Sayfa 815/1312 İlkİlk ... 315715765805813814815816817825865915 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 6,513 - 6,520 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by Canmert Yazıyı Oku
    Merhaba bir konuda yardımınıza ihtiyacım var
    Kendim kiradayım ve benim de dairem var bir kiracım var
    Ev sahibim beni çıkarıyor,ben de kiracıma 2 ay önce noterden 10 yılı doldurduğu için tahliye ihtarnamesi gönderdim.Kiracım 12 yıllık kiracım.
    Şimdi bu durumda ben ne zaman dava açabilirim?
    Kontratın yapıldığı ay Ağustos ayı ve 12 yıl oldu.
    Dava açmak için Ağustostan 1 ay öncesini beklemek zorunda mıyım?
    Teşekkürler şimdiden
    Hemen bir avukatla anlaşın ve vekalet verin. Avukat zaten dava öncesi kiracınızla irtibat kurup şunu söyler (siz bunu talep edin,çıkmaz ise dava açalım deyin): 'dava açılacak ve 100 % kaybedeceksiniz, hem dava masrafı hem avukatlık ücretinin de faizi ile ödeyeceksin. Son ihtarımızdır' diye bilgi verdiğinde hemen çıkma ihtimali çok yüksek. Çünkü ciddiyeti görecek. Çoğu insan ev sahiplerine sallar genelde ama kiracılardan da çok anlayışsız tipler var maalesef.
    'Piyasa analizi sadece kendi pozisyonunu empoze etmektir' Şant Manukyan

2. Ben de apartmanlarda güvenlik işine sinir oluyorum. Bir ara site toplantısında bahçe duvarına jiletli tel çekme önerisi vardı. Yaw arkadaş nedir bu korku anlamıyorum. Neyi koruyorsunuz, merkez bankası mı, sabancı center mi burası, kıçı kırık bir apartman. Dışarısı bu kadar tehlikeliyse sokağa da trafiğe de çıkmayın.

Bir Alman arkadaşın da dikkatini çekmiş, binalara neden hep güvenlik koyuyorsunuz diye sordu bana. Kendini özel hissetme çabası herhalde dedim.
    Yazdıklarım kendi görüşümdür, Yatırım tavsiyesi değildir.

3. Bizim sitede, tek kapıcı var. 250 tl ödüyoruz. gunde 2 defa coplerı alıyor, sabahları ekmek/gevrek v.s. alıyor. Peyzajları duzenlıyor. Otoparkımız da var. Bence makul.

Havuz ve spor salonu oldugunda da, 1.000 TL civarında olması makul. Sosyal imkanları kullanmıyorsanız o zaman fazla gelebilir.

Alman arkadaşa demedin mi burada yakalanan hirsizlar aynı gün serbest bırakılıyor diye
     Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku
    Ben de apartmanlarda güvenlik işine sinir oluyorum. Bir ara site toplantısında bahçe duvarına jiletli tel çekme önerisi vardı. Yaw arkadaş nedir bu korku anlamıyorum. Neyi koruyorsunuz, merkez bankası mı, sabancı center mi burası, kıçı kırık bir apartman. Dışarısı bu kadar tehlikeliyse sokağa da trafiğe de çıkmayın.

Bir Alman arkadaşın da dikkatini çekmiş, binalara neden hep güvenlik koyuyorsunuz diye sordu bana. Kendini özel hissetme çabası herhalde dedim.
    M2101K6G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by cafer76 Yazıyı Oku
    Alman arkadaşa demedin mi burada yakalanan hirsizlar aynı gün serbest bırakılıyor diye

M2101K6G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Nasıl bir mantık kurduğunuzu anlamadım. Site görevlisi hırsızı vursun mu istiyorsunuz? Sonuçta, hırsızı yakaladığında yine polise teslim etmeyecek mi?
    Yazdıklarım kendi görüşümdür, Yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by Realtor Yazıyı Oku
    Hemen bir avukatla anlaşın ve vekalet verin. Avukat zaten dava öncesi kiracınızla irtibat kurup şunu söyler (siz bunu talep edin,çıkmaz ise dava açalım deyin): 'dava açılacak ve 100 % kaybedeceksiniz, hem dava masrafı hem avukatlık ücretinin de faizi ile ödeyeceksin. Son ihtarımızdır' diye bilgi verdiğinde hemen çıkma ihtimali çok yüksek. Çünkü ciddiyeti görecek. Çoğu insan ev sahiplerine sallar genelde ama kiracılardan da çok anlayışsız tipler var maalesef.
    Teşekkür ederim
    Ama ağustos kontrat ayı olduğu için maalesef birkaç daha bekleyip bu yolu deneyebiliriz

7. Site aidatlarinda donen dalavereler

https://m.patronlardunyasi.com/haber...-yapsin/272688

8. Güvenliğe börek ikram edip motosiklet çaldılar.

https://www.basakgazetesi.com/haber/...98654.html?m=1
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Sayfa 815/1312 İlkİlk ... 315715765805813814815816817825865915 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •