Sayfa 95/1312 İlkİlk ... 458593949596971051451955951095 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 753 - 760 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by freshwind Yazıyı Oku
    Ankarada 1 milyon olmuşsa güzel anadolu şehirlerindede 1 milyon olur. Anadoluya talep hergeçen gün artıyor, bazı şehirlerde fiyat artışı inanılmaz.

F5121 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    bence yakında Ankara da ev fiyatları 2 milyonu bulur, herkes memur nasılsa 20 yıl vadeli zararına mortgage dayar hükümet.

yavaş yavaş öder insanlar nasılsa enflasyon da var 5 yıl sonra kredi tutarları çöp olur.

2.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    usta ben tahtası kapanmış hissede yatırımcının acımadıki acımadıki modunda olduğunu bile gördüm.

geldiğmiz şuanki durumda ben sadece gm değil hiç birşeye yatırım yapacak gözü ile bakamıyorum "şuanki durumda" tekrar edeyim.

buna altın borsa aklına gelebilecek her yatırım dahil.
     Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    )

işte forumu bu hale bu tarz se ve sa lar bozuyor.

altın aldın ya çalınır sa

konut aldın ya deprem olur sa

elon ın marstaki kolonisini kurt kapar SA

elimdeki telefon yere düşer camı çatlar SA

bunların hiç birindeki se ve sa lar geçerli değil ama btc ye gelince tonla se ve sa.
    Sanırım siz de "gayrimenkulün tahtası kapanır SA, Türkiye venezuela gibi olur SA" diyerek aynı yanılgıya düşüyorsunuz.

Ev alınmaz, borsaya girilmez, altın alınmaz(?), ee kripto paranızın da olmadığını yazmıştınız.
    Varlığınızı nede tutuyorsunuz peki? Amerikan pezosu? Türk bolivarı? Makarna bulgur?

Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

3.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    bence yakında Ankara da ev fiyatları 2 milyonu bulur, herkes memur nasılsa 20 yıl vadeli zararına mortgage dayar hükümet.

yavaş yavaş öder insanlar nasılsa enflasyon da var 5 yıl sonra kredi tutarları çöp olur.
    Ankara’da 2 milyona düzgün ev bulamıyorum ben..

4.  Alıntı Originally Posted by lunatic Yazıyı Oku
    Ankara’da 2 milyona düzgün ev bulamıyorum ben..
    Demek ki devletimiz memurlarına güzel maaşlar veriyor
    Her gün yeni şeyler öğreniyoruz o zaman yıl sonu hedef 3 milyon.
    Yani kabaca 1000 aylık 85 yıllık asgari ücrete bir ev alinir

5. İstanbulda 98 yapımı arsa tapulu bir daire almayı düşünüyorum. Tam istediğm bir yer olduğu için almak istiyorum.

İnternette araştırdım ama eski yapıyı almayın demekten öteye bir bilgi bulamadım.

Babalarından kalma bir daire ve şuan 3 ortaklı. Ortaklı olan dairelerde ne gibi problemler olur?

Arsa tapulu olduğu için ileride o dairenin bana ait olduğunu nasıl ispat ederim?

216m arsa üzerinde 20/300 payım gözüküyor.
    Köşe bina,
    4 katlı çift daire ve 3 dükkanlı, 1 çekme kat olan bir apartman.

Dairede annem babam oturacağı için merkezi bir yer seçtim. Camiye metroya marketlere çok yakın ve yokuş bayır çıkmadan her yere rahatlıkla ulaşabiliyorsun.

Sormak istediğim alırken en çok neye dikkat etmem gerekiyor?

6. Arsa tapulu evlerde ilerde sorun yaşayabilirsiniz.
    Hatta olası bir mahkeme durumunda mülk komple satışa çıkar.
    Bağımsız bölümlü tapu(kat ittifaklı yada mülkiyetli) olmadığı için elinizde noterlik bir sözleşme olur.
    İleride başınızı ağrıtabilir.

Alıntı Originally Posted by Son Osmanlı Yazıyı Oku
    İstanbulda 98 yapımı arsa tapulu bir daire almayı düşünüyorum. Tam istediğm bir yer olduğu için almak istiyorum.

İnternette araştırdım ama eski yapıyı almayın demekten öteye bir bilgi bulamadım.

Babalarından kalma bir daire ve şuan 3 ortaklı. Ortaklı olan dairelerde ne gibi problemler olur?

Arsa tapulu olduğu için ileride o dairenin bana ait olduğunu nasıl ispat ederim?

Köşe bina,

Dairede annem babam oturacağı için merkezi bir yer seçtim. Camiye metroya marketlere çok yakın ve yokuş bayır çıkmadan her yere rahatlıkla ulaşabiliyorsun.

7.  Alıntı Originally Posted by Son Osmanlı Yazıyı Oku
    İstanbulda 98 yapımı arsa tapulu bir daire almayı düşünüyorum. Tam istediğm bir yer olduğu için almak istiyorum.

Köşe bina,

Arsa tapulu bir daire almayı almayın. Hangi dairenin sizin olduğuna dair net bir bilgi olmadığı için ciddi problemler yaşarsınız.

Daire alırken tapunun üstünde kat ittifaklı yada mülkiyetli yazmasına dikkat edin.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Alıntı Originally Posted by Son Osmanlı Yazıyı Oku

Köşe bina,

en basiti elektirik su faturaları ortak olur buda sızı sıkıntıya sokar

Sayfa 95/1312 İlkİlk ... 458593949596971051451955951095 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •