Sayfa 142/1312 İlkİlk ... 42921321401411421431441521922426421142 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 1,129 - 1,136 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Ölü yatırım ..yanımdaki komşu 8 sene önce 140 bin TL ye aldı .şimdi 700 bine elini opene verir.8senede sürdüğü keyif çabası ..sn Adanalı yazligin şöyle bir artisida var.8 ay oturduğun yerden 4 ay yazlığa gidince ayrı bir zevk oluyor.nasil anlatayım mekan değişikliği 3 ay....yazlik komşular yazlık bakkal manav vs.hepsi. degisik bir varyasyon.
     Alıntı Originally Posted by adanalı Yazıyı Oku
    Yazlık almak ne kadar mantıklı peki arkadaşlar?Kirada olan bir evim var.Oturdugum evin mülkiyeti de bana ait.üniversite okuyacak 1 çocuğum var sadece.Altın hesabında 1 yazlık alacak para var.Mülk mülktür deyip almalı mı?Yoksa yazlık ölü yatırım mı?
    Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Benim de birkaç yıldır aklımda deniz kenarı bir yerden ev alma fikri var. Şimdilik arada bir gidip gelmek, ilerde tamamen yerleşmek istiyorum. Bekar olduğum için ve fiyatı daha uygun olsun diye 1+1 bakıyorum, fakat o kadar çok alternatif var ki kafam karışıyor sürekli erteliyorum.
    Önce yerine karar veremedim bir türlü, Ege tarafı öncelikli tercihim denize girme imkanı çok olan ve yaz kış yaşanabilecek Bodrum, Marmaris, Fethiye aklımdaki yerler. Fiyatların yüksek olmasından dolayı Bodrum da pek hoşuma giden içime sinen yer alamıyorum.
    Marmaris'de biraz daha uygun fakat evler çok eski oluyor. Fethiye nasıldır çok bilmiyorum fakat fiyatlar en uygun burada, Ölüdeniz'e defalarca gittim ama Fethiye'nin içini tam anlamıyla hiç gezmedim.
    Bunun yanında ikinci tercihim fiyatları daha uygun ve deniz sezonu daha uzun olan Antalya ve Alanya fakat yazın sıcağını ve denizini pek tercih etmiyorum.
    Bunun yanında tek bir yerden almak yerine daha ucuza hem Ege tarafından hem Antalya tarafından almak daha mı iyi olur, yoksa boşa masraf mı olur onu düşünüyorum.
    Para mevduat olarak duracağına ev olarak dursa bana ne kadar yararı veya zararı olur onu da kestiremiyorum tam olarak, sürekli ilanlara bakıp duruyorum şimdilik.

3.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Benim de birkaç yıldır aklımda deniz kenarı bir yerden ev alma fikri var. Şimdilik arada bir gidip gelmek, ilerde tamamen yerleşmek istiyorum. Bekar olduğum için ve fiyatı daha uygun olsun diye 1+1 bakıyorum, fakat o kadar çok alternatif var ki kafam karışıyor sürekli erteliyorum.
    Önce yerine karar veremedim bir türlü, Ege tarafı öncelikli tercihim denize girme imkanı çok olan ve yaz kış yaşanabilecek Bodrum, Marmaris, Fethiye aklımdaki yerler. Fiyatların yüksek olmasından dolayı Bodrum da pek hoşuma giden içime sinen yer alamıyorum.
    Marmaris'de biraz daha uygun fakat evler çok eski oluyor. Fethiye nasıldır çok bilmiyorum fakat fiyatlar en uygun burada, Ölüdeniz'e defalarca gittim ama Fethiye'nin içini tam anlamıyla hiç gezmedim.
    Bunun yanında ikinci tercihim fiyatları daha uygun ve deniz sezonu daha uzun olan Antalya ve Alanya fakat yazın sıcağını ve denizini pek tercih etmiyorum.
    Bunun yanında tek bir yerden almak yerine daha ucuza hem Ege tarafından hem Antalya tarafından almak daha mı iyi olur, yoksa boşa masraf mı olur onu düşünüyorum.
    Para mevduat olarak duracağına ev olarak dursa bana ne kadar yararı veya zararı olur onu da kestiremiyorum tam olarak, sürekli ilanlara bakıp duruyorum şimdilik.
    arsa alıp üzerine prefabrikimsi ev yapmak daha uygun sanırım ama uğraşmaya değer mi prosedürlerle vs sizce?

4.  Alıntı Originally Posted by makuladam Yazıyı Oku
    arsa alıp üzerine prefabrikimsi ev yapmak daha uygun sanırım ama uğraşmaya değer mi prosedürlerle vs sizce?
    Onu da düşündüm ama uygun fiyatlı arsalar denize oldukça uzak, dağ başı yerlerde daha iyi yerler de ev almakla aynı hesaba gelecek, bir de aynen o şekilde izin almak, yol, su, elektrik , kanalizasyon uğraşmak zor olacak.
    Hatta yelkenli veya karavan hayatı da düşündüm birinin masrafı çok diğeri bu yaştan sonra zor olur dedim. Böyle bir türlü karar veremeden ömür geçip gidiyor bakalım.

Alıntı Originally Posted by makuladam Yazıyı Oku
    Yapılaşma yasak ise prefabrik ev yapmak yasaktır ayrıca 5 dönümden büyük olması gerekıyor dıye biliyorum. 2 donum alayım ev yapayım dıye bir durum yok. Lakin Giresun’da gurbetçiler sis dağını villalarla doldurdu

6.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Benim de birkaç yıldır aklımda deniz kenarı bir yerden ev alma fikri var. Şimdilik arada bir gidip gelmek, ilerde tamamen yerleşmek istiyorum. Bekar olduğum için ve fiyatı daha uygun olsun diye 1+1 bakıyorum, fakat o kadar çok alternatif var ki kafam karışıyor sürekli erteliyorum.
    Satılık ilanlarından önce günlük veya sezonluk kiralık ev ilanlarına bakmalısınız.
    Bir yerden ev almadan önce orada kısa da olsa bir süre yaşamak gerek.
    İlanlarda her şey cennet gibi gösterilir. Ne az ötedeki sivrisinekli kurbağalı dereyi açıkça yazarlar, ne uzaktaki diskodan gece gelen gürültüyü, ne civardaki sahileri parselleyen mafyayı. Bunlar ancak orada yaşanarak öğrenilir.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

7. Muğla'daki "krediye uygun" satılık adanın fiyatı 225 milyon liraya çıktı!

'' Muğla'nın Marmaris ilçesi Gökova Körfezi'ndeki Karaca Adası, ABD'de yaşayan Türk iş insanı tarafından 7 yıldızlı otel yapılmak amacıyla 1980 yılında satın alındı. Cumhurbaşkanlığı konutu karşısında bulunan 316 bin metrekarelik ada, 1983 yılında birinci derece SİT alanı ilan edildi.

Adayı satın alan iş insanı, 41 yıl boyunca adanın vergilerini ödedi, ancak SİT alanı olması nedeniyle otel inşaatına başlayamadı. Yatırımdan vazgeçen iş insanı, adayı 2019 yılı Eylül ayında 210 milyon liradan internette satışa çıkardı. ''

https://t24.com.tr/haber/mugla-daki-...a-cikti,964260
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

8.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Satılık ilanlarından önce günlük veya sezonluk kiralık ev ilanlarına bakmalısınız.
    Bir yerden ev almadan önce orada kısa da olsa bir süre yaşamak gerek.
    İlanlarda her şey cennet gibi gösterilir. Ne az ötedeki sivrisinekli kurbağalı dereyi açıkça yazarlar, ne uzaktaki diskodan gece gelen gürültüyü, ne civardaki sahileri parselleyen mafyayı. Bunlar ancak orada yaşanarak öğrenilir.
    Doğru diyorsunuz, her sene birkaç kere ev almayı düşündüğüm yerlere gidip otellerde kalıyoruz ama etrafı doğru düzgün gezme şansı bile olmuyor. Otel yerine oralarda bir süre kalmadan bu iş olmayacak, gerçi onu yapmak benim için biraz zor, her bir yerde en az 1 ay kalmam gerekecek. Eylül ayında gidip tatil yapmayı hem de ilanlardan kafama yatanlara bakmayı düşünüyordum ama bu şekilde acele karar vermekte yanlış olacak. Bir yandan da ilk adımı atıp iyi kötü bir yer alayım beğenmezsem satar başka yer bakarım diyorum.
    Yer olarak kesin kararımı verebilsem gerisi daha kolay olacak aslında en büyük sorun orada şimdilik.

Sayfa 142/1312 İlkİlk ... 42921321401411421431441521922426421142 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •