu da kapalı olabiliyor falan filan şantirifinton 2. içtihat varsa o içtihatı avukat arayıp bulacak bilecek onu mahkemeye sunacak falan filan şantirifinton 3 . şimdi bir mahkeme 10 yıl içinde hiç ihtar çekilmemiş , mal sahibi 10 yıl süre dolasıya peşisıra hemencecik tahliye ya kiracı diye dava açmış , şüpheli bir durum , red kararı çıkartsa falan onu da bir üst mahkeme onaylasa al sana mis gibi yepyeni bir içtihad... la ben yazdığımdan bi şey anlamadım ki okuyan ne anlayacak bu arada o da ayrı bir mevzu. neticede malın varsa otur kiraya falan verme vereceksen de işyeri olsun kurumsal firmanın alnına yapıştır kira kontratını kafan rahat etsin.
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    Gönderi
    3,668
    önümüzdeki 10 yıllık süreçte , kemiğin suyunu çıkartsan bilimin bu gelişme hızıyla taş çatlasa 150 hadi 20 de benden olsun 170 yaşına kadar yaşama olasılığın olan bir dünyada huzur daha önemli.

6.  Alıntı Originally Posted by cumartesi71 Yazıyı Oku
    Kanun dili normal vatandaş için karışık ve malesef her zaman kendi mantığımıza göre işlemiyor. Benim de anladığım 10 yıl sonrasında kayıtsız şartsız çıkmak zorunda.

Benim anladığım 2010’da 10 yıl dolmuş. Bunlar davayı 2014’te açmışlar. Yargıtayda evet tahliye edilmelidir demiş

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7. Arkadaslar gecit hakki hakkinda sorularim var

Asagida benim arsamin krokisi var

Ortadaki arsa 222/37 benim. Ustumdeki arsa 222/36 benden gecis hakki istiyor. Bu arsanin baska sansi yok cunku o arsanin hemen ustunden Kuzey Marmara Otoyolu geciyor

Sagdaki arsa bir villa sitesi. soldaki arsa 222/39 ise sinir cok uzun oradan istemiyor gecit hakkini. Gercit hakki istenen yol fotonun alt kesimindeki yol

benden 40 metre almak istiyor 3 metre genisliginde yani 120m2

Ben asagidaki arsa sahibiylede konustum 222/38 adam da diyorki ben veririm gecit hakki sorun yok banada diyorki gecit hakki senin icin iyi olur cunku seninde ihtiyacin var dedi

Belediyeden bilirkisi cagirirsak sagdan yani villa sitesinden almazlarmis cunku para harcayip beton duvar ormusler yikmak istemezler

soldan olmaz yol cok uzuyor ortadaki sinirdan alsa yine uzun yol yani benden ve altimdaki arsadan alacaklar. Benden dedigim 222/37 ile villa sitesi arasindaki sinirdan

Adam dava acayim mi yoksa aramizda mi halledelim dedi bende acma dur ben bi arastirayim dedim ama anladigim kadariyla bu adama ben gecit hakki vermek zorundayim sanirim. Yani belediyeden bilirkisi gelse davaya gitse yine sonuc ayni kapiya cikiyor

Benim arsa 5040m2 oradan 120m2 kaybetmek istemiyorum ama carem yok gibi siz ne dersiniz?

8. Sn bisikletçi ücreti karşılığı kabul edin bence. Bu yol sizin arsanında değerini arttırır.

Sayfa 716/1312 İlkİlk ... 2166166667067147157167177187267668161216 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •