Sayfa 1204/1312 İlkİlk ... 20470411041154119412021203120412051206121412541304 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 9,625 - 9,632 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    O açıdan meleklerin cinsiyetini tartışmayı bırakmak lazım,gelen dalga tsunami,nasıl kurtulabiliriz neler yapılabilir hep beraber düşünmek lazım.Ben pek çare göremiyorum da belki forumdaşlar bir şeyler akleder.
    Kurtulamazsınız. Bu nedenle tadını çıkarın. Kim kapitalizme inanıyor. Gereklerini yerine getiriyor. Yatırımı ona yapın geçin geri kalanı sistem çözüyor.

Tapatalk kullanarak iPhone 20 aracılığıyla gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    O açıdan meleklerin cinsiyetini tartışmayı bırakmak lazım,gelen dalga tsunami,nasıl kurtulabiliriz neler yapılabilir hep beraber düşünmek lazım.Ben pek çare göremiyorum da belki forumdaşlar bir şeyler akleder.
    Sayın hkm, yine 2021'de yazdığım bir şeyi tekrarlayayım. O zaman da kiralardan şikayet eden (fakat kendi milyonları likit yatırım araçlarında olan) kişiler vardı burada.
    Ve ben o zaman da dedim "gelen tsunamiyi siz likit varlıklarda bekleyeceksiniz, ama ev sahibinin evinde de ucuza oturacaksınız ha? Yok öyle dünya. Sen kafan rahat uyurken benim malım riske giriyorsa, bana kira olarak güzel bir rakam ödemek zorundasın kardeşim."
    Ve şubat depreminden sonra da yine beleş kira savunucularına şunu yazdım " Risk ile getiri doğru orantılı olmak zorunda"

Halen bu düşüncenin arkasındayım, ve gördüğünüz gibi halen "kendi yatırımı likit varlıklarda olan uyanıklar" ve "lüküs mahallede ucuza oturmak isteyen tipler" ajitasyonun dibine vurarak kendilerince "uyanıklık" yapma ve ev sahiplerine hakaretler etme, aşağılama peşindeler.

Daha düne kadar bunlara göre enayiydik. Ev fiyatlarının ve kiraların dip yaptığı 2016-2019 dönemini hatırlayın. Şu an ev sahiplerine sövenler o yıllarda ne kadar mutluydular.
    Bu kadarı da ahlaksızlık ama ya.
    Vallahi ahlaksızlık.
    İnanın ki ekonominin gidişatı da, küreselciler de, bu bahsettiğim "çiğ" insanlar kadar can sıkmıyor.
    Bunlar kovaladıkça sürekli geri gelen sinekler gibiler.
    Sürekli başımızda vız vız vız.

3.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Sayın hkm, yine 2021'de yazdığım bir şeyi tekrarlayayım. O zaman da kiralardan şikayet eden (fakat kendi milyonları likit yatırım araçlarında olan) kişiler vardı burada.
    Ve ben o zaman da dedim "gelen tsunamiyi siz likit varlıklarda bekleyeceksiniz, ama ev sahibinin evinde de ucuza oturacaksınız ha? Yok öyle dünya. Sen kafan rahat uyurken benim malım riske giriyorsa, bana kira olarak güzel bir rakam ödemek zorundasın kardeşim."
    Ve şubat depreminden sonra da yine beleş kira savunucularına şunu yazdım " Risk ile getiri doğru orantılı olmak zorunda"

Halen bu düşüncenin arkasındayım, ve gördüğünüz gibi halen "kendi yatırımı likit varlıklarda olan uyanıklar" ve "lüküs mahallede ucuza oturmak isteyen tipler" ajitasyonun dibine vurarak kendilerince "uyanıklık" yapma ve ev sahiplerine hakaretler etme, aşağılama peşindeler.

Daha düne kadar bunlara göre enayiydik. Ev fiyatlarının ve kiraların dip yaptığı 2016-2019 dönemini hatırlayın. Şu an ev sahiplerine sövenler o yıllarda ne kadar mutluydular.
    Bu kadarı da ahlaksızlık ama ya.
    Vallahi ahlaksızlık.
    İnanın ki ekonominin gidişatı da, küreselciler de, bu bahsettiğim "çiğ" insanlar kadar can sıkmıyor.
    Bunlar kovaladıkça sürekli geri gelen sinekler gibiler.
    Sürekli başımızda vız vız vız.
    kardes kiraların son yükselisi deprem nedeniyle oldu. Bunda vicdan problemi görmüyorsan.Sen ve Çoğu ev sahibi için insani olarak ne düsünülür biliyorsundur. Bir ey diycemde forumdan atarlar.susuyorum o yüzden

4. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

5. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

6.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Herife bak. Sadaka mı veriyorsun?
    Euro olarak depozito aldıysan, aynı tutarı Euro olarak iade etmelisin.
    Adalet bunu gerektirir.

Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Herife bak. Sadaka mı veriyorsun?
    Euro olarak depozito aldıysan, aynı tutarı Euro olarak iade etmelisin.
    Adalet bunu gerektirir.
    ayrıca adam evinden çıkmış işte daha ne istiyorsun. ablamın kiracısı kendiliğinden çıkmış aman bir daha kiraya verme dedim. seneye emekli olacak o zamana kadar beklet dedim. bu devirde kiracın çıktıysa mutlu olman lazım
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

8. Teşekkürler Sn Tasarrufçu. Hayatımda girdiğim en büyük risklerden birisiydi, ama özellikle zamanlama konusunda çok yoğun plan yapmıştım. Biraz da Tanrı'nın yardımıyla yatırımım doğru oldu... Yanıla da bilirdim, çok şükür yanılmadım.
    Selamlar...
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

Sayfa 1204/1312 İlkİlk ... 20470411041154119412021203120412051206121412541304 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •