Sayfa 373/1312 İlkİlk ... 273323363371372373374375383423473873 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 2,977 - 2,984 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by Canmert Yazıyı Oku
    Merhabalar ben şu anda bir daire satma aşamasındayım.Yüzde 60-70 temettü hissesi,kalanı büyüme hissesi almak için.
    Şu an için uygun mudur.3 ay öncesine göre yüzde 30 daha AZ hisse alabiliyorum bugün satsam.
    Herkes yorum yazarsa sevinirim.Sorumluluk benim.
    Benim ailemde satışta daireleri olan kişi, hepsini satıştan çekti.
    Sebep evlerin fiyatlanamaması.
    Bir günkü fiyat ertesi gün kurtarmıyor.
    Birkaç gün önceki fiyattan bugün vermeye kalksanız, elinize geçen parayla kendi almak istediğiniz şeyi alamıyorsunuz.(çünkü alacağınız her şey güncel kurdan fiyatlanıyor)
    Yok eğer siz de evi güncel kurdan fiyatlarsanız, bu sefer de alıcı düşünüp karar verene kadar siz fiyat arttırmış oluyorsunuz. Üç gün önceki fiyata şartlanan alıcı o fiyattan almak istiyor.
    İyi de kardeşim, TL 3 günde değil 3 satte bile değer kaybediyor artık.
    Alıcıya kredi çıkıp da tapuya gidene kadar zaten birkaç gün daha geçip para % 20-30 değer kaybedecek.
    Dövizle satmaya kalksan ya biri şikayet eder, ya da "betonunu dövizle bir tutuyor" gibi saçma sapan bıdı bıdı edilir. La istersem papua yeni gine parasıyla fiyatlarım, sana ne.

Velhasıl, her şeyin bokunun çıktığı bir dönemdeyiz. Ne bir şey alırım, ne bir şey satarım.
    Fırtına durulana kadar tekne limanda bağlı kalsın.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

2. e hani Turkiyede hersey bedavaya satiliyordu yabancilara?

Herseyin fiyati dolara endeksliyse nasil oluyorda yabanci bedavaya gidiyor?

Ulan bi lafiniz da dogru olsun be ekonomist bozuntulari

3. Orta ve orta üst segment ev fiyatlarını her zaman dolar olarak fiyatlar ve o şekilde anlaşır, TL konuşanına pek denk gelmedim.

4.  Alıntı Originally Posted by efet Yazıyı Oku
    Orta ve orta üst segment ev fiyatlarını her zaman dolar olarak fiyatlar ve o şekilde anlaşır, TL konuşanına pek denk gelmedim.
    BU dedigin dolar 30 TL olsada gecerli olacakmi?

Eger gecerli olacaksa o zaman simdiki ust alt segment fiyat farki 5 katsa 50 katinami cikacak?

Pek mantikli gelmedi ama neyse

5. Kur garantili mevduat yuzunden devlet akil almaz boyutlarda para basip piyasaya surmek zorunda kalabilir

Cunku dolar kuru mevduat faizinden cok yukari cikarsa devlet TL olarak aradaki farki vericem diyor. Buda ancak para basmakla mumkun

Bu kadar cok para basmak hiperenflasyon doguracak. Hiperenflasyonun oldugu ortamda kurda en az ayni oranda ortacaktir

Benim merak ettigim ayni durumlardan gecmis ulkelerde yani gecmiste emlak fiyatlari ne olmus? Venezuela ya baktigimiz zaman baskentindeki apartman daireleri 20 bin dolardan gidiyor ama boyle ulkeleri Turkiye ile karsilastirmak dogrumu?

6. Hiper enflasyon olursa inşaat maliyetleri dolayısıyla ev fiyatları artması gerekmez mi

7.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    BU dedigin dolar 30 TL olsada gecerli olacakmi?

Eger gecerli olacaksa o zaman simdiki ust alt segment fiyat farki 5 katsa 50 katinami cikacak?

Pek mantikli gelmedi ama neyse
    Düşerek gidecek ama evet. Mesela Polat Tower'da Selenium'da ara sor, 150 bin Dolar 250 bin Dolar öyle fiyat vereceklerdir. Ama Ekonomi bozuldukça Dolar bazında fiyatlar aşağı kayıyor tabiki.

8.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Kur garantili mevduat yuzunden devlet akil almaz boyutlarda para basip piyasaya surmek zorunda kalabilir

Cunku dolar kuru mevduat faizinden cok yukari cikarsa devlet TL olarak aradaki farki vericem diyor. Buda ancak para basmakla mumkun

Bu kadar cok para basmak hiperenflasyon doguracak. Hiperenflasyonun oldugu ortamda kurda en az ayni oranda ortacaktir

Benim merak ettigim ayni durumlardan gecmis ulkelerde yani gecmiste emlak fiyatlari ne olmus? Venezuela ya baktigimiz zaman baskentindeki apartman daireleri 20 bin dolardan gidiyor ama boyle ulkeleri Turkiye ile karsilastirmak dogrumu?
    Kur garantili mevduat akıl almaz bir şey. Daha önce hiç bir ülkede duymadım, görmedim. İşin sonunda ülkeyi iflasa götürebilir.

Sayfa 373/1312 İlkİlk ... 273323363371372373374375383423473873 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •