Sayfa 458/1312 İlkİlk ... 358408448456457458459460468508558958 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 3,657 - 3,664 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    yatırımlık konut alırken;

boş ama 4. kat ve metrekaresı biraz küçük olanı mı
    yoksa 11. kat ve net 4m2 daha fazla olan içinde kiracı olan (3 yıllık kiracı rayicin yarısı kadar ödüyor) konut mu tercih edilir?

ayrıca içinde kiracı olanin fiyatı bi tık daha ucuz.
    Boş ama 4. kat ve metrekaresı biraz daha küçük olandan yana oyumu kullanıyorum.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

2.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    yatırımlık konut alırken;

boş ama 4. kat ve metrekaresı biraz küçük olanı mı
    yoksa 11. kat ve net 4m2 daha fazla olan içinde kiracı olan (3 yıllık kiracı rayicin yarısı kadar ödüyor) konut mu tercih edilir?

ayrıca içinde kiracı olanin fiyatı bi tık daha ucuz.
    Aynı farklı cephe olmasına, manzaralarının durumuna dair bir bilgi var mı ? Birde bina kaç katlı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Aynı farklı cephe olmasına, manzaralarının durumuna dair bir bilgi var mı ? Birde bina kaç katlı

büyük olan çift cepheli güney doğu gibi, kücük olan tek cephe güney-batıya doğru bakıyor.
    her iki daire de güneyden denizi uzak ta olsa görebiliyor ama yüksek kat olan tabi daha avantajlı.

bina 17 katlı toplam.

4. şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    büyük olan çift cepheli güney doğu gibi, kücük olan tek cephe güney-batıya doğru bakıyor.
    her iki daire de güneyden denizi uzak ta olsa görebiliyor ama yüksek kat olan tabi daha avantajlı.

bina 17 katlı toplam.
    Kat planın sormayacağım ama ben olsam manzarası olan çift cepheliyi seçerdim tahminen daha aydınlıktır. Kiracı düzenli kirasını ödüyorsa çok sorun etmezdim. Yeni sözleşme yaparken fiyat revizyonu yapılabiliyor mu ? Önceki ev sahibi kirayı bankadan mı yoksa kayıtdışı mı alıyor gibi ayrıntılarada bakmak gerekiyor.

5. Sn finans_mt
    Eş değer konutlarda üst kat her zaman daha değerlidir.
    Kiracıyı çok kafama takmadan üst katı tercih ederdim.
    Cephe avantajını hiç hesaba kalmıyorum bide.
    Kiracı ile bir şekilde orta yolu bulursunuz
    Alımdan önce kiracıyla da mutlaka görüşmenizi tavsiye ederim.

6. Arkadaslar Turkiyedeki gayrimenkul piyasasi son yillarda bolgesel olarak iyice farklilasmaya basladi

Izmir ve Antalya da fiyatlar fuze gibi. Evet obur sehirlerde de artis goruluyor ama Izmir ve Antalya da tarihi rekorlar kiriyor fiyatlar ve kiralar.

Anladigim kadariyla yurtdisindan talep bu fiyatlari koruklerken Anadolunun ic sehirlerinde boyle bir etki yok.

Aynen Bodrum da oldugu gibi Antalya da da artik bir devlet memuru veya dar gelirli bir insanin yasamasi imkansiz hale gelecek. Kiralar maaslarin 2-3 katina geliyor nerdeyse hatta emekli maaslari cok komik duzeyde kaldi kiralara gore.

7. Maksimum kredi ile ev almaya çalışıyorum dün kamu bankasına gittim max 700 bin verdiler, kefil vs olsa faydası olur mu dedim bu ara musluklar kısıldı genel müdürlük onaylamıyor dediler. Az nakit çok kredi hayalim biraz suya düştü bu yüzden

8. Ne kadarlık ev için ?
     Alıntı Originally Posted by Yatirmci Yazıyı Oku
    Maksimum kredi ile ev almaya çalışıyorum dün kamu bankasına gittim max 700 bin verdiler, kefil vs olsa faydası olur mu dedim bu ara musluklar kısıldı genel müdürlük onaylamıyor dediler. Az nakit çok kredi hayalim biraz suya düştü bu yüzden
    Mi 9T Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 458/1312 İlkİlk ... 358408448456457458459460468508558958 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •