Sayfa 810/1312 İlkİlk ... 3107107608008088098108118128208609101310 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 6,473 - 6,480 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Ev fiyatlarının düşmesi için kiraların ciddi oranda düşmesi gerekiyor. Bu kira bedelleri ile, fiyatı düşen evi kapışacak çok yatırımcı var. Kiraların birdenbire düşmesi için de çok tatsız olaylar olması lazım (Deprem, yeni terörist saldırı dalgası vs).

Ülkeden göçen bir kişi ise yerine elli kişi girmeye başladı. Rusya, İran, Azerbeycan, Irak, İran ve daha başka bir sürü ülkenin zenginleri için bizim Ülkemiz hala cennet. Paralarını sorgusuz sualsiz sokabiliyorlar. Şu dönem adam gibi yönetilsek bu konjonktürden ülkece çok çok karlı çıkabilirdik. Sayısı hesap edilemeyen mülteci akını ayrı bir etken.

İmkanı olan makul yer bulunca alsın bence. 130-150 kira çarpanı hedef koyup, bunu denk getirenin para kaybedeceğini düşünmüyorum. Ev fiyatları düşer çıkar ama her dönem makul ev bulunur. Vakit ayırıp araştırmak lazım. En kötüsü evler yükseldi diye alımı erteleyip beklemek. Halbuki keşfedilmeyi bekleyen fırsat evler her gün piyasada mevcut. O evi keşfedebilmek için altyapıyı oluşturmak ve fırsat çıktığında onun bir fırsat olduğunu anlayabilmek çok önemli.
    'Piyasa analizi sadece kendi pozisyonunu empoze etmektir' Şant Manukyan

2. Sn. Realtor,

130-150 çarpanlı yer var da biz mi almadık

Alıntı Originally Posted by Realtor Yazıyı Oku
    Ev fiyatlarının düşmesi için kiraların ciddi oranda düşmesi gerekiyor. Bu kira bedelleri ile, fiyatı düşen evi kapışacak çok yatırımcı var. Kiraların birdenbire düşmesi için de çok tatsız olaylar olması lazım (Deprem, yeni terörist saldırı dalgası vs).

Ülkeden göçen bir kişi ise yerine elli kişi girmeye başladı. Rusya, İran, Azerbeycan, Irak, İran ve daha başka bir sürü ülkenin zenginleri için bizim Ülkemiz hala cennet. Paralarını sorgusuz sualsiz sokabiliyorlar. Şu dönem adam gibi yönetilsek bu konjonktürden ülkece çok çok karlı çıkabilirdik. Sayısı hesap edilemeyen mülteci akını ayrı bir etken.

İmkanı olan makul yer bulunca alsın bence. 130-150 kira çarpanı hedef koyup, bunu denk getirenin para kaybedeceğini düşünmüyorum. Ev fiyatları düşer çıkar ama her dönem makul ev bulunur. Vakit ayırıp araştırmak lazım. En kötüsü evler yükseldi diye alımı erteleyip beklemek. Halbuki keşfedilmeyi bekleyen fırsat evler her gün piyasada mevcut. O evi keşfedebilmek için altyapıyı oluşturmak ve fırsat çıktığında onun bir fırsat olduğunu anlayabilmek çok önemli.

3.  Alıntı Originally Posted by Realtor Yazıyı Oku
    Ev fiyatlarının düşmesi için kiraların ciddi oranda düşmesi gerekiyor. Bu kira bedelleri ile, fiyatı düşen evi kapışacak çok yatırımcı var. Kiraların birdenbire düşmesi için de çok tatsız olaylar olması lazım (Deprem, yeni terörist saldırı dalgası vs).
    hocam bir de mevduat faizleri enflasyon civarı olursa fiyatlar düşer diyen arkadaşlar var ki cidden şaşırıyorum.

iddialı konuşamam ama tüm dünyada mevduat faizlerinin enflasyon üstüne gitme ihtimali kısa vadede olası değil, sebebi de gayet basit tüm şirketler ucuz kredi bağımlısı zombiler.

ucuz kredi kesilince nasdaq şirketleri 70% değer kaybetti çalışanları topluca çıkarma dalgası başladı.

kredi faizleri enflasyon üstü rakamlara çıkarsa belki de şirketlerin yarısı iflas eder.

şu gün mevduat faizleri 30% e çıksın ertesi hafta sokakta dolaşamayız, zira reel işsizlik oranı 50% yi aşar.

4.  Alıntı Originally Posted by Realtor Yazıyı Oku

130 kira çarpanı 30 yıl öncesinde kaldı. Şimdi o çarpanı bulsam ben bile ev alırım Yok yok almam, kıllanırım, belki de canlı arkadaşımızın yaptığı gibi savcılığa suç duyurusunda bulunurum.
    Yazdıklarım kendi görüşümdür, Yatırım tavsiyesi değildir.

Ev fiyatları yada kiralar nasıl düşsün geçen hafta doğalgaz sayacı bozuldu. Yenisi için başvuruya gittik yeni abonelik başvuruları acayip kalabalıktı. Hiç abartmıyorum her 3 yeni aboneden biri ya zenci ya arap yada afgandı.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

6. 130-150 kira çarpanı hedef koyup, bunu denk getirenin para kaybedeceğini bende düşünmüyorum.O şartlarda
    bulsam ben de ev alırım
    Dost dediğin düştüğünde yanında olan değil,kalkman için el uzatandır.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
    Sitelerde oturanlar iyice ayvayı yiyecek.
    Güvenlik, havuz, spor salonu, temizlik görevlileri güzel AMA

Aidatlara yeni zam, yeni heyecan.
    Asgari ücret artışıyla beraber.
    Akrabalar, arkadaşlar serzenişte bulundu.

Benim aidat hala 30 TL.
    Tabi sabah gidip fırından ekmek alma yoruyor.

8.  Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku
    130 kira çarpanı 30 yıl öncesinde kaldı. Şimdi o çarpanı bulsam ben bile ev alırım Yok yok almam, kıllanırım, belki de canlı arkadaşımızın yaptığı gibi savcılığa suç duyurusunda bulunurum.
    Var arkadaşlar. Fakat o evler internetten arama ile bulunmuyor. Sahaya çıkıp araştıracaksınız. Network oluşturacaksınız. Aday ev zaten 200-250 çarpanlar civarı olacak, siz aldıktan sonra çarpanı 130-150 ye çekecek değişiklikleri yapacaksınız. Zahmetli gibi gözükebilir, fakat değil, sadece vakit ayırmak istiyor. Globalde buy-fix-rent tabir edilen bir uygulama bu. Daha yeni bir İranlı ile tanıştım. Aile gelmiş bu işi yapıyor. Bazı mülkleri al-sat yapıyor bazılarını kiraya veriyor. Hedef bir bölge seçmiş, sokak sokak uzmanlaşmış. Ben bu işi biliyorum sanırdım, benden iyi tanımış bölgeyi. Hatta Türk kiracı beğenmiyor, usd ile yabancılara veriyor aldığı evi. Evler de çok kıymetli evler değil, şehir merkezinde çürük çarık evler. Biz yapmasak yabancı kolay parayı gördü, yapıyor zaten.
    'Piyasa analizi sadece kendi pozisyonunu empoze etmektir' Şant Manukyan

Sayfa 810/1312 İlkİlk ... 3107107608008088098108118128208609101310 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •