Sayfa 449/1312 İlkİlk ... 349399439447448449450451459499549949 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 3,585 - 3,592 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Arkadaşlar , çok samimi olarak çağrımdır. Etrafınızdaki insanları da uyandırmanızı isterim. Gayrimenkul alırken komisyon vermeyiniz. 2 günde bulmak yerine 2 haftada bulalım ama direkt mal sahibinden alalım. Biz de satacağımız gayrimenkulü direkt - aracısız satalım. İnternet ortamı çok gelişti. Eskisi gibi değil. Dürüst çalışan komisyoncuya lafım yok lakin , çoğunluğu işi bilmiyor. Satacağı malın en basit bilgileri ni bile bilmiyor. Bir dosya tutmuyor. Kara düzen çalışıyor. Sonra çok üzülenler oluyor. Müge Anlıya bile son zamanlarda çok mağdur çıkıyor. Gazetelere haber oluyorlar. Para kolay kazanılmıyor.

Elbette herkes hür iradesiyle hareket eder ama nacizane tedbir önerimdir.

2.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Peki magaza dukkan alip onu magaza olarak yada bankalara kira verme olayi ne durumda?
    Çok bildiğim bir konu değil ancak, dükkanın ne gibi faaliyetler için uygun olduğu, dükkanın çevresinde kazanç sağlayabileceği nerler olduğu şartları değiştiriyor. Şahsen kör noktada kalmış, yanında okul varken, okul küçük çaplı bir eğitim dairesiyle değişmiş dükkanın yerine, üstünü krediyle tamamlayıp konuta geçtim. Aynı zamanda bölgeyi iyi tanımak gerektiğini düşünüyorum. Mesela fiyat ekspertizi istedik,eksper çevredeki fiyatlara göre fiyat belirledi.Oysa elden çıkardığım dükkan referans alınanlara göre iş yapması zor bir konumdaydı.Yani rayiçlerinin de sağlıklı belirlendiğini hiç sanmıyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Arkadaşlar , çok samimi olarak çağrımdır. Etrafınızdaki insanları da uyandırmanızı isterim. Gayrimenkul alırken komisyon vermeyiniz. 2 günde bulmak yerine 2 haftada bulalım ama direkt mal sahibinden alalım. Biz de satacağımız gayrimenkulü direkt - aracısız satalım. İnternet ortamı çok gelişti. Eskisi gibi değil. Dürüst çalışan komisyoncuya lafım yok lakin , çoğunluğu işi bilmiyor. Satacağı malın en basit bilgileri ni bile bilmiyor. Bir dosya tutmuyor. Kara düzen çalışıyor. Sonra çok üzülenler oluyor. Müge Anlıya bile son zamanlarda çok mağdur çıkıyor. Gazetelere haber oluyorlar. Para kolay kazanılmıyor.

Elbette herkes hür iradesiyle hareket eder ama nacizane tedbir önerimdir.
    Bahsettiğiniz durum,Ataşehir gibi bir yer için geçerli olabilir ancak halen,kendi başına internetten ilan veremeyen çok sayıda mülk sahibi var. Hatta okuma yazma sıkıntısı olanlara dahi rastladım. Gelişmiş insan profili az olan yerlerde mal mülk sahiplerinin de profilleri malesef bu seviyelerde.

4. Bu topik artık misyonunu tamamladı
    Şu amda ev almak imkansız
    Sadece zenginler alabilir

Konut sorunu dünyada ve ulkemizde
    Tek bir sekilde biter .
    Her tc vatandasinin sadace bir konut alma hakkı olacak 2. Konut alamaz diye bir yasa ve ayrıca yabanciya konut olayıda o sehirin veya ilcenin varolan meskenin sadece yuzde biri yabancilara satilabilinir.
    Ve sehirlerin etraflarinda bomboş araziler var daire alamayacak genclerimize devlet eliyle 500 er metrekare arazi vermek gerek kendi evini bir sekilde yap denecek arazinin kullanim hakki devletin olacak kira almayacak bu sekilde devlet kendi gelecek neslinin gelecegini karartmaz onlari gelecekte birer köle yapmaz ...hayatlarini bir kredi icin heba etmezler .

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,898
    Kira artış oranı, enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla belli oldu. TÜFE’nin on iki aylık ortalaması baz alınarak belirlenen kira artış oranı Mart ayı için yüzde 25,98 oldu.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by seer Yazıyı Oku
    Bu topik artık misyonunu tamamladı
    Şu amda ev almak imkansız
    Sadece zenginler alabilir
    ah! ah!
    nerede acaba konut fiyatlarının çökeceğini,
    betona yatıranların zırıl zırıl ağlayacağını iddia eden yatırımcılar.

2020 yılının mayıs aylarında 300 bin lira ile oturacağım konutu alabiliyordum 0,70 faiz ile
    hesabını bile yapmıştım.
    15 yıl vade aylık 3.050.-TL sabit ödemeli
    üstelik de ilk 1 yıl ödemesiz
    şimdi aynı konut milyona yaklaştı.
    1700 lira kira ödüyorum.
    bu yılın ağustosunda 2.600 olur diye düşünüyorum.
    şimdiden kira ile konut kredisi kafa kafaya geldi neredeyse.

bu treni de kaçırdım. yaşım geldi 50'ye
    bi daha böyle bir fırsat 10-15 yılda bile gelmez.
    artık öbür dünyada bi köşk falan, ona bakacaz el mecbur.
    akıl! akıl!!
    Gel kafama takıl!!!

8. 2020 de neden almamıştınız konut ?

Alıntı Originally Posted by cevdetpaşa Yazıyı Oku
    ah! ah!
    nerede acaba konut fiyatlarının çökeceğini,
    betona yatıranların zırıl zırıl ağlayacağını iddia eden yatırımcılar.

2020 yılının mayıs aylarında 300 bin lira ile oturacağım konutu alabiliyordum 0,70 faiz ile
    hesabını bile yapmıştım.
    15 yıl vade aylık 3.050.-TL sabit ödemeli
    üstelik de ilk 1 yıl ödemesiz
    şimdi aynı konut milyona yaklaştı.
    1700 lira kira ödüyorum.
    bu yılın ağustosunda 2.600 olur diye düşünüyorum.
    şimdiden kira ile konut kredisi kafa kafaya geldi neredeyse.

bu treni de kaçırdım. yaşım geldi 50'ye
    bi daha böyle bir fırsat 10-15 yılda bile gelmez.
    artık öbür dünyada bi köşk falan, ona bakacaz el mecbur.

Sayfa 449/1312 İlkİlk ... 349399439447448449450451459499549949 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •