Sayfa 158/1312 İlkİlk ... 581081481561571581591601682082586581158 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 1,257 - 1,264 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Şu an tehlike altında değil mi yani egemenliğimiz? Ha tamam o zaman, oyuna devam

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Şişli-İstanbul
    Gönderi
    1,653
    tehlike altında değildir, tehlike altında olsa duramazsın

3.  Alıntı Originally Posted by ajfa Yazıyı Oku
    ülke baştan aşağı bitik durumda olduğu için artık krizlere müdahalelerde acziyet iyice ortaya çıkıyor. (kafaya çay atmaya devam)

büyük istanbul depremi'ne çok fazla bir süre kalmadı. maazallah o gün geldiğinde dış müdahaleye çok açık hale geliriz. egemenliğimiz bile tehlike altına girebilir. milyonlarca afgan suriyeli yağmacı ile işler çok zor. herkes bir kriz senaryosu oluşturup bireysel silahlanma bile düşünmeli.
    Aman hocam kimse duymasın bu sözlerinizi.
    Kriz senaryolarına karşı bireysel önlemler aldığımız zaman bazı cahiller dalga geçip gülüyorlar.

Herhangi bir olay gerçekleştiğinde ortada sap gibi kalıp salya sümük ağlayacak vasıfsız tipler, burada sizin alacağınız önlemleri makaraya sarmaya kalkarlar.

Ben burada aylar önce bir hata edip "her türlü sıra dışı senaryoya hazırlıklıyım, evimde telsiz bile var" dedim,
    çoluk çocuğun ağzına sakız oldu bizim telsiz muhabbeti.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    4,514
     Alıntı Originally Posted by Birinsan Yazıyı Oku
    https://firms2.modaps.eosdis.nasa.go...;@23.7,38.9,7z

https://tr.euronews.com/2021/08/01/i...ucadele-ediyor

İtalya'nın güney bölgeleri orman yangınlarıyla mücadele ediyor
    euronews • Son güncelleme: 01/08/2021

https://www.ntv.com.tr/galeri/dunya/...OEadSfL4I6I5SQ

Avustralya'daki yangınlar 240 gün sonra söndü
    Avustralya'nın Yeni Güney Galler eyaletinde kontrol edilemeyen yangınlar tam 240 gün sonra söndü. Yangında 28 insan ölürken bir milyardan fazla canlı yok oldu. 3 binden fazla ev de hasar gördü.
    Bu bilgileri hemen Reyizin Promterine yazmalılar..Meydanlarda çay ile beraber sallar..!!
    Beceriksizliklerine çok güzel kılıf olur...!!..

5. Amerika'yı örnek vermek neyin kafası? Adamlar yangın olmadığı zamanlarda bile ormanları üzerinde 30 dakikada bir gözlem uçuşu yapıyorlar. California'da olan yangınlara modifiye edilmiş onlarca Boeing 737 uçakları ile müdahale ettiler. Kesin sayıyı bulamadım ama ellerindeki yangın uçağı filosu 1000 üzerinde sanırım. Bir de direk asker sahaya inmiş, bu durumu bir savaş olarak değerlendirerek uzun vadeli planlar yapılmış.

https://graphics.reuters.com/CALIFOR...T/bdwpkzmyyvm/

Alıntı Originally Posted by abctrader Yazıyı Oku
    Kira isine yatirim mantigiyla bakan kimsenin rasyonel aklindan suphe ederim. Insanla ugrasmak ayri dert, evin eskimesiyle ugrasmak ayri bir dert, vergiler ayri bir dert.. Hesaplarsaniz yilin sonunda nerde bu kurbagalar dersiniz... Ha ben vergi mergi takmam, kiracininda kafasini kirarim, yaninada guzel bir iki avukat tanimak isterim diorsaniz tam aradiginiz yatirim tarzidir..

Kesinlikle Yatirim Tavsiyesi Degildir..
    Sizin pasif getiri için düşündüğünüz nedir? Türkiye'de düzenli ve iyi oranlı temettü veren firma mı var ki gidelim ona yatırım yapalım? Yok. Bana öyle bir yatırım aracı söyleyin ki bana düzenli pasif gelir sağlasın ve her bulduğum parayı ona gömebileyim. Eurobond demeyin onun da vergisi şunu bunu var. Uğraşmaya değmez belli bir meblağdan sonra.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

7.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    Sizin pasif getiri için düşündüğünüz nedir? Türkiye'de düzenli ve iyi oranlı temettü veren firma mı var ki gidelim ona yatırım yapalım? Yok. Bana öyle bir yatırım aracı söyleyin ki bana düzenli pasif gelir sağlasın ve her bulduğum parayı ona gömebileyim. Eurobond demeyin onun da vergisi şunu bunu var. Uğraşmaya değmez belli bir meblağdan sonra.
    Bist için:

1 numaralı seçimlerim: eregl, isdmr güzel gibi.
    2 numaraya da toaso, froto, arclk koyarım.

Biste büyük paralar bağlamam. (büyükten kastım eve alacak kadar büyük. kendi kendine büyürse ellemem ama)

Yurtdışında da bu minvalde düzenli temettü veren hisseler var. Hem getirisi döviz oluyor hem bir takım başka risklere karşı koruyor. Asıl büyük parçayı buraya yığmayı düşünüyorum.

sorduğunuz için söyledim yoksa yatırım tavsiyesi vermek gibi bir amacım yok.

Kendim aynen böyle yapıyorum.

ytd.
    Son düzenleme : Patrick Bateman; 03-08-2021 saat: 15:14.

8. Yerine göre eurobond da çok iyi bir yatırım olabiliyor. Takip etmek lazım fiyatları sürekli.

Ben bir gözüm orada olmadığı için pişmanım bu zamana kadar.

Sayfa 158/1312 İlkİlk ... 581081481561571581591601682082586581158 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •