Sayfa 759/1312 İlkİlk ... 2596597097497577587597607617698098591259 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 6,065 - 6,072 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Bu isi iyice abarttilar bu nedir ya?

2. Esnaf kefaletten kredi cekmek isteyen esnaflar icin soyluyorum. Dün oradaydik ve dosyalar birikmis durumda. Esnafa kredi verilmiyor, daha dogrusu en erken 2 ay sonraya gun verilmis durumda. Adamin masasinin ustu de Levent Kırca memur tiplemesindeki gibi tepeleme kredi talebiyle doluydu. Neden bu sekilde oldugunu sorduğumuzda da su cevabi aldik: Devlette para yok . Sanki bir mb'ye sahip degilmişiz gibi. Sonuçta başvuru yapip elimiz boş olarak çıktık.

3.  Alıntı Originally Posted by verytired Yazıyı Oku
    Esnaf kefaletten kredi cekmek isteyen esnaflar icin soyluyorum. Dün oradaydik ve dosyalar birikmis durumda. Esnafa kredi verilmiyor, daha dogrusu en erken 2 ay sonraya gun verilmis durumda. Adamin masasinin ustu de Levent Kırca memur tiplemesindeki gibi tepeleme kredi talebiyle doluydu. Neden bu sekilde oldugunu sorduğumuzda da su cevabi aldik: Devlette para yok . Sanki bir mb'ye sahip degilmişiz gibi. Sonuçta başvuru yapip elimiz boş olarak çıktık.
    Doğrusu bu.

Özkaynaklarını kullansınlar.

Birden fazla evi arabası olan onu satsın, bir tane olan ise marka model düşürsün.

Ucuz kredi al, millet ödesin. Yolunu bulmuşlar.

La alıp dolar euro yapıyorlar almasın puştlar
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

5. Esnaf kredisi veya diğer krediler..
    Şu dönemde krediye hücum edenlerin yüzde doksannın amacı belli.
    Kredinin cüzi faizi ile gerçek enflasyon arasındaki farkı sen ben ödüyoruz.
    Yani kredi almayanlar ödüyor.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

6.  Alıntı Originally Posted by kelebekx Yazıyı Oku
    Doğrusu bu.

Özkaynaklarını kullansınlar.

Birden fazla evi arabası olan onu satsın, bir tane olan ise marka model düşürsün.

Ucuz kredi al, millet ödesin. Yolunu bulmuşlar.
    tüm dünyada bu enflasyon altı faizli krediye şirketler uyuşturucudan beter alıştılar.

dün ilk görünce inanamadım ama bildiğimiz Birleşmiş Millet ler FED e çağrı yapmış faizleri yükseltmeye piyasa sıkışıyor diye.

TR olarak biz enflasyon altı faizle kredi olayının bokunu çıkarmış durumdayız.

kişisel olarak oldum olası anlamam ciddi kapsamlı üretim (hatta ihracat) yapmayacak firmaya niye avantajlı kredi verilir.

7. Geçen ay ev için kredi isteminde bulundum. İlk evim ve sıfır daire olduğu için 0.99 dan en üst limit olan 400 bin tl kredi çıktı. Ve ev sahibi oldum..10 yil vadeli.
    Enflasyon ve seçim nedeniyle yüksek oranlı maaş zammına güvendim.

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    La alıp dolar euro yapıyorlar almasın puştlar
    esnaf dediğin şey önümüzdeki 5-10 yılda sayısı çok azalacak ve bitecek bir şey , bu gruba neden bu kadar değer veriliyor bilemedim. Herşey büyük şirketlerin elinde toplanırken ve e-ticaret bu kadar gelişirken esnaf dediğimiz şey ancak berber, tesisatçı vs birazda restoran, lokanta işi yapanlar olarak kalır sadece.
    Biri de çıkmış esnaf bakanlığı kuracağım diyor.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Sayfa 759/1312 İlkİlk ... 2596597097497577587597607617698098591259 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •