Sayfa 81/1312 İlkİlk ... 31717980818283911311815811081 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 641 - 648 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Konut fiyat artışında dünya şampiyonu olduk!

Yüksek enflasyon ve liradaki değer kaybı Türkiye'yi konut fiyat artışında zirveye taşıdı. Sırasıyla Ankara, İzmir ve İstanbul konut fiyatlarının dünyada en çok arttığı şehirler oldu.

https://www.sozcu.com.tr/2021/emlak/...olduk-6361005/
    Yalan haber hocam itibar etmeyin. Evler bedava sayılır bu şehirlerde...
    Bakın simdi,
    Mesela fiyati 900.000 Tl olan 90 mkare bir evin mkaresi kaca gelir, 10bin TL.

Sifir bir otomobilin alani nedir. Taş catlasa 6 mkare. Fiyatı ne , 400 500 bin. Mkaresi kaca gelir , 70 80 bine...
    Hani nasıl pahali ev. Gayet ucuz.

Hem bak bide şu var, arabada s.çabiliyomusun,, yooo. Evin icinde hem s.carsin hem işersin hemde banyo yaparsin. Öteki şeyi yazmadim onu arabada da yaparsın....
    ( konuyu vurugulayabilmek icin kullandigim bazi fiiller icin kusura bakmayin..)

Yalnizzz yatirim tavsiyesi degildir ona göre...

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by varsayım Yazıyı Oku
    Önden tüyo almıyorsanız
    ya da şans eseri sizin tarlanınızın hemen yanına, sağlam bir iş adamı girip, siyaseti de kullanmamışsa,

tarlanıza 20-30 senede bir şey cıkmaz.

İzmir narlıdere şehrin ortasında insanlar 40-50 senedir bekliyor.
    Genel olarak şehir planlamaları nüfus artışına göre yapılır.
    Narlıdere de adı geçen bölgede parsellerde problem vardır,arsalar küçüktür 3 emsal bile kurtarmıyordur veya bilemediğimiz başka problem vardır.

ytd

3. Herşeyin fiyatının arttığı ortamda konutlarda payını alıyor.
    Bu lafından fiyatların artmasını istediğim düşünülmesin ama olan bu.
    Şuan ortalama bir vatandaşın bindiği araba ortalama 150k vardır.
    500binlik bir ev, bu aracın peşinat yaparak alımabilir.
    Konfordan belki 3-5 yıl taviz verilir ama sonrasında kiradan kurtulmuş olunur.
    Yok ben konforundan taviz veremem, kira daha avantajlı diye düşünülüyorsa, mevcut alım gücünün çok değişeceğini düşünmüyorum. Bu durumda çokta şikayet etmeye gerek yok.

4.  Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Yalan haber hocam itibar etmeyin. Evler bedava sayılır bu şehirlerde...
    Bakın simdi,
    Mesela fiyati 900.000 Tl olan 90 mkare bir evin mkaresi kaca gelir, 10bin TL.

Sifir bir otomobilin alani nedir. Taş catlasa 6 mkare. Fiyatı ne , 400 500 bin. Mkaresi kaca gelir , 70 80 bine...
    Hani nasıl pahali ev. Gayet ucuz.

Hem bak bide şu var, arabada s.çabiliyomusun,, yooo. Evin icinde hem s.carsin hem işersin hemde banyo yaparsin. Öteki şeyi yazmadim onu arabada da yaparsın....
    ( konuyu vurugulayabilmek icin kullandigim bazi fiiller icin kusura bakmayin..)

Yalnizzz yatirim tavsiyesi degildir ona göre...

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    hocam metrekare yaklaşımı enfes olmuş

5.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Yazlık almak için şu an en yanlış zaman.
    "virüsten dolayı insanlar şehirleri boşaltacak" gazıyla yazlık yerler uçuşa geçmiş durumda.
    Halbuki bakıyorsunuz 30 haneli köyde bile virüs çıkıyor. O zaman niye kaçayım ki şehirden?

Eğer aceleniz yoksa, şu virüs teranesi bittiğinde, şehre geri dönen kişilerin yazlıkları ucuza satacağını tahmin ediyorum.
    Yüzde yüz haklısınız ,vazgeçtim zaten köylerde ki evler bile şehirler ile yarışıyor.

6. Yazlik fiyatlarina ben de sasirmis durumdayim. 2019da 3-5 yillik site icinde yer alan 2+1 daire 150 Bin Dolar idi. Su siralar 280-300 Bin arasinda ilanlar. O rakamlara Miami’de de evler var. Orada boyle bir evin getirisi senelik 30 Bin Dolar civari, aidati dusunce 20 Bin oluyor. Mayis ayinda 1 ayligina orada olacagim, ciddi bir sekilde bakacagim.

Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Yaklaşık 1,5 sene evvel bizim de başımıza gelen olay. Ülkede bu durumda yüzbinler, belki de milyonlar varken birileri de Katarİstanbul peşinde...

380 daireli siteye belediyeden şok tebligat: Bir gün içinde evlerinizi boşaltın!

Ä°stanbul Ãœsküdar’da 10 bloklu bir siteye tebligat gönderen ilçe belediyesi, 380 daireden bir gün içinde eÅŸyalarıyla birlikte evlerini terk etmelerini istedi. Bu sabah sitenin kapısına dayanan zabıta ve polis, site sakinlerinin direnmesi üzerine bir hafta mühlet verilerek olay yerinden ayrıldı. Site sakinleri evlerinin kentsel dönüşüm adı altında ellerinden alınmak istendiÄŸini iddia etti.

https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem...altin-6361440/
    Tebligatta yer alan raporda sitenin boşaltılmasına, 10 bloktan oluşan sitenin 2019 yılında A9 No'lu Blok için alınan risklidir raporu ile, 5 Nisan (3 gün önce) günü A6 No'lu blokta meydana gelen balkon çökmesi gerekçe gösterildi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,906
     Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Tebligatta yer alan raporda sitenin boşaltılmasına, 10 bloktan oluşan sitenin 2019 yılında A9 No'lu Blok için alınan risklidir raporu ile, 5 Nisan (3 gün önce) günü A6 No'lu blokta meydana gelen balkon çökmesi gerekçe gösterildi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Öyle ama bu da dahil pek çok site neredeyse yıldır kentsel dönüşüm için uğraşırken sürekli belediyece engellendi, şimdi emlak sektörü tam krizdeyken hadi çıkın evden.

Kendi sitemde 10 senede en az 30 müteahhit getirdik, sitece anlaştık, müteahhit ben belediyeyi hallederim merak etmeyin dedi, belediyeye gittikten sonra ortadan kayboldu, ki bunların hepsi mevcut iktidarla içli dışlı olan mütahitler. 500m yakınımızda ise akepeli eski bir ilçe başkanının BOŞ arazisi kentsel dönüşüm imkanlarından yararlandırılarak 100lerce dairelik site ve altına avm yapıldı. Sözcü vb gazetelere boş araziye kentsel dönüşüm adı altında haber bile oldu...Buyrun haberi:

https://www.sozcu.com.tr/2016/emlak/...tular-1257271/
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 81/1312 İlkİlk ... 31717980818283911311815811081 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •