Sayfa 788/1312 İlkİlk ... 2886887387787867877887897907988388881288 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 6,297 - 6,304 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku

İkinci ğçüncü evlere agır vergiler getirilmeli.
    Evet.
    Herkes kendi evinde oturmalı. Kimse fazladan ev alıp kiraya vermemeli.
    Kiralık ev denen şey ortadan kalkmalı.
    Öğrenciler, bekarlar, tayini yeni çıkmış olan veya o şehirde kalıcı olmayan memurlar, ya da ev satın alacak parası olmayan yeni evliler, ya da süper zengin olduğu halde gıcıklığına ev almayan yahudiler sokağa çadır kurup oturmalı.
    Ne güzel olur.

Biz fazladan ev alıp kiraya verme sistemini bir şekilde yok edelim de, ardından nasıl bir kaosun çıkacağı zerre umurumuzda değil.

Mesela taksi de bir çeşit araba kiralamaktır. Otobüs de.
    Ne o öyle bir otobüsü 10 km sürdün diye bütün yolculardan para toplamak?
    Bunlar ortadan kalkmalı bence. Ulaşım gibi bir temel ihtiyaç üzerinden menfaat sağlamak olmaz.
    Arabası olan arabaya binmeli, olmayan kişi yürümeli.

Bir şemsiye tamircisi, yazmış olduğu şiiri yorumlaması için Shakespeare'e gönderir.
    Shakespeare der ki "Dostum siz şemsiye yapın. Hep şemsiye yapın. Sadece şemsiye yapın."

Siz de bol bol inşaat yapın bence. Gerisine kafa yormayın, boşverin.

2.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Evet.
    Herkes kendi evinde oturmalı. Kimse fazladan ev alıp kiraya vermemeli.
    Kiralık ev denen şey ortadan kalkmalı.
    Öğrenciler, bekarlar, tayini yeni çıkmış olan veya o şehirde kalıcı olmayan memurlar, ya da ev satın alacak parası olmayan yeni evliler, ya da süper zengin olduğu halde gıcıklığına ev almayan yahudiler sokağa çadır kurup oturmalı.
    Ne güzel olur.

Biz fazladan ev alıp kiraya verme sistemini bir şekilde yok edelim de, ardından nasıl bir kaosun çıkacağı zerre umurumuzda değil.
    Ev almaya devam edin harikasınız.Servetlerinizi betona gömün.Elin gavuru zengin olsun.Siz ömür boyu çalışın.
    Allah akıl fikir versin.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.
    "Memleketim varsa ben de varım."

3.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Ev almaya devam edin harikasınız.Servetlerinizi betona gömün.Elin gavuru zengin olsun.Siz ömür boyu çalışın.
    Allah akıl fikir versin.
    Elin gavurunda ev alıp kiraya verme diye bir şeyin olmadığını öğrettiğiniz iyi oldu.

Sizler de olmasanız nereden duyacaktık böyle şeyleri?
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Diger gavurlari bilmem de, GER'de dairelerin %80,6 si ve kiralik dairelerin de %66,6 si özel kisilere aittir.

Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    Diger gavurlari bilmem de, GER'de dairelerin %80,6 si ve kiralik dairelerin de %66,6 si özel kisilere aittir.
    Sn samreit GER sayılmaz ,orada türk çok bizimkiler o memleketteki gavurları bize benzetmişlerdir.Başka ülkeleri bu konuda şeetmek lazım))))))

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Sn samreit GER sayılmaz ,orada türk çok bizimkiler o memleketteki gavurları bize benzetmişlerdir.Başka ülkeleri bu konuda şeetmek lazım))))))
    Seetmiyelim de, buradaki türklerin ne kadarinin evi varmis da, alamanlara bir sey ögretelim.
    Cogumuz TR'ye dönecegiz de, dönecegiz diye burada yatirim yapmadik. Yeni nesil akilli da, fiyatlar ucuk sehirlerde.
    Krediyle alsaniz sittin sene ödeyemezsiniz, hekim de olsaniz.

7.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Emlakçı değilim iki şirketimiz var.Gayrimenkul ve mallarını satım ve inşaat işleri.
    32 yıllık.
    bir de ihracat şirketimiz var.
    Çok para kazanmış ailem ve çok para kazanıyoruz.Ama ama ama ben ahlaklı bir adamım emlak işinin bu memlekete had fazlasının zararı oldugunu düşünüyorum.
    Sana iki üç tane yahudi getiririm miltimilyoner dolar zengini kiralık evlerde oturuyorlar.Acizane bir kardeşiniz olarak başka bir şey ifade ediyorum ama haklı ama haksız ilginç diye yaftalıyorsunuz.
    İlk ev olabilir ikinci ve sıgınmacılara satılan mülkler iptal edilmeli.
    İkinci ğçüncü evlere agır vergiler getirilmeli.
    Barınma zenginleşme sağlayan unsur olmamalı.
    Zenginleşme yatırım üretim bilgi kafayla olmalı.
    Milletimiz ve şnsanlık ailemi böyle kalkınır.

Las vegeas a gittim kumar vs oynamadım tabi gezmeye iş için gittiğimde ihracat alanımızı yayabilir miyiz diye emlak adamları inşaat firmaları vegas ın bu inşaat süresinde ekonomilerinin zor kurtuldugunu işin iç yüzüyle anlattılar.O dönemi inceleyin görürsünüz.iç piyasanın enerjisini yutar belli bir noktadan sonra emlak sektörü.onun için iyi tönetilmeli süreç inşaar süreci ülkelerin.
    Ben iyi niyetle bir şey ifade ediyorum ilginç adamlar var diyorsun.
    Tamam siz ev almaya devam edin.Herkes refah düzeyini arttırcak diye bir şey yok.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Bu ülkede sizin gibi halen kafası çalışan matematikten ekonomi gerçeklerden anlayanlar olduğunu görmek ziyadesiyle mutluluk verici bravo tespitlerinizin tamamına katılıyorum. Ev almayıp kirada oturmaya devam edenlerdenim. Kiracılik tamamen kişisel tercihim yoksa ev alamamaktan değil 10 dakikada istediğim evi alabilirim ama mantıksız

8.  Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    Birçok yerde öyledir fakat emlak yatırımını kötülemek isteyenler sadece yahudileri görür.
    Mesela ermenilerde tam tersi emlak biriktirme huyu vardır ama onu görmezden gelirler.
    İlle yahudi de yahudi.

"Ev paranızı başka şeye (mesela borsaya) yatırın, çok kazanacaksınız" mesajı pompalanıyor sürekli.
    Borsa sevenlerin buraya düşmesinin vardır bir sebebi.
    60 bin dolara fırladığında da bitkoinciler konu konu dolaşıyordu.

Sayfa 788/1312 İlkİlk ... 2886887387787867877887897907988388881288 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •