Sayfa 82/1312 İlkİlk ... 32728081828384921321825821082 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 649 - 656 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Öyle ama bu da dahil pek çok site neredeyse yıldır kentsel dönüşüm için uğraşırken sürekli belediyece engellendi, şimdi emlak sektörü tam krizdeyken hadi çıkın evden.

Kendi sitemde 10 senede en az 30 müteahhit getirdik, sitece anlaştık, müteahhit ben belediyeyi hallederim merak etmeyin dedi, belediyeye gittikten sonra ortadan kayboldu, ki bunların hepsi mevcut iktidarla içli dışlı olan mütahitler. 500m yakınımızda ise akepeli eski bir ilçe başkanının BOŞ arazisi kentsel dönüşüm imkanlarından yararlandırılarak 100lerce dairelik site ve altına avm yapıldı. Sözcü vb gazetelere boş araziye kentsel dönüşüm adı altında haber bile oldu...Buyrun haberi:

https://www.sozcu.com.tr/2016/emlak/...tular-1257271/
    Sizin sorununuz neydi ? Mevcut imar yönetmeliğine göre binanın dönüşmesinde engel mi vardı ? Müteahhitten beklentiniz neydi ?

Bugün Allah korusun istanbulda bir deprem olsa bu konutlar yıkılsa hesabını bu haberi yapan gazeteciler mi verecek.
    Yoksa yetkililer görevini yapmadı. İnsanlarlar bedelini ödedi mi diyecek.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Alıntı Originally Posted by cakozgur Yazıyı Oku
    Aynen gurbetçiler tarafından aşırı bir talep var. Adamların parası hiç olmadığı kadar değerlendi bunlar zaten ev arsa yatırımına bayılır fiyat ne olursa olsun alım yapıyorlar.

Geçen bir youtube videosunda rastladım. Muğla tarafında 500 m2 bir arsa almış almancı vatandaşımız 550 bin TL'ye. Niye aldın diye soruyor adam şu yanında akan dere hoşuma gitti ondan aldım diyor.
    ali nin sayfasını izlemissiniz sanırım eger oysa bende vayy bee demiştim. Evde yapılacak yer degıl basık bır yerdi

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Sizin sorununuz neydi ? Mevcut imar yönetmeliğine göre binanın dönüşmesinde engel mi vardı ? Müteahhitten beklentiniz neydi ?

Bugün Allah korusun istanbulda bir deprem olsa bu konutlar yıkılsa hesabını bu haberi yapan gazeteciler mi verecek.
    Yoksa yetkililer görevini yapmadı. İnsanlarlar bedelini ödedi mi diyecek.

Ben bızım yasadıgımız yerden ornek vereyım. Ankarada Türk-iş blokları aydınlıkevler kentsel dönüsümde beledıye yapalım dedı . Lakin cogu kısı emeklı ve yaslı oldugundan aidat olayını nedenı ıle ıkıncı bır ev ıstedı yada Ticari yapılardan verecekleri aidatın düsmesi istendi. Tabi buna hıc bir kımse yanasmadı.. Ankara eskiden cincin olan bolgeyı yıktılar evlerın ılk iki katı dukkan ustu apartman ama dukkanda kımse yok... Sacma sacma planlasma...Birde 7 katı gecemesın dıyor 1.5-2 km yerde 20 katlı bınalar dıkılmıs durumda. Bizim buraya yuksek kat yapılır ise guzel bır ankara manzarası var kolaylıkla satılır. Boş bozkıra 30 kat dıkmek daha karlı

Alıntı Originally Posted by eksina Yazıyı Oku
    Ben bızım yasadıgımız yerden ornek vereyım. Ankarada Türk-iş blokları aydınlıkevler kentsel dönüsümde beledıye yapalım dedı . Lakin cogu kısı emeklı ve yaslı oldugundan aidat olayını nedenı ıle ıkıncı bır ev ıstedı yada Ticari yapılardan verecekleri aidatın düsmesi istendi. Tabi buna hıc bir kımse yanasmadı.. Ankara eskiden cincin olan bolgeyı yıktılar evlerın ılk iki katı dukkan ustu apartman ama dukkanda kımse yok... Sacma sacma planlasma...Birde 7 katı gecemesın dıyor 1.5-2 km yerde 20 katlı bınalar dıkılmıs durumda. Bizim buraya yuksek kat yapılır ise guzel bır ankara manzarası var kolaylıkla satılır. Boş bozkıra 30 kat dıkmek daha karlı
    İşte bizdeki temel problemde bu, kentsel dönüşümün amacı eski evlerin yenilenmesiyken, kimisi bir evine 2 daire istiyor. Kimisi 2 sene evvel eski olduğu için ucuza aldığı evi sıfır maliyetle yeniletmek istiyor. Herkes bu işten ufakta olsa bir kazanım elde etme peşinde
    Oysa en büyük kazanımın depremden sağ kurtulmak olduğu atlanıyor.
    Kentsel dönüşümle bir kısım insan milyoner olurken üstüne kira yardımı yapıyoruz. Zorunlu deprem sigortamız var. -Yanlışım varsa düzeltin- yeni yönetmeliğe göre yapılan evleri depreme karşı sigortalıyoruz.

O egeli ben değilim

5.  Alıntı Originally Posted by eksina Yazıyı Oku
    ali nin sayfasını izlemissiniz sanırım eger oysa bende vayy bee demiştim. Evde yapılacak yer degıl basık bır yerdi
    evet ali yanar ın videosunda izlemiştim

6. İK liderlerine göre hibrit çalışma artık yeni normal - PwC Türkiye

Kuruluştan konuya ilişkin yapılan basın açıklaması aşağıda bulunuyor:

PwC Türkiye, 2021 yılının ilk çeyreğinde farklı sektörlerden 40'dan fazla kurumun İK liderleri ile yaptığı araştırmasını yayımladı. "İnsan Kaynakları Liderlerinin Gündemi" raporuna göre, Türkiye'deki İK yöneticilerinin ilk 3 önceliği; geleceğin iş modelleri, çalışan deneyimi ve dönüşümsel liderliğin geliştirilmesi olarak belirlendi. İK yöneticileri pandemi ile başlayan uzaktan ve hibrit çalışma modellerinin başarılı olduğunu ifade ederken, araştırmaya katılan İK liderlerinin %94'ü hibrit çalışma modelinin kalıcı olacağını belirtti.

PwC Türkiye'nin, perakende, otomotiv, teknoloji, bankacılık, sağlık, finansal hizmetler, enerji, telekomünikasyon, gayrimenkul ve endüstriyel üretim gibi sektörlerden farklı büyüklüklerdeki yerel ve uluslararası şirketlerin İK yöneticileriyle yaptığı araştırma, iş dünyasının geleceğin İK önceliklerine ışık tutuyor. COVID-19 pandemisi ile iş modellerinin geri dönülmez bir şekilde değişime uğradığını tespit eden araştırma, İK yöneticilerin de 2021 için önceliklerini; geleceğin iş modelleri, çalışan deneyimi ve dönüşümsel liderliğin geliştirilmesi, dijital İK ve veri analitiği çalışmaları ile kritik beceri ve yetkinliklerin inşası olarak tespit ediyor. CHRO ve İK liderleri bu 5 önceliği yerine getirirken en çok; çalışanların kaygı ve tükenmişlik duyguları, sanal çalışma ortamı sebebiyle zayıflayan şirket kültürü ve belirsizlik ortamında plan yapamamanın zorluk yaratan konular olduğunu düşünüyor.

Araştırmanın bir diğer dikkat çeken bulgusu ise ofis kavramına yönelik. PwC'nin Uzaktan Çalışma isimli bir diğer anketinin sonuçlarına göre çalışanların %71'i, şirketlerin ise %83'ü uzaktan çalışmaya geçişte başarılı olduklarını düşünüyor. "İnsan Kaynakları Liderlerinin Gündemi" raporuna göre ise Türkiye'deki İK yöneticilerinin %94'ü hibrit çalışma modelini, %76'sı uzaktan çalışma yöntemlerini, %71'i ise esnek çalışma saatleri ve programını destekliyor.

Çalışan deneyiminin iyileştirilmesi ve iş gücü planlama önemli bir gündem

PwC İnsan Yönetimi ve Organizasyon Danışmanlığı Direktörü Ülker Day, araştırmanın sonuçlarıyla ilgili olarak şunları söyledi: "Araştırmamıza katılan CHRO ve İK liderleri organizasyonların büyüklüğü, sektörleri ya da strateji farklılıklarına rağmen 2021 ve sonrası için çok benzer tespitlerde bulundular. Görüşlerine başvurduğumuz İK liderlerinin %88'i çalışan deneyimini iyileştirmek için çalışanların fiziksel ve duygusal sağlığını korumanın en önemli unsur olduğunu düşünüyor. PwC'nin Küresel CHRO anketinde bu oranın %84 olduğunu hatırlarsak Türk iş dünyasının bu konuya küresel ortalamadan daha yüksek bir ilgisi olduğunu görebiliriz. Pandeminin bir sonucu olarak yaşanan ekonomik daralma birçok çalışanın işlerini kaybetmelerine sebep olmuştu. Fakat yapılan çalışmalar gösteriyor ki, üst düzey yöneticiler 2021 yılından ekonomik büyüme anlamında umutlu. Önümüzdeki 12 ay içinde yaşanması beklenen büyümeye paralel olarak, İnsan Kaynakları Liderleri de stratejik iş gücü planlamasını doğru yapmak durumunda. Türkiye'deki İK liderlerinin %44'ü 2021 yılı için çalışan sayılarında artış bekliyor."

7. İlk etapta uzaktan (evden) çalışma başarılı olmuş gibi görünse de, uzun vadede ciddi psikolojik sorunlara yol açar.
    İnsan sosyal bir varlıktır. Gece gündüz evde olmak iyi bir şey değil.

"insan kaynakları liderleri" kim oluyorsa, insanların sağlığını düşünmedikleri kesin.

Tarlaya abuk subuk ilaçlar atıp bir yıl çok iyi verim alan, ama toprağı mahvettiği için bir daha verim alamayan aç gözlü ve cahil çiftçiler gibiler.
    Ha tabi personel bunlar için "feda edilebilir" bir şey olduğundan, problem yok.
    Onlara göre evden çalışma başarılıdır.
    Hangi açıdan?
    Maddi açıdan.
    Son düzenleme : djoz; 09-04-2021 saat: 13:09.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    İlk etapta uzaktan (evden) çalışma başarılı olmuş gibi görünse de, uzun vadede ciddi psikolojik sorunlara yol açar.
    İnsan sosyal bir varlıktır. Gece gündüz evde olmak iyi bir şey değil.

"insan kaynakları liderleri" kim oluyorsa, insanların sağlığını düşünmedikleri kesin.

Tarlaya abuk subuk ilaçlar atıp bir yıl çok iyi verim alan, ama toprağı mahvettiği için bir daha verim alamayan aç gözlü ve cahil çiftçiler gibiler.
    Ha tabi personel bunlar için "feda edilebilir" bir şey olduğundan, problem yok.
    Onlara göre evden çalışma başarılıdır.
    Hangi açıdan?
    Maddi açıdan.
    Starbucks kendini 3. yer diye tanımlıyor. Yani ev ile iş arasında bir yer. İlla evin içinde çalışacaksınız diye bir şart yok isterseniz starbucksta oturup çalışabilirsiniz. Sosyalleşme konusunu abartıyorsunuz. Saat 18:00’da mesainiz bitince gidip dostlarınızla sosyalleşbilirsiniz bunu kimse engellemiyor.
    Ben hibrid çalışmayı sonuna kadar destekliyorum. Bugüne kadar yapılmaması hataydı. Sabah trafiği denen stres kaynağının kalkması gerekiyor.

O egeli ben değilim

Sayfa 82/1312 İlkİlk ... 32728081828384921321825821082 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •