Sayfa 1229/1312 İlkİlk ... 2297291129117912191227122812291230123112391279 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 9,825 - 9,832 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Yine ev fiyatları artacak desenize bu yeni faiz vade ve kampanya ile...

CPH1941 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Artık bu ülkede yapılması gereken tek şey BİREYSEL/KİŞİSEL gelirinizi arttıracak yeni önlemler almak ve yeni kapılar bulmak...

Eğer mevcut geliriniz yetmiyorsa...

Başkalarının/devletin sizin adınıza olumlu kararlar almasını beklemek hayal ve boşa zaman kaybı... Daha da kötüye gidecek şartlar...

Tartışmak çok boş işler gibi görünüyor bu ülkede... Her koyun kendi bacağından asılır derler...

CPH1941 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Halkın alt tabakasında elinde ufak çaplı "varlık" tutan birkaç kesim var, bunların ikisi ev sahibiyle taksi sahibi.
    Şimdilik bu ikisi günah keçisi ilan edildi ve halk bunlara düşman edildi.
    Şu son zamdan önce kirası asgari ücretin bile altına düşen (yani 10 bin tl) taksi plakalarının sahipleri, sanki bütün halkı sömüren bir canavarmış gibi gösterildi.
    Aynı şekilde mesela 3 dairesindeki 3 eski kiracıdan toplamda 10 bin lira bile alamayan ev sahipleri, medyada her gün resmen linç edildi.
    Böyle böyle "insanları mallarından bezdirme operasyonu" yapılıyor.
    Taksicilerin malına göz diken kişi şu an belli gibi bir şey. (Martıcı)
    Evleri ucuzdan toplamak isteyen şirketler ise henüz sahneye çıkmadılar, çünkü ev satanlar fiyatları hala yeterince düşürmedi. Yeterince düşer ise, hollandada kiralık evlerin %70'ini elinde tutanlar gibi dev firmalar, Türkiyede de alıma geçecekler.

Yazık ki, insanımız bunların farkında değil.
    Ev sahibi ya da taksici medyada linç edilince, halk da bunu fırsat bilip sosyal medyada linç ediyor. Vurun abalıya, gebersin taksici, oh olsun ev sahibine..
    Halbuki bugün onları linç ettiren güç, yarın kendisinin birikimlerine "iki tıkla" çöktüğü zaman çok şaşıracak.
    Bugün kendisine dokunulmuyorsa, yarın dokunmak zaten gayet kolay olacağı içindir. Hisse, mevduat, ıvır, zıvır, gibi elle tutulamayan şeylere sahip olanlar bunu çok geç anlayacaklar.
    Fırsatçısınız.
    oturduğum muhitte kiralar son 1 ay içinde yüzde elli artmıs.
    zaten yüksekti. Simdi arsa çıkmıs.
    gözünüzü toprak doyursun.
    not: Anlasılmadığımı düsünüyorum. MAlınızı istediğiniz fiyata kiralar veya satabilirsiniz.
    buna itirazım yok
    Ama afaki karlar koyarak zam yaptıktan sonra bu durumu ahlakilestirmenize kızıyorum.
    Yoksa beni büfecim de kazıklıyor pazarcımda
    Ama gelip enflasyondu suydu buydu diyerek kendini haklı göstermeye çalısmıyor
    Bu isin adını koyalım kardesim
    fırsatcısınız.

Fırsatçılık TDK sözlük anlamı şu şekildedir:
    isim Fırsatçı olma durumu
    Güç durumlarda, davranışlarını ahlak kuralları veya düzenli bir düşünceden çok, çıkarlarına uyacak biçimde ayarlamayı amaçlayan tutum, oportünizm

4.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Halkın alt tabakasında elinde ufak çaplı "varlık" tutan birkaç kesim var, bunların ikisi ev sahibiyle taksi sahibi.
    Şimdilik bu ikisi günah keçisi ilan edildi ve halk bunlara düşman edildi.
    Şu son zamdan önce kirası asgari ücretin bile altına düşen (yani 10 bin tl) taksi plakalarının sahipleri, sanki bütün halkı sömüren bir canavarmış gibi gösterildi.
    Aynı şekilde mesela 3 dairesindeki 3 eski kiracıdan toplamda 10 bin lira bile alamayan ev sahipleri, medyada her gün resmen linç edildi.
    Böyle böyle "insanları mallarından bezdirme operasyonu" yapılıyor.
    Taksicilerin malına göz diken kişi şu an belli gibi bir şey. (Martıcı)
    Evleri ucuzdan toplamak isteyen şirketler ise henüz sahneye çıkmadılar, çünkü ev satanlar fiyatları hala yeterince düşürmedi. Yeterince düşer ise, hollandada kiralık evlerin %70'ini elinde tutanlar gibi dev firmalar, Türkiyede de alıma geçecekler.

Yazık ki, insanımız bunların farkında değil.
    Ev sahibi ya da taksici medyada linç edilince, halk da bunu fırsat bilip sosyal medyada linç ediyor. Vurun abalıya, gebersin taksici, oh olsun ev sahibine..
    Halbuki bugün onları linç ettiren güç, yarın kendisinin birikimlerine "iki tıkla" çöktüğü zaman çok şaşıracak.
    Bugün kendisine dokunulmuyorsa, yarın dokunmak zaten gayet kolay olacağı içindir. Hisse, mevduat, ıvır, zıvır, gibi elle tutulamayan şeylere sahip olanlar bunu çok geç anlayacaklar.
    Taksicilerin savunulacak bir tarafı yok. En azından İstanbul da.

Bozuk saatin günde iki kere doğruyu gösterdiği kadar içlerinde adam ya çıkar, ya çıkmaz. Ben yaşadıklarımı bilirim. Elimde olsa dün UBER i getirmiştim.

Alıntı Originally Posted by Byccx Yazıyı Oku
    Fırsatçısınız.
    oturduğum muhitte kiralar son 1 ay içinde yüzde elli artmıs.
    zaten yüksekti. Simdi arsa çıkmıs.
    gözünüzü toprak doyursun.
    not: Anlasılmadığımı düsünüyorum. MAlınızı istediğiniz fiyata kiralar veya satabilirsiniz.
    buna itirazım yok
    Ama afaki karlar koyarak zam yaptıktan sonra bu durumu ahlakilestirmenize kızıyorum.
    Yoksa beni büfecim de kazıklıyor pazarcımda
    Ama gelip enflasyondu suydu buydu diyerek kendini haklı göstermeye çalısmıyor
    Bu isin adını koyalım kardesim
    fırsatcısınız.
    Bu girdinizin içeriğine belli noktalarda katılıyorum Elbet toprak doyursun falan kısmı abartı olmuş.Ama neticede sistemin adı kapitalizm ,duygular ahlak falan iyi de sistemle alakalı kavramlar olarak anlamsız.Kapitalizm adı üstünde kapital in yönlendirdiği sistem demek.Her enstrumanda temel amaç kapital i maksimize etmektir.Arz ve talep izin verdiği anda her fiyat normaldir.Hollanda da lale çılgınlığı döneminde bir lale soğanı sertifikasına millet evlerini takas ediyormuş.Dikkat edin ortada lale soğanının kendisi bile yok lale soğanı sertifikaları el değiştiriyormuş.O zaman evini verdin lale soğanına sahip olduğunu belgeleyen kağıdı aldın,o kağıt bir ay sonra para etmedi,vay ahlaksız sen bana bir soğan kağıdını kakaladın evimi elimden aldın falan desen manalı mı)))))))) Şu anda milletin oy verdiği hükümetin yaptığı icraatların sonucu bu,millet de olan bitenden memnun ki seçimlerde ful oy veriyor.Bunda ahlak ,edep şu bu tartışmak manalı değil ki.Bilmem yanılıyormuyum.Çinde emlak krizi var evler şu anda değer kaybediyor veya ukraynada lübnanda suriyede emlak sahipleri herşeylerini kaybetti,bizde şu anda emlak sahipleri karda,e altı ay sonra her şey alt üst olsa ne olacak.Kapitalizmin ahlakla alakası bence yok,olmalı mı onu da bilemiyorum.Aslında olsa çok iyi olur da ,bence farklı kavramlar.

Ha devrim yapalım sistemi değiştirelim derseniz,sonuna kadar varım)))))))Daha adil bir sistem şart ,bu haliyle bu kapitalizmde bildiğin orman kanunları geçerli.

7. Bugün pazardaydım.
    Taze fasulye alıyordum.Pazarcı 40 tl dedi.
    almaktan vazgeçtim giderken beni durdurdu.
    Bosuna arama dedi pazarda en ucuz fiyat bu dedi.-bu arada haklıymıs-
    samimi geldi konustuk. Neden yükseldi dedim.
    diğerleri yüksek sattığı için kendisinin de onlara uyduğunu söyledi.
    Not: aynı pazarcıdan gecen hafta 30 tl ye almıstım.maliyeti arttı diyenlere cvp vereyim.kendi tarlasından getiriyor ürünü.
    geçen haftadaki ürün ile aynı yani

8.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Bu seferki farklı olacak, 2. el konutlar içinmiş hatta sıfır evler de dahil edilsin diye çalışma mevcutmuş

Umarım bu defa bu fırsatı kaçırmaz kiracı arkadaşlar..

Tarihi fırsat bence bu faiz oranı... Hem vadeyi de 180 aya uzatmışlar... 2-3 yıl sonra çerez parasına düşer taksitler.

----------
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir
    Ev fiyatlarini ve dolayısı ile kiraları yükselterek nasıl oyunu yükseltecek hukumet.
    Ne güzel üç ayda kiralar iki katına mi çıktı diyecek insanlar.

Bir de artık vücudunda aktif çalışan hücre sayısı bir elin parmaklarını geçen herkes aldığı kredinin üç yıl sonra çöp olacağının farkında satıcılar da ona göre fiyat veriyor.

En son otuz tane şartı olan ve arada kaynayan kampanyaya uygun konutlarda işin boku çıkmıştı.

Yan yana iki blok biri üç senelik biri sifir evler birebir aynı, sıfır evin fiyati 3 yıllık olanın iki katını geçiyordu sırf zorlama krediye uygun diye.

Sayfa 1229/1312 İlkİlk ... 2297291129117912191227122812291230123112391279 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •