Sayfa 760/1312 İlkİlk ... 2606607107507587597607617627708108601260 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 6,073 - 6,080 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by Denizdenizli61 Yazıyı Oku
    Geçen ay ev için kredi isteminde bulundum. İlk evim ve sıfır daire olduğu için 0.99 dan en üst limit olan 400 bin tl kredi çıktı. Ve ev sahibi oldum..10 yil vadeli.
    Enflasyon ve seçim nedeniyle yüksek oranlı maaş zammına güvendim.
    hangi banka ve ayrintilara nereden ulasirim? Ilk ev ve sifir daire olunca boyle ayricalik oldugunu bilmiyordum

Birde kaca aldiniz eger cok ozel degilse.

2. Avrupa ülkelerinde konut fiyatları artıyor

Avrupa Birliği'nde (AB) konut fiyatları yılın ikinci çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 9,9 yükseldi.

Avrupa İstatistik Ofisi (Eurostat), AB ülkelerinde 2022 yılının ikinci çeyrek döneminde konut fiyatlarındaki değişime ilişkin verileri yayımladı.

Buna göre, AB'de konut fiyatları yılın ikinci çeyreğinde bir önceki çeyreğe kıyasla yüzde 2,3, 2021'in aynı dönemine göre de yüzde 9,9 yükseldi.

Aynı dönemde konut fiyatları Avro Bölgesi'nde bir önceki çeyreğe kıyasla yüzde 2,3, yıllık bazda ise yüzde 9,3 arttı.

AB üyesi ülkeler arasında, ikinci çeyrekte geçen yılın aynı dönemine göre konut fiyatlarında en fazla artış yüzde 27,4 ile Estonya'da, yüzde 23,1 ile Çekya'da, yüzde 22,8 ile Macaristan'da, yüzde 22,1 ile Litvanya'da ve yüzde 18,2 ile Hollanda'da gerçekleşti.

Konut fiyatlarındaki artış Almanya'da yüzde 10,2, İspanya'da yüzde 8,1, Fransa'da yüzde 7,1 ve İtalya'da yüzde 5,2 oldu.
    Söz konusu dönemde konut fiyatları, hiçbir AB ülkesinde düşüş göstermedi.

Kaynak : Anadolu Ajansı

3.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    hangi banka ve ayrintilara nereden ulasirim? Ilk ev ve sifir daire olunca boyle ayricalik oldugunu bilmiyordum

Birde kaca aldiniz eger cok ozel degilse.
    Ziraat bankası. Evde birlikte yaşadığın kişiler ( es,cocuk,anne,kardeş vs)üzerinde de ev olmaması gerekiyor.Vukuatli nüfus örneği isteniyor. Miras payı
    ev varsa sorun değil.

4. Ben artık bu ülkede arsa, konut hatta bisiklet dahi almak istemiyorum. Televizyonda akşam ana haberlerde açılıştan kapanışa hırsızlık, darp, cinayet haberleri var. Evin içinde bile güvende değilken yatırım gereksiz. Polis saatlerce çalışıp yakalıyor Yargı salıyor 8 öyle diyorlar haberlerde ) , en iyisi seçim sonucunu beklemek ve şu kaçakların sınırdışı edilmesini takip etmek.

5. bizim arkadaşı lüks sitede 5+2 270 m2 3000 tl veriyor kira tespit davası açtılar atacaklar beni dedi .

onun kuzeni de daha güzel muhitte 2400 e oturuyordu onu da tahliye etmişler 5 senede 800 tl zam yapmış rayiç 12000 demiş mahkeme oda çıkmış veremem demiş .

kimse bu aralar yazmıyordu yazayım dedim .

6.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    bizim arkadaşı lüks sitede 5+2 270 m2 3000 tl veriyor kira tespit davası açtılar atacaklar beni dedi .

onun kuzeni de daha güzel muhitte 2400 e oturuyordu onu da tahliye etmişler 5 senede 800 tl zam yapmış rayiç 12000 demiş mahkeme oda çıkmış veremem demiş .

kimse bu aralar yazmıyordu yazayım dedim .
    bütün cins haberleri nedense senden duyuyoruz. Belki de toplumun gerçek aynasısın. Ben hiçbir kira tespit davasında mevcut kiranın 2 katından fazla karar verilenini görmedim. Öyle olsaydı akşam haberlerinde ekşın olarak çıkardı.

7.  Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    bütün cins haberleri nedense senden duyuyoruz. Belki de toplumun gerçek aynasısın. Ben hiçbir kira tespit davasında mevcut kiranın 2 katından fazla karar verilenini görmedim. Öyle olsaydı akşam haberlerinde ekşın olarak çıkardı.
    sen önce nickini söyle de tanıyalım karşı tarafı eleştirmeden önce araştır öğren öyle gel

kira tespit davasına bakan bir bilirkişiye sorun var mı yok mu görün 5 yıldan eski kiracı için geçerli bu

aynı yerde yeni bina kiraları 15-18 bin iken 12 bin çok değil zamanında 3500 iken acıyıp aileye tanıdık vasıtasıyla yarı fiyatına girdiğini söyledi adan çok dua alırsın demişler çıkardığı için şimdi beddua alıyordur şu anda .

Sana başka bir şey söyleyeyim şahsen birebir şahidim gece 1 e çeyrek kala kiracıyı arayıp çık evimden yoksa satacağım apartmanı diyen mal sahibi bile gördüm bu hafta

8.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    sen önce nickini söyle de tanıyalım karşı tarafı eleştirmeden önce araştır öğren öyle gel

kira tespit davasına bakan bir bilirkişiye sorun var mı yok mu görün 5 yıldan eski kiracı için geçerli bu

aynı yerde yeni bina kiraları 15-18 bin iken 12 bin çok değil zamanında 3500 iken acıyıp aileye tanıdık vasıtasıyla yarı fiyatına girdiğini söyledi adan çok dua alırsın demişler çıkardığı için şimdi beddua alıyordur şu anda .

Sana başka bir şey söyleyeyim şahsen birebir şahidim gece 1 e çeyrek kala kiracıyı arayıp çık evimden yoksa satacağım apartmanı diyen mal sahibi bile gördüm bu hafta
    ALLAH akıl fikir versin. Yahu ben ne yazmışım sen neden bahsediyorsun. Yasayı bilmeyenle yada kendini güçsüz hissettiği için direnmeyenle uğraşmak kolaydır. Yargı yavaştır ama sağlamdır. yavaş olması da vatandaşın okumaması , kulaktan dolma bilgilerle yanlış işler yapmasındandır. Batılı ülkelerde sıradan vatandaş bile TEMEL HUKUK bilgisine sahiptir.

Sayfa 760/1312 İlkİlk ... 2606607107507587597607617627708108601260 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •