Sayfa 1159/1312 İlkİlk ... 15965910591109114911571158115911601161116912091259 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 9,265 - 9,272 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Evini satan borsadan hisse almaya koşuyormuş.

2. Zamanında dedik borsa varken betona para koyulmaz diye ama dinletemedik.

Şimdi alan yok satanı seveyim modunda takılıyor betoncular. Bakıyorum her ay fiyatı 1 milyon arttıran ama 6-8 aydır satılmayan evlerle dolu favori listem. Arttırın arttırın. Fiyatlar artınca kesin satılır o evler

ytd

3.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    bu hafize ve şimşek stokculuk işlerini bitirmeye and içmişler...

ikiside yurt dışı kökenli kişiler...

2. el aracı törpülediler biraz...

ordaki vergi sistemini burdaki evlere getirebilirler...

devletin paraya ihtiyacı var...

yemek parasına yıllık ev vergilerini görüyordur şimşek..
    yapacakları hiç bir şey yok. bu kadar da iddialı konuşuyorum . şimdi birilerinin eline sufleyi vermişler , hep bir ağızdan övüyorlar ama hikaye . araplardan çok apra gelmedi batıya şirin görünecekler akılları sıra. 6 ay sonra , eğer kovulmazlarsa 1 sene sonra yine yazalım .

4. https://www.sozcu.com.tr/2023/gundem...liyor-7757967/

Vatandaşa HİZMET...

Hakka İBADETTİR...

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
     Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Zamanında dedik borsa varken betona para koyulmaz diye ama dinletemedik.

Şimdi alan yok satanı seveyim modunda takılıyor betoncular. Bakıyorum her ay fiyatı 1 milyon arttıran ama 6-8 aydır satılmayan evlerle dolu favori listem. Arttırın arttırın. Fiyatlar artınca kesin satılır o evler

ytd
    2021 haziran ayında ev aldım.
    60.000 USD.
    Şu anda, satışta değil ama satmaya kalksam, en az 150.000 USD.
    Zarsız, zahmetsiz, stressiz.

Peki, ben, BİST'teki, 60.000 USD paramı niye, 70.000 USD yapamadım hala ?
    Sürekli, haberleri takip et, cumhurbaşkanlığı kararnamelerini takip et, seçimleri takip et, meclisi takip et, Dow jones endeksini takip et, maliye bakanını takip et, faizleri takip et.
    Sinir, stres, al, sat, küfür et, eşinle, dostunla stres nedeniyle kavga et.
    Senin hisse yürümezken, beş para etmez hisselerin yürümesini izle.
    Falan, filan, vs.

Seni dinlemeyenler, iyi ki dinlememiş.

6.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Yukarıda saçma sapan konuşmalar dönmüş. Neymiş komplocular bik bik bik...

Kurumsal firmalarda bunlara iş vermezler bik bik bik.

Bunca zamandır anlatmadım artık anlatacağım. Ayrıntısına pek girmeden anlatacağım. Biliyorum ki çoğu kişi de inanmayacak ama olsun...

Bundan 11 yıl önce vobda işlem yapıyorum gerçekten de özellikle o dönem çok başarılı işlemler yapıyordum. Nasıl olduysa Türkiye'nin en iyi holdinglerinin sahiplerinin birinin dikkatini çekmişim. Şöyle söyleyeyim bu holding patronunun hala bankası var o derece büyük bir patron.
    Sonra Bankanın aracı kurum müdürü beni telefonla arıyor sizinle görüşmemiz lazım diye.
    Neyse efendim Leventte dev binalarına çıktım CEO beni karşıladı.

Ben o zamana kadar free çalışıyorum. Aracı kurum genel müdürü bana "holdingimizin patronu X bey isminizi duymuş ve dikkatini çekmişsiniz, portföy yönetimi şirketimizde sizin de çalışmanızı istiyoruz. Siz de isterseniz masanız şurası dedi.

Ben kendisine "Sizden maaş istemiyorum ama Yönettiğim portföy getirisinin % XXX kadar olan kısmını bana vereceksiniz ve ofise istediğim zaman gelirim, kabul mü?" dedim.

Kendisi de bana "Bu şartlar olmaz portföy getiri yüzdesiyle çalışmıyoruz ama doygun bir maaş alacaksınız merak etmeyin" dedi.

Ben de kendisine "Bey efendi ben maaşla çalışırsam asla sizin holdingin patronu gibi olamam ben onun gibi olmak istiyorum maaşlı çalışan olmak istemiyorum" dedim ve teklifini reddettim.

Neyse tabi ailemden bin tane laf işittim öyle büyük bir holding patronu da olamadım orası ayrı bir konu ama özgür oldum.. Dünyanın her şehrinden işimi yapabiliyorum bu bana yeter...

Alın kurumsal firmanızı başınıza çalın.

------
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değidir.
    Hocam kurumsal bir firmada çalışmak herkesden iyi olmak yada en iyi iş budur demek değil. Çok farklı yerlerdeyiz
    Verdiğiniz örnek aslında benim demek istediklerime güzel bir örnek
    Sizin gibi değerli bir traderı şirketine katmak için, biri sizi buluyor, biri görüşmek istiyor, biri sizi görüştürüyor. Bu işlemler için zaman mekan ayarlanıyor. Herkes o zamanda başka işlerini bırakıyor. Sonunda da koca şanlı patron size büyük bir maaş veriyor, yer veriyor ama sizi ikna edemiyor sizi bulan, plan yapan, zaman ayıranlar sizi ikna edemiyorken, o kadar büyük işleri nasıl yapsın

Sent from my SM-S908E using Tapatalk

7. Kamuda açik kaynak kodlu yazılım kullanimi zorunlu hale geldi. Cumhurbaşanliği genelgesi yayinlandi.

Kamu kurumlari, askeri kurumlar, BİT ler, KİT ler, ve belediyeler zorunluluk olmadikça açik kaynak olmayan sistemleri ve yazilimlari bundan sonra kullanamayacaklar.

https://www.resmigazete.gov.tr/eskil...0230729-34.pdf

8.  Alıntı Originally Posted by izmut Yazıyı Oku
    2021 haziran ayında ev aldım.
    60.000 USD.
    Şu anda, satışta değil ama satmaya kalksam, en az 150.000 USD.
    Zarsız, zahmetsiz, stressiz.

Peki, ben, BİST'teki, 60.000 USD paramı niye, 70.000 USD yapamadım hala ?
    Sürekli, haberleri takip et, cumhurbaşkanlığı kararnamelerini takip et, seçimleri takip et, meclisi takip et, Dow jones endeksini takip et, maliye bakanını takip et, faizleri takip et.
    Sinir, stres, al, sat, küfür et, eşinle, dostunla stres nedeniyle kavga et.
    Senin hisse yürümezken, beş para etmez hisselerin yürümesini izle.
    Falan, filan, vs.

Seni dinlemeyenler, iyi ki dinlememiş.
    Evi sat bakalım 150bin veren çıkacak mı... Herkes hayali fiyatları koyup bu kadar eder diyor. Alan nerede?

Bist'te hangi kağıtlardasınız bilmiyorum. Bendeki kağıtlardan eregl hariç (onun da zamanı gelir elbet) hepsi yaldır yaldır gidiyorre. Bist'te nakit lazım oldu mu tek tıkla trink cash burada diyorlar.

Beklemek yok, vergi yok, emlakçı yok, kiracı dırdırı yok, kira sözleşmesi yok, mahkeme yok; cash var, temettü var, yüksek büyüme var

Bende ev de var oturmak için sadece. Yatırımlık ev hayatta almam

ytd

Sayfa 1159/1312 İlkİlk ... 15965910591109114911571158115911601161116912091259 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •