Sayfa 91/1312 İlkİlk ... 418189909192931011411915911091 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 721 - 728 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by 1event Yazıyı Oku
    öncelikle kişi kendisinin ne istediğini bilmesi lazım. Sakin bir yer arayıp üzerine marketler nalburlar cafeler olsun demek biraz garip.
    Demek istediğim biraz da o aslında.
    Şehirde oturan adam, sakin bir yere kaçmak ister, ama oranın artılarını ve eksilerini bilmez.
    Küçük yerde yaşayan insan da, büyük şehrin farkını bilmez.
    İnsan bir yere gidip yaşayınca anlıyor oranın artılarını, eksilerini, neden ucuz veya neden pahalı olduğunu.

Olay sadece hastane pastane meselesi de değil.
    Ucuzu ucuz, pahalıyı pahalı yapan birçok şey var.

Misal bir ara istanbul Levazım mahallesinde Korukent sitesinde bir firmada çalışmıştım.
    Binaları eski, her türlü sosyal imkana ters kalan, abuk subuk bir yer. Ama ev fiyatları uçuk.
    Neden öyle olduğunu zamanla anladım.
    İtin kopuğun uğramayacağı kadar izole bir yer. İstanbulun göbeği olduğu halde, orada oturanlar hariç kimsenin yolunun düşmeyeceği bir yer. Güvenliği olmadığı halde kendinizi ve arabanızı çok güvende hissediyorsunuz.
    İnsanları çok kaliteli. Dar yolda karşılaştığınız zaman biribirimize yol vermekten geçemiyorduk.
    Başka semtlerde (veya şehirlerde) ise "hayır ben geçeceğim" diye insanlar silahla biribirini vuruyor.

Uzun lafın kısası, pahalının bir niteliği var ki pahalı.

Oraya 3 milyon vermek yerine, anadoluda bir şehirdeki bir siteden, veya istanbulun kıyısından köşesinden 300 bine de daire alabilirsiniz, ama birçok şey farklı olur.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

2.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Demek istediğim biraz da o aslında.
    Şehirde oturan adam, sakin bir yere kaçmak ister, ama oranın artılarını ve eksilerini bilmez.
    Küçük yerde yaşayan insan da, büyük şehrin farkını bilmez.
    İnsan bir yere gidip yaşayınca anlıyor oranın artılarını, eksilerini, neden ucuz veya neden pahalı olduğunu.

Olay sadece hastane pastane meselesi de değil.
    Ucuzu ucuz, pahalıyı pahalı yapan birçok şey var.

Misal bir ara istanbul Levazım mahallesinde Korukent sitesinde bir firmada çalışmıştım.
    Binaları eski, her türlü sosyal imkana ters kalan, abuk subuk bir yer. Ama ev fiyatları uçuk.
    Neden öyle olduğunu zamanla anladım.
    İtin kopuğun uğramayacağı kadar izole bir yer. İstanbulun göbeği olduğu halde, orada oturanlar hariç kimsenin yolunun düşmeyeceği bir yer. Güvenliği olmadığı halde kendinizi ve arabanızı çok güvende hissediyorsunuz.
    İnsanları çok kaliteli. Dar yolda karşılaştığınız zaman biribirimize yol vermekten geçemiyorduk.
    Başka semtlerde (veya şehirlerde) ise "hayır ben geçeceğim" diye insanlar silahla biribirini vuruyor.

Uzun lafın kısası, pahalının bir niteliği var ki pahalı.

Oraya 3 milyon vermek yerine, anadoluda bir şehirdeki bir siteden, veya istanbulun kıyısından köşesinden 300 bine de daire alabilirsiniz, ama birçok şey farklı olur.
    muhitin önemini vurgulamışsınız evet bu da ev fiyatlarına artı değer olarak dönüyor.

kazanın doğurduğuna inanıyorsunda.... ... dönecek bu iş. çokta uzak gelecekte değil.

kaldıki kazan doğurmamıştırda
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

4. Enteresan zamanlardayiz.

Geçen seneye kadar 500-600 bin TL ye satılık, 2.000-2.500 TL ye aylarca kiralık olarak bekleyen daireler.. bugün 1 milyon TL.ye satılık 3.500-4. 000 TL kiralık olarak bir kaç gün içerisinde el değiştirebiliyor.

5.  Alıntı Originally Posted by cakozgur Yazıyı Oku
    Enteresan zamanlardayiz.

Geçen seneye kadar 500-600 bin TL ye satılık, 2.000-2.500 TL ye aylarca kiralık olarak bekleyen daireler.. bugün 1 milyon TL.ye satılık 3.500-4. 000 TL kiralık olarak bir kaç gün içerisinde el değiştirebiliyor.
    Hareketlilik azaldı, kiralık daire bulmak zorlaştı, fiyatlar da arttı tabi.

F5121 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    kazanın doğurduğuna inanıyorsunda.... ... dönecek bu iş. çokta uzak gelecekte değil.

kaldıki kazan doğurmamıştırda
    Benim almayacağım herhangi bir şeyin (mesela otomobillerin) ucuzlayacağı yönünde bir iddiam olmaz.
    Çünkü ilgilenmiyorum. Ucuzlasa bana ne, pahalansa bana ne..

Kazanın ölmesi, "kazan ölse de ucuza alsak" diye uman kişilerin beklentisi.

Bir sürü kişi, kazan ucuzlasa da alsak diye bekliyorken, kazan ucuzlamaz.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.

7. "iddiam" kelimesini "beklentim" olarak düzelteyim.
    çok geç fark ettim, gönderiyi değiştir seçeneği kaybolmuş.

8. konut satışları ocak-mart döneminde %22,9 azaldı - tüik

Sayfa 91/1312 İlkİlk ... 418189909192931011411915911091 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •