Sayfa 805/1312 İlkİlk ... 3057057557958038048058068078158559051305 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 6,433 - 6,440 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Ülkem insanında - mal bekledikçe olgunlaşır- mantığı olduğundan elindeki malı pek sever. Hatta anadolu da - başkasının yenisinden benim elimdeki eski daha kıymetli - derler.

Müge ve Esra nın proğramlarında bile Yeni gelinler altın, ev- araba istemiyor sadece aşk istiyor. Oysa 40 yaş üzeri kadınlar 2-3-4-5-6 ncı evlilik için ev, arsa, araba, altın, banka hesabı vb. şeyler istiyorlar.

Sözün özü eskiler şarap gibi...

2.  Alıntı Originally Posted by clastobar Yazıyı Oku
    2. El zaten satılmıyor fazla favorilerimdeki evler duruyor uzun süredir kredi de fazla çıkmıyırmuş eğer projelere uygun kredi çıkarsa alacaklar onları değerlendirir bence 2.el fiyatları düşmese bile artmaz diye düşinüyorum

WAS-LX1A cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
     Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    Ülkem insanında - mal bekledikçe olgunlaşır- mantığı olduğundan elindeki malı pek sever. Hatta anadolu da - başkasının yenisinden benim elimdeki eski daha kıymetli - derler.

Müge ve Esra nın proğramlarında bile Yeni gelinler altın, ev- araba istemiyor sadece aşk istiyor. Oysa 40 yaş üzeri kadınlar 2-3-4-5-6 ncı evlilik için ev, arsa, araba, altın, banka hesabı vb. şeyler istiyorlar.

Sözün özü eskiler şarap gibi...
    31 yasindaki evin sahibinin yada pazarlamaya çalışanin 31 fantazisi olsa gerek )
    Krediyi duyan amcam yapistirmis 1.3 mlyon zammı.
    Az aslinda, düz hesap 31 milyon olmali o ev..)

Velhasıl şu anki saticilar icin evin satilip satilmamasi pek önemli degil galiba...

Onlar benim evim 5 milyon 10 milyon diyerek mutlu hissetmek istiyorlar gibi..

Şu aralar ev sahibi arkadaslarimdan en cok duydugum şey, ev 3 milyonu gordu 5 istiyirum, 4 ü gördu 6 istiyorum )
    Fantazi yapiyorlar yaniScreenshot_20221204-145100_sahibindencom.jpg

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    31 yasindaki evin sahibinin yada pazarlamaya çalışanin 31 fantazisi olsa gerek )
    Krediyi duyan amcam yapistirmis 1.3 mlyon zammı.
    Az aslinda, düz hesap 31 milyon olmali o ev..)

Velhasıl şu anki saticilar icin evin satilip satilmamasi pek önemli degil galiba...

Onlar benim evim 5 milyon 10 milyon diyerek mutlu hissetmek istiyorlar gibi..

Şu aralar ev sahibi arkadaslarimdan en cok duydugum şey, ev 3 milyonu gordu 5 istiyirum, 4 ü gördu 6 istiyorum )
    Fantazi yapiyorlar yaniScreenshot_20221204-145100_sahibindencom.jpg

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Filmin sonda ev 3’ü gördü, 1’i aldım demesinler de.

--mal, alıcıya satılır; yani alıcı yoksa sizin belirlediğiniz değer anlamsızdır...

--fiyatı satıcı değil, alıcı belirler... 5-6 aydır satılığa çıkardığım evi, 5-6 ay önceki istediğim fiyatın 150 bin altına verdim...çok arayan oldu ama istediğimi veren olmadığı için eder fiyatı budur diyerek verdim...o zaman satıp borsadan almayı düşündüğüm şirketler %100-130 civarlarında primlendi...o zaman niye sattın?? ki diye soracaklara zararın neresinden dönersen kardır diyorum.

5. Toplum psikolojisi çok önemlidir. Bilim adamları çeşitli pozisyonlar üzerine çalışmaya devam ediyorlar. ( Ama 31 -69 gibi değil )
    İnsanoğlundaki ihtiras bittiği anda yok olur !! İnsanı ayakta tutan '' daha fazlasına kavuşma hırsıdır '' derler. Zaten bunu bilenler çalışmadan para kazanmanın yollarını da - çeşitli mal ve hizmet boraları açarak , piyangolar düzenleyerek, haller vb. yerler kurarak - bulmuşlardır.

Gerçek kazanç ; üreterek, alınteri dökerek, uzun süre emek vererek sağlanır. Bunun dışındaki tüm yolları kapatsalar memleket işte o zaman kalkınır. Yoksa bugün 1 milyona ev al 5 ay sonra 2 milyona sat. Tarladan 3 liraya patatesi al 2-3 ay sonra 10 liraya sat üstüne de çiftçiye vadeli ödeme yap vb. Hep bir fırıldak hep bir kandırma- kandırılma.

6. Aldigi dukkan primlenmedigi icin hasetinde. konut sahiplerini laf atan da ilginc oluyor.

7. Dolar 3 civarındayken Forumun "Dolarda yükseliş kaçınılmaz" adlı topğine gelip "dolar alanların elinde patlayacak" "dolar çökecek" tarzındada yazan troller vardı.

Sanki bu aralar o topicte dolar düşecek diye yazan troller buraya dadanmış gibi...

Bu ters indikatör troller bana "Acaba konutta daha yolun başında olabilir miyiz" diye sorgulatmaya başladı.

------------
    Yazdıklarım tamamen kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir.
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

Şu evler düşecek diyenler ellerinde ev varsa satsınlar dahanaşağıdan geri alırlar.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 805/1312 İlkİlk ... 3057057557958038048058068078158559051305 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •