Sayfa 320/1312 İlkİlk ... 220270310318319320321322330370420820 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 2,553 - 2,560 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Şu anda çevremde tanıdığım herkes haklı olarak satıştan vazgeçip kaporalarını geri gönderiyorlar.

Kimse bu ortamda, bu devalüasyona rağmen evini ucuza verecek kadar saf değil.

Bugün evini bu fiyatlara satan son günlerde oluşan devalüasyon sonrasında evin kapısını penceresini ancak alabilir.
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

2. Arkadaslar bu tl de olan cokus acaba ev fiyatlarina yansimis mi? Yurt disinda yasiyan birisine ev almak simdi mantiklimi Turkiyede? Sermaye bakimi degil bir ev olsun yasamak olsun gelip gidisler icin?
    Lutfen biri detail anlata bilirmi bana?
    Canlar gider heyyyy

3.  Alıntı Originally Posted by shangil Yazıyı Oku
    Arkadaslar bu tl de olan cokus acaba ev fiyatlarina yansimis mi? Yurt disinda yasiyan birisine ev almak simdi mantiklimi Turkiyede? Sermaye bakimi degil bir ev olsun yasamak olsun gelip gidisler icin?
    Lutfen biri detail anlata bilirmi bana?
    Arabalarda yansıdı ama evlerde hala tam olarak yansımış değil. Ama şu anda bu hiperenflasyonda evini satmak isteyen kimseyi bulamazsın.
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

4. Dün itibariyle dolarımı bozup 3 tane konut aldım boş boş dursun önemli değil, kiradan kazanmak için almadım. Konutların içine kiracı koymayacağım maksat portföy diye dursun. Ama şuan çevremde herkes kaporaları geri gönderip satıştan vazgeçiyor. Benim satın aldığım kişiler de tam vazgeçiyordu ki üzerine biraz daha para veririm dedim ve kararlarından ancak o şekilde vazgeçtiler. Köprüden önceki son çıkışta almışım demek ki...

Normalde konut yatırımına karşıyım ama portföyümü dünyada oluşabilecek hiperenflasyon tehlikesine karşı portföyümü ya konut ya da bitcoinle koruyabilirdim. (Altını maalesef küreselciler manipüle ediyor.) Bitcoine 3 konut parası yatıramayacağıma göre mecburen konut konusunda karar kıldım. Yine kalanları altın gümüş ve bitcoin fonlar vs devam ediyor ama dün itibariyle dünyadaki tüm kağıt paralardan kurtuldum umarım hayırlı bir karar olur.

--------
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir

5.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Arabalarda yansıdı ama evlerde hala tam olarak yansımış değil. Ama şu anda bu hiperenflasyonda evini satmak isteyen kimseyi bulamazsın.
    evet postunuzu gordum sonradan. Ama belli olmaz kac kisi taniyorum kosmak istiyor tamamen Turkiyede!
    kesin ama bulunar ev satan. yani oturmayan birisi mesela ya yeni bitmis projeler.
    Canlar gider heyyyy

6.  Alıntı Originally Posted by shangil Yazıyı Oku
    evet postunuzu gordum sonradan. Ama belli olmaz kac kisi taniyorum kosmak istiyor tamamen Turkiyede!
    kesin ama bulunar ev satan. yani oturmayan birisi mesela ya yeni bitmis projeler.
    Gelsn gelsin, Türkiye cennet cennet.

7.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Dün itibariyle dolarımı bozup 3 tane konut aldım boş boş dursun önemli değil, kiradan kazanmak için almadım. Konutların içine kiracı koymayacağım maksat portföy diye dursun. Ama şuan çevremde herkes kaporaları geri gönderip satıştan vazgeçiyor. Benim satın aldığım kişiler de tam vazgeçiyordu ki üzerine biraz daha para veririm dedim ve kararlarından ancak o şekilde vazgeçtiler. Köprüden önceki son çıkışta almışım demek ki...

Normalde konut yatırımına karşıyım ama portföyümü dünyada oluşabilecek hiperenflasyon tehlikesine karşı portföyümü ya konut ya da bitcoinle koruyabilirdim. (Altını maalesef küreselciler manipüle ediyor.) Bitcoine 3 konut parası yatıramayacağıma göre mecburen konut konusunda karar kıldım. Yine kalanları altın gümüş ve bitcoin fonlar vs devam ediyor ama dün itibariyle dünyadaki tüm kağıt paralardan kurtuldum umarım hayırlı bir karar olur.

--------
    Hocam,

Konut yatırımlarınız hayırlı olsun. Bir kaç tane konut derken portföyünüzün ne kadarınızı taşınmaz yatırımına kaydırdınız?

Bildiğim kadarıyla eskiden hiç taşınmaz yatırımınız yoktu. Ayrıca bölge olarak nereleri tercih ettiniz?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

8.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Dün itibariyle dolarımı bozup 3 tane konut aldım boş boş dursun önemli değil, kiradan kazanmak için almadım. Konutların içine kiracı koymayacağım maksat portföy diye dursun. Ama şuan çevremde herkes kaporaları geri gönderip satıştan vazgeçiyor. Benim satın aldığım kişiler de tam vazgeçiyordu ki üzerine biraz daha para veririm dedim ve kararlarından ancak o şekilde vazgeçtiler. Köprüden önceki son çıkışta almışım demek ki...

--------
    maşallah hocam ne para varmıs bır gunde dolar boz 3 ev al

Sayfa 320/1312 İlkİlk ... 220270310318319320321322330370420820 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •