Sayfa 880/1312 İlkİlk ... 380780830870878879880881882890930980 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 7,033 - 7,040 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

Pederin evleri var Kadıköy Kozyatağı ve Fatih Akşemsettin tarafında. Seçimlerden sonra ev fiyatlarının artık artmayayacağı beklentisiyle satması yönünde fikir vermiştim daha 1 ay önce. O zaman ev satılır mı diyordu. Şimdi fikri değişti.
    Olay sadece kar kazanç vs işi değil. Allah korusun ama depremde nereye ne olacağını bilemiyoruz. Ev sahibi olup içinde kiracıların öldüğü bir binaya daireye sahip olmak kim ister.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    kimdi burada biri vardı her duruma hazırlıklıyım falan diyordu. telsizini çok övmüştü..

istanbulda yaşıyorsa eğer baksın bi pilleri yeni mi. 1 3 sene içinde lazım olabilir.
    Yeni yeni, merak etme.
    Her duruma hazırlıklıyım.

Yalnız çok kibirli ve alaycı konuşuyorsun, birkaç sene içinde kime neyin lazım olacağı belli olmaz.
    Yıllardır istanbul depremi olacak deniyor, ama nedense istanbul hariç her yer depremden nasibini aldı.
    Tabi bunu buradaki istanbul düşmanları asla kabul etmez.
    Sizlere göre hep istanbul batacak, bitecek, boşalacak, terk edilecek falan filan zart zurt. Fantezi dünyanız çok değişik.

Velev ki istanbulda gerçekten deprem olsun. Eee sonra?
    Deprem değil bina öldürür. Sağlam ve düşük katlı binalara hiç bir şey olmaz.
    Baksana, evini çok seven Sugosu bile rezidanstan inip 2 katlı eve geçmeyi düşünüyor.
    Ben ne diyordum taa en başta?
    Depreme dayanıklı "az katlı" ev en iyisi.

Sen de eninde sonunda "adam haklıymış" diyeceksin. Sadece biraz zaman gerek.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

3. Herkes arsasını kendisi alıp oturacağı evi kendisi yaptıracak. Bu saatten sonra yüksek katlı bir apartman dairesinde oturmayı bırak, seçeneklerimin arasında bile yok.

Seçenekler:

1- Önceden yapılmış müstakil
    2- Arsa alıp evi kendin yaptırmak (yine müstakil)
    3- Prefabrik

Bunların dışında başkası tarafından yapılmış hiçbir binaya güvenemem. Hızsızın harman olduğu memlekette herkes kendi evini kendisi yapmalı. Başkasına muhtaç olursan dolandırılırsın.

Youtubeda ahşaptan nasıl ev yapılır videoları var. Onları çalışmak lazım.

Hiç bir şeyin fanatiği olmamak lazım,hele ki bizim gibi ülkelerde.Bir deprem bakın emlağa bakışı nasıl değiştirdi.Gerçi bizim halk balık hafızalıdır bir iki aya kadar konu unutulur ya neyse.Diyeceğim mutlaka portföy mantığını işletmek lazım.Az bişi dolar az bişi altın az bişi eurobond,az bişi emlak falan ,parayı dağıtmak lazım.Yoksa bu yatırım şimdiye kadar hep kazandırdı şimdi de böyle olur.Yok öyle bir şey.Geçen yıl borsa muhteşemdi,yılbaşından bu yana dayak yiyor,altın dolar iki yıldır uyuyor,bir seçim olur hükümet politikası değişir hop bambaşka bir dünyaya geçeriz.Çok dikkatli olmak ve riski dağıtmak lazım.En önemlisi nakit akışı,ben kiraya o açıdan güvenemiyorum,eurobond daha iyi,ama değer artışında emlak bu ara çok önde gitti,gerçi o da durulur gibime geliyor.Yani o kadar kafa yorulacağına little little in to the middle iyidir.

5.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Hiç bir şeyin fanatiği olmamak lazım,hele ki bizim gibi ülkelerde.Bir deprem bakın emlağa bakışı nasıl değiştirdi.Gerçi bizim halk balık hafızalıdır bir iki aya kadar konu unutulur ya neyse.Diyeceğim mutlaka portföy mantığını işletmek lazım.Az bişi dolar az bişi altın az bişi eurobond,az bişi emlak falan ,parayı dağıtmak lazım.Yoksa bu yatırım şimdiye kadar hep kazandırdı şimdi de böyle olur.Yok öyle bir şey.Geçen yıl borsa muhteşemdi,yılbaşından bu yana dayak yiyor,altın dolar iki yıldır uyuyor,bir seçim olur hükümet politikası değişir hop bambaşka bir dünyaya geçeriz.Çok dikkatli olmak ve riski dağıtmak lazım.En önemlisi nakit akışı,ben kiraya o açıdan güvenemiyorum,eurobond daha iyi,ama değer artışında emlak bu ara çok önde gitti,gerçi o da durulur gibime geliyor.Yani o kadar kafa yorulacağına little little in to the middle iyidir.
    Zaten dolar bazında bile %50 değerlendi emlak son 2 senede.

Yarın dolar 40 olup 2 katına çıksa ,5 milyonluk bir ev şu an 260 bin dolarken bir anda 130 bin dolara düşecek.asla döviz bazında bu değere ulaşacağını bir daha düşünmüyorum.

6. adam daha ne yapsın...

bizimkilerin anlayacağı dilden konusuyor Allah sizi uyarıyor demiş...

bilimle ilimle anlatsalar anlamazlardı çünkü...

https://twitter.com/biIimdunyasi/sta...12818294345728
    Yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Hiç bir şeyin fanatiği olmamak lazım,hele ki bizim gibi ülkelerde.Bir deprem bakın emlağa ...........
    Artık meraklanmaya başlamıştım.
    Sizi tekrar gördüğüme sevindim.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

8.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Merak etmeye unutmaya başlayınca bir de İstanbul depremi olur.. 500 atom bombası da ordan girer. Allah unutturmaz..

Sayfa 880/1312 İlkİlk ... 380780830870878879880881882890930980 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •