Sayfa 814/1312 İlkİlk ... 314714764804812813814815816824864914 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 6,505 - 6,512 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. https://twitter.com/t24comtr/status/...0E6ishYrzpH6LQ

Desa CEO'su Çelet: Ulus'ta 2+1 daire fiyatına İtalya'da fabrika aldık

2.  Alıntı Originally Posted by izmut Yazıyı Oku
    Sitelerde oturanlar iyice ayvayı yiyecek.
    Güvenlik, havuz, spor salonu, temizlik görevlileri güzel AMA

Aidatlara yeni zam, yeni heyecan.
    Asgari ücret artışıyla beraber.
    Akrabalar, arkadaşlar serzenişte bulundu.

Benim aidat hala 30 TL.
    Tabi sabah gidip fırından ekmek alma yoruyor.
    Maalesef öyle benim anne baba da kira öder gibi aidat ödüyorlar, hem de yılın sadece 3-4 ayı oturdukları ev için ayda 1.800 tl. yılbaşından sonra rahat 2.500 tl. olur, lüx site işi artık tam enayilik oldu, yönetime girmek için adam vuruyorlar, birileri fena götürüyor ama bizimkiler inat ediyor.

3. Ben "en iyisi sokak arası küçük binalardan aidatsız daire almak. İşsiz bile kalsan oturur soğan ekmek yersin, ama kimse kapına dayanıp aidat istemez" derken, burada bazı forumdaşlar "sokakta milletle park kavgası mı edicez ya, otoparklı ve güvenlikli site gibisi yok" diyordu.

İşte tam da şimdiki gibi ekonominin bozulduğu, geçimin zorlaştığı, aidat maidat gibi her türlü fuzuli masrafın insanlara yük olduğu günleri kastediyordum.

Yine de herkes kendi bilir tabi. Herkesin kendi bütçesi, kendi hayatı.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Arkada birikimi olmayan sabit maaşı olan adamlar neden güvenlikli açık kapalı havuzlu saunalı hamamlı rezidanslarda dan daire alır anlamam mümkün değil.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

5. aidat meselesi yıllardır gündeme gelir ama hep mahalle arasındaki konutlardan daha fazla talep görür/gördü. (aidati sunduğu hizmete göre aşırı olan veya lokasyona uygun olmayan istisna olanları hariç tutarsak)

bugün istanbul şehir merkezinde otopark sorununuz varsa sadece açık otoparka aylık mütevazi bir aidat parası ödersiniz, kapalı otoparkı rüyanızda bile göremezsiniz zaten .

6.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    aidat meselesi yıllardır gündeme gelir ama hep mahalle arasındaki konutlardan daha fazla talep görür/gördü. (aidati sunduğu hizmete göre aşırı olan veya lokasyona uygun olmayan istisna olanları hariç tutarsak)

bugün istanbul şehir merkezinde otopark sorununuz varsa sadece açık otoparka aylık mütevazi bir aidat parası ödersiniz, kapalı otoparkı rüyanızda bile göremezsiniz zaten .
    yani, illa uç örnekleri baz almaya gerek yok.

güvenlik+otopark+temizlik+sabah akşam servis+çöp alma+ortak alan aydınlatma bu temel hizmetler için 420 tl ödüyorum..yılbaşında 600 olur...gayet makul bence...istanbulda yaşıyorsun bu tür bedelleri ödeyeceksin..önemli olan yiyici bir yönetim olmasın, aldığın hizmetin karşılığı ve makul ise aidat neden ödemeyelim.

bu işin sonu şuraya kadar gider..hatunlar dönüşümlü apartman merdivenlerini silsinler...hiç para ödemeyelim...imkanı olmayana bir şey demem, onu yapmak da ayıp değil...ama imkanım varsa aidatı, dediğim koşullar altında, seve seve öderim..sıkıntı yok benim için.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

7.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    yani, illa uç örnekleri baz almaya gerek yok.

güvenlik+otopark+temizlik+sabah akşam servis+çöp alma+ortak alan aydınlatma bu temel hizmetler için 420 tl ödüyorum..yılbaşında 600 olur...gayet makul bence...istanbulda yaşıyorsun bu tür bedelleri ödeyeceksin..önemli olan yiyici bir yönetim olmasın, aldığın hizmetin karşılığı ve makul ise aidat neden ödemeyelim.

bu işin sonu şuraya kadar gider..hatunlar dönüşümlü apartman merdivenlerini silsinler...hiç para ödemeyelim...imkanı olmayana bir şey demem, onu yapmak da ayıp değil...ama imkanım varsa aidatı, dediğim koşullar altında, seve seve öderim..sıkıntı yok benim için.
    bedava, öğlen 3 kişi dönerciye gitseniz ödeyeceğiniz rakam daha fazla şu an.

8.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    bedava, öğlen 3 kişi dönerciye gitseniz ödeyeceğiniz rakam daha fazla şu an.
    bu aidat konusunu şahsen oto park ücreti olarak görüyorum, kabaca günlük 25-30 tl gibi bir otopark parası olursa benim açımdan ok, kapıcılık hizmetleri de bonus olarak kalıyor.

burada işi varsa havuz ve sosyal tesis konuları bozuyor, şahsen havuzu olan siteyi direkt alternatifler arasından siliyorum.

Sayfa 814/1312 İlkİlk ... 314714764804812813814815816824864914 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •