Sayfa 723/1312 İlkİlk ... 2236236737137217227237247257337738231223 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 5,777 - 5,784 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    2 den fazla dediğiniz anda karı koca 4 eve izin var demektir. 18 yaş üstü çocuğada 2’şer tane oldu bitti.
    2. Eve vergi derseniz. Yazlık beldelerdeki yazlıklardan ve memleketteki dededen kalma evden vazgeçmek zorunda kalırsınız. Sanırım küçük yerleşim yerlerinde ciddi sıkıntı olur.

10 evi olan adam bunu şirket haline getirse karı veya zararı ne olur bilemiyorum ama şirketlerden böyle bir vergi alamayacağınızı tahmin ediyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    REIT sirketleri olusur ABD'de falan oldugu gibi. Emlak sahibi olmak yerine hisse sahibi olunur.
    Kiraci icin ne kadar iyi olur, kiracilar düsünür artik.

Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku
    Piyasadaki durumu özetleyen çok güzel bir özlü sözümüz var:
    Alan yok,
    Satanı seveyim
    Satan Yok alanı seveyim kısmını arlıyon
    AYSS Eğris ile SYAS Eğrisi keşişmiyor bir türlü
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

3.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Dün eve gittim komşu satmış evini tadilat başlamış 1 haftadır .

1.5 milyon ucuz olursa 2 aya kalmaz satılıyor .

Emsaller 3.75-4 iken 2360 a sattı
    Zaten ev fiyatlarının üçte biri balon. Eş anlamlısı haksız şişkinlik.

Bahsettiğiniz emsal değerlerinden satın alan kerizdir, hatta kerizin en önde gidenidir, ya parası haram yollardan, ya da parasını haksız veya çalışmadan emeksiz kazanmıştır.

Bahsettiğiniz emsal fiyatlardan evini satabileni ise her türlü kutlamak gerekir, müthiş bir keriz silkeleme yapmıştır, afferin olsun, hatta böylesi kerizi bir evle de bırakmamak lazım, araba ev eşyası iğne iplik ne bulduysa kilitlemek lazım.

Belirttiğiniz satış fiyatı ise 2-3 yıldır gözlemlediğim emlak piyasasında normal satış fiyatıdır. Satmak isteyen satıcı ile almak isteyen alıcının kesiştiği akla uygun fiyattır.

4. acil satmak gerekirse satılıyor boşandığı eşinden hayati anlamda tehdit ediliyordu hemen satıp başka yerden almak istiyordu o yüzden en hızlı şekilde olması için öyle davrandı .

5.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Arkadaslar gecit hakki hakkinda sorularim var

Asagida benim arsamin krokisi var

Ortadaki arsa 222/37 benim. Ustumdeki arsa 222/36 benden gecis hakki istiyor. Bu arsanin baska sansi yok cunku o arsanin hemen ustunden Kuzey Marmara Otoyolu geciyor

Sagdaki arsa bir villa sitesi. soldaki arsa 222/39 ise sinir cok uzun oradan istemiyor gecit hakkini. Gercit hakki istenen yol fotonun alt kesimindeki yol

benden 40 metre almak istiyor 3 metre genisliginde yani 120m2

Ben asagidaki arsa sahibiylede konustum 222/38 adam da diyorki ben veririm gecit hakki sorun yok banada diyorki gecit hakki senin icin iyi olur cunku seninde ihtiyacin var dedi

Belediyeden bilirkisi cagirirsak sagdan yani villa sitesinden almazlarmis cunku para harcayip beton duvar ormusler yikmak istemezler

soldan olmaz yol cok uzuyor ortadaki sinirdan alsa yine uzun yol yani benden ve altimdaki arsadan alacaklar. Benden dedigim 222/37 ile villa sitesi arasindaki sinirdan

Adam dava acayim mi yoksa aramizda mi halledelim dedi bende acma dur ben bi arastirayim dedim ama anladigim kadariyla bu adama ben gecit hakki vermek zorundayim sanirim. Yani belediyeden bilirkisi gelse davaya gitse yine sonuc ayni kapiya cikiyor

Benim arsa 5040m2 oradan 120m2 kaybetmek istemiyorum ama carem yok gibi siz ne dersiniz?
    Ne diyecem? Böylesi değerli bir yerde geçit hakkı için istenen 120 metrekaresi bile olmayan sayısız insanın dolaştığı forumda böyle bir konuda yardım istemek en hafif deyimiyle işi bedavaya getirmektir. Bu iş için profesyonel olarak çalışan bir sürü imar-kadastro-mühendislik ve hukuk büroları var. Üç kuruş para verip işini hallettikten sonra tecrübelerini buraya yazmak çok daha övgüye değer olurdu. İnsanlar böyle mi zengin oluyor yoksa, bir ben mi anlayamıyorum, hayret ki ne hayret.
    Son düzenleme : kelebekx; 24-08-2022 saat: 00:32.

6.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Dediğiniz oldu ve ikinci eve "ağır" vergi kondu diyelim.
    Sonra ne olur hiç düşündünüz mü?

Evet tahminleri alalım.

Her seferinde bu vergi lafı ortaya atıldıkça aynı şeyleri yazmaktan bıktım.
    Biraz da ne olacağını siz yazın ben okuyayım. Mantıklı bir projeksiyon yaparsanız belki aklıma yatar.
    Kimse ev almaz. Kimse ev almazsa ev üretilmez mantığı oluşturuyorsunuz ama bence hatalı.
    İnşaatta çalışanlar meslek olarak çalışıyor. Aynı şekilde mütahitlikte meslektir. Tıpkı kasaplık gibi. Et fiyatları artmasa kasap bulamaz mıyız? Mütahitlik kar marjı %20 ise %25 e çıkar. Yoksa yapmam der.

SM-S908E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Konut piyasasını nüfus artışının durması bitirir yok eder.

Tam öyle bir ortam vardı enjekte ettiler 10 milyon suri paki Afgan kardeşi.

Sorun çözüldü.

Özetle daha Türkiye 60 milyon insanı bile alır ve taşır pr9blem yok oyna devam dök betonu çocuk yapmaz iseniz Hindistan dan bile adam getirirler can sıkmayın
     Alıntı Originally Posted by 1event Yazıyı Oku
    Kimse ev almaz. Kimse ev almazsa ev üretilmez mantığı oluşturuyorsunuz ama bence hatalı.
    İnşaatta çalışanlar meslek olarak çalışıyor. Aynı şekilde mütahitlikte meslektir. Tıpkı kasaplık gibi. Et fiyatları artmasa kasap bulamaz mıyız? Mütahitlik kar marjı %20 ise %25 e çıkar. Yoksa yapmam der.

SM-S908E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by kelebekx Yazıyı Oku
    Ne diyecem? Böylesi değerli bir yerde geçit hakkı için istenen 120 metrekaresi bile olmayan sayısız insanın dolaştığı forumda böyle bir konuda yardım istemek en hafif deyimiyle işi bedavaya getirmektir. Bu iş için profesyonel olarak çalışan bir sürü imar-kadastro-mühendislik ve hukuk büroları var. Üç kuruş para verip işini hallettikten sonra tecrübelerini buraya yazmak çok daha övgüye değer olurdu. İnsanlar böyle mi zengin oluyor yoksa, bir ben mi anlayamıyorum, hayret ki ne hayret.
    Bizim g ahmedin öyle bi arazisi yoktur. Bi yerde görmüştür soruyu kopyalayıp buraya yapıştırmıştır.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 723/1312 İlkİlk ... 2236236737137217227237247257337738231223 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •