Sayfa 976/1312 İlkİlk ... 47687692696697497597697797898610261076 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 7,801 - 7,808 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Gecmisi birak cevremde bir suru 40li yaslarinda emekli olan oldu secim rusveti eyt nedeniyle.

2. Artık bizim nesil yeni EYT'liler. 2008 öncesi, 99 sonrası sigortalıyım. 60 yaş gösteriyor emeklilik. Bizi emekli edecek partiyi iktidara taşırız

A kuşağı ile Z kuşağı ödesin faturamızı.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    20,080
    Blog Entries
    12

4. Çeşme-Kuşadası-Bodrum-Marmaris...
    Mahşerin 4 atlısının sanki reklama ihtiyacı varmış gibi..
    Ne boş yorumlar var. Türkiye'nin ilk ve en köklü turizm şehri Kuşadası'nın 2000 yılından bu yana nüfus artış hızı İstanbul'dan bile 2 kat daha fazla. Yani İstanbul'a olan göçün 2 katından fazla.
    Hal böyleyken Kuşadası Çeşme vb yerlerini övünce reklamını mı yapmış oluyoruz...
    İyi, altını da seviyor ve her ortamda savunuyorum ben, O zaman dünyadaki koskoca altın piyasasını mı hareket etmesine neden oluyorum bu mantıkla...
    Şu forumun emlak topicinde online okuyan sayısı hepi topu 3-4 kişi, koskoca emlak piyasasını katre kadar etkilemiyor.
    Bazen emlak fiyatları çökecek diye bir tarafını yırtanları görünce bu forumu etkileyerek emlak piyasasını düşürmeye çalışanları görünce inceden inceye tebessüm ediyorum..

Neyse burada hepimiz aldığımız pozisyonları çoğunlukla egosal olarak paylaşıyoruz. Ama 3. sınıf hisse senedi paylaşımı yapsak o zaman kötü niyetler ararım.

Sn djos'a sonuna kadar hak veriyorum o nasıl ki -İstanbula gelmeyin başka yer mi yok? diyorsa ben de Ege sahillerine gelmeyin başka yer mi yok diyesim geliyor...

Kedi uzanamadığı ete..

Anlayana...

-----------
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir.
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

5.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Artık bizim nesil yeni EYT'liler. 2008 öncesi, 99 sonrası sigortalıyım. 60 yaş gösteriyor emeklilik. Bizi emekli edecek partiyi iktidara taşırız

A kuşağı ile Z kuşağı ödesin faturamızı.
    Ne EYT si hayatım boyunca emekli olamıyorum ben. Devlet benim gibi traderlerı teknik anlamda işsiz gördüğünden dolayı bir de her ay 300 TL GSS primi yatırmak zorundayım.

Bırak emekli maaşı almayı, bir de her ay GSS primi ödemek zorunda olmanın ne kadar traji-komik olduğunu bilemezsin
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

6. Komik olan ne biliyor musun dün akşam bu fiskos haberi ilk paylaşan akp li trol bir twitter hesabı ama altındaki yorumlarla bunun ne kadar iyi bir şeymiş gibi yorum yapanların muhalif yorumcuların olması.

Ülkece muhalefetiyle de akp lisi de komünist meraklısı olduk. Her konuda birbirini yiyen siyasi fanatikler komünizm politikalar konusunda hemfikirler..

Ne mi olur böyle bir şey olursa Kiralık evler hepten karaborsa olur. Venezuela'da kısa süre denendi sonu çok kötü oldu...

Bir Allah'ın kulu da sorunun yanlış ekonomi politikaları olduğunu söylemez mi...
    Neyse su akar yatağını bulur. Kiralara %25 sınırı olduğunda burada ev sahipleri evini kiralamaz, ev fiyatları çok yükselir, olan yine kiracılara olur dedim ve son yaşananlar beni yanıltmadı.

Bir de cımbızla modern bir batı ülkesi seçmezler mi... Hollanda'da yüksek enflasyon mu var? Orada sadece arz inanılmaz düşük bu konuda yanlış da olsa sınırlı bir süre bunu yapmak zorunda hissettiler ki bence bu çok yanlış bir politika ama WEF başkanı Klaus Schwab'a selam çakmak için bunu yaptılar.

Bizde 2 yıl önce 2000 TL kira ile 30 kilo et alınabiliyorken şuan 10 kilo bile et alamazsınız

Neyse böyle bir şeye kimse cesaret edemez diyemiyorum ama denenirse sonu fecaat...

----------
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir
    Son düzenleme : vivatrader; 27-03-2023 saat: 16:42.

Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Komik olan ne biliyor musun dün akşam bu fiskos haberi ilk paylaşan akp li bir twitter hesabı ama altındaki yorumlarla bunun ne kadar iyi bir şeymiş gibi yorum yapanların muhalif yorumcuların olması.

Ülkece muhalefetiyle de akp lisi de komünist meraklısı olduk. Her konuda birbirini yiyen siyasi fanatikler komünizm politikalar konusunda hemfikirler..

Ne mi olur böyle bir şey olursa Kiralık evler hepten karaborsa olur. Venezuela'da kısa süre denendi sonu çok kötü oldu...

Bir Allah'ın kulu da sorunun yanlış ekonomi politikaları olduğunu söylemez mi...
    Neyse su akar yatağını bulur. Kiralara %25 sınırı olduğunda burada ev sahipleri evini kiralamaz, ev fiyatları çok yükselir, olan yine kiracılara olur dedim ve son yaşananlar beni yanıltmadı.

Bir de cımbızla modern bir batı ülkesi seçmezler mi... Hollanda'da yüksek enflasyon mu var? Orada sadece arz inanılmaz düşük bu konuda yanlış da olsa sınırlı bir süre bunu yapmak zorunda hissettiler ki bence bu çok yanlış bir politika ama WEF başkanı Klaus Schwab'a selam çakmak için bunu yaptılar.

Bizde 2 yıl önce 2000 TL kira ile 30 kilo et alınabiliyorken şuan 10 kilo bile et alamazsınız

Neyse böyle bir şeye kimse cesaret edemez diyemiyorum ama denenirse sonu fecaat...

----------
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir
    bende gördüm ve sizin gibi olmaz da diyemiyorum bende. Seçim öncesi alınmış popülist bir hamle olur olursa. TİP başkanı Erkan Baş'da biz iktidar olursak evleri alıp kiracılara vereceğiz demişti.
    Serbest piyasa ile örtüşmeyen kararlardan biri olur. Kim neye göre ve nasıl belirleyecekmiş evin kirası ne kadar olacak diye? Bir sürü soru işareti var. Devletin kira konusunda yapabileceği tek şey kira gelirlerinin takip edilip vergisinin alınması olur. Onun dışında evin ne kadara kiraya verildiği tamamen piyasa tarafından belirlenen bir durumdur. Piyasası olmayan bir yerde siz evinizi istediğiniz kadar piyasa üstünden kiraya vermeye çalışın veremezsiniz.
    konuyla alakasız ama emeklilikte taban aylığının sürekli seyanen zamlarla arttırılması da mantık dışıdır. Bu kafayla gidilirse herkesin maaşı asgari ücrete, her emeklinin ücreti de taban aylığa yakınsar. Bunun sonucu da ülkeden beyin göçü olur. Çok araştırmaya gerek yok, eski sovyetler birliğine bakın. O sistem iyi çalışıyor olsaydı zamanında yüzbinlerce beyin göçü vermezdi ve sistem halen ayakta olurdu. En iyi sistem olmasa da hukukun üstün olduğu, güçler ayrılığının iyi çalıştığı demokrasiler ve onlar da devam eden kapitalist sistemden iyisini insanoğlu henüz oluşturamadı maalesef. Keşke daha iyi sistemler olsa ama dozunda bir sosyal devlet ve iyi işleyen kapilatizm eldeki en iyi seçenek gibi.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

8. Kira artışına 'bölgesel limit gelecek' iddiası

Kira fiyatlarında yükseliş sürerken, AK Parti kaynakları, kira artışına 'bölgesel limit' geleceğini belirtti. "Hollanda bunu yaptı. Türkiye’de benzer bir uygulama tartışılıyor†denildi. Kira artışına ilişkin hükümetin 'formül arayışında' olduğu ileri sürüldü. Türkiye gazetesine konuşan AK Parti kaynakları, 'Hollanda modeline' benzer bir uygulamanın gündemde olduğunu belirtti. AK Parti kaynakları, “Türkiye’nin tamamı için değil bu. Örneğin daha çok İstanbul gündemde ve İstanbul’un belli bölgelerinde bu yüksek artışlar söz konusu. Bu bölgeler belirlenebilir ve buna göre oransal sınırlamalar getirilir. Hollanda bunu yaptı. Türkiye’de benzer bir uygulama tartışılıyor†diye konuştu.

Haberde, şu ifadelere yer verildi: Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile AK Parti’nin ekonomi kurmaylarının başlattığı çalışmalarda gündeme gelen çözüm önerilerinden biri geçtiğimiz günlerde Hollanda’da uygulamaya giren yöntem. Hollanda, yüksek kira artışlarının önüne geçmek için kira bedellerine sınırlama getirme kararı aldı. Buna göre, ev sahipleri, evlerini hükümetin belirlediği değerin üzerinde fahiş fiyatlara kiraya veremeyecek. Türkiye’de de buna benzer bir yöntem tartışılıyor. Ancak Hollanda’dan farklı olarak kira artışlarına getirilecek limitler bölgesel olacak. Bu kapsamda, Türkiye’de başta büyükşehirler olmak üzere belli bölgelerdeki kira artışlarına bir sınırlama getirilebileceği belirtiliyor."

Türkiye gazetesinden Yücel Kayaoğlu'nun haberine göre 'AK Parti kurmayları', “Türkiye’de iş çığırından çıkmış durumda. Normalde Borçlar Kanununa göre 5 yıla kadar olan kira artışları TÜFE’ye göre yapılıyor. Bunun üzerine çıkamıyorsun. Ancak 5 yıldan sonra ev sahipleri isterse ‘Kiram düşük’ diyerek yeni bir kira tespiti yapabiliyor. Bunun için dava açabiliyor. Ev sahipleri 5 yıldan sonra rayiç bedel üzerinden yeni bir artış isteyebiliyor. Ama bugün ev sahipleri 2 yıl geçtikten sonra kiracısına zorlayıcı artış yapmak istiyor. Vatandaş mağdur ediliyor. Bu mağduriyetlerin giderilmesi yönünde de bir adım atılacak sanırım†dedi.

Gündeme gelen bir başka öneri ise belediyeler ve TOKİ aracılığıyla artan fiyatlara çözüm olarak ‘sadece kiralama amacıyla’ konut üretilmesi. Haberde bu formüle ilişkin "Bu alanda konut üretecek inşaat şirketlerine bazı destekler verilmesi, mülk sahiplerinin mağdur olmaması için de kira gelirlerinden alınan vergilerde indirime gidilmesi gibi öneriler tartışılıyor. Hükûmet bu formülleri devreye alarak, konut arzının karşılanmasını ve kira artışlarının dizginlenmesini hedefliyor" denildi.

'HOLLANDA MODELİ' NEDİR?
    Hollanda hükümeti, konut sıkıntısı nedeniyle hızla artan ev kiralarına karşı orta gelir gruplarını korumak için serbest piyasadaki kiralık ev fiyatlarına müdahale edecek. Ev sahipleri, evlerini hükümetin belirlediği değerin üzerinde fahiş fiyatlara kiraya veremeyecek. Toplu Konut ve Mekansal Planlama Bakanı Hugo de Jonge'un yaptığı açıklamaya göre, yeni düzenleme ile aylık 1250 euroya kadar kiralar, "arz-talep oyunundan" korunacak.

Yeni plana göre, kirası 763 euroya kadar olan ve belediyeler tarafından alt gelir gruplarına kiralanan sosyal konutlar gibi, serbest piyasadaki evler için de puanlama sistemi getirilecek.
    Evlerin büyüklüğü, oda sayısı gibi belirli özelliklere göre puanlama yapılacak ve sosyal konutlar haricinde serbest piyasada kiralanan evler için en puanına göre en fazla 1000 ile 1250 euro arasında bir kira bedeli saptanacak. Bakan de Jonge'a göre, bu sistemler kiralık mülklerin yaklaşık yüzde 90'ı korunacak ve ev sahiplerinin artık kendi istediği doğrultuda kira miktarını belirlemesine izin verilmeyecek. (HABER MERKEZİ)

https://www.gazeteduvar.com.tr/kira-...-haber-1566063

yahu bu akp'yi çok kominist gösteriyorlar...seçimden önce neden yapmadılar ki..

Bakırköy Belediyesi önünde eylem

Toplu iş sözleşmesi talebiyle greve çıkan ve grev sonrası işten çıkarıldıklarını öne süren işçiler Bakırköy Belediyesi önünde eylem yaptı
    Bakırköy Belediyesi önünde eylem
    2021 yılında toplu iş sözleşmesi talebiyle greve çıkan Bakırköy Belediyesi işçileri sözleşmenin imzalanmasıyla işbaşı yaptı. Sonlanan grevin ardından işçilerden bazıları işten çıkarıldı.

İşini son verilen işçilerin işe dönüş için başlattıkları hukuki süreç devam ederken bugün 10 kişilik grup belediye önünde toplanarak hem protesto hem de basın açıklaması yaptı.

Grup adına basın açıklamasını Yılmaz Şutanrıkulu okudu.

https://www.milliyet.com.tr/gundem/b...-eylem-6923298

nedense hep chp'li belediyelerde böyle hak aramalar oluyor...

Sayfa 976/1312 İlkİlk ... 47687692696697497597697797898610261076 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •